Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem dziś niemiłą sytuacje, zajechałem na stację, zatankowałem i klapa - auto nie odpala. Finał taki,że laweta zawiozła moją megi do ASO, werdykt - uszkodzona pompa paliwa. Koszt pompy panowie podali na 1200 robocizna 1000 po rabacie powiedzieli że zejdą na 2050zł... Moje pytanie - czy wymiana pompy jest trudna? Widziałem w internetowych hurtowniach że taką pompę można kupić za ok 900zł. Proszę o pilne podpowiedzi co zrobić, autko stoi a w ASO, jutro i pojutrze wolne ale w poniedziałek muszę podjąć decyzję. Tak na marginesie - producent przewiduje wymianę pompy co 250 tys km, ja mam przejechane 82 tys km. Chłopaki z ASO zapowiedzieli że spróbują "wydębić" coś z Renault Polska ale ja na cuda nie liczę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma gaz to po pierwsze? Po drugie dużo masz paliwa w zbiorniku? Jeżeli jest w megance III taka sama nakrętka pompy paliwa w zbiorniku jak w Megance II to z wymianą nie powinno być kłopoty. Tylko trzeba uważać na pływak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma gaz, ale NIGDY nie jeżdżę na rezerwie, zawsze mam minimum 3 kreski tzn ok 25%, wiem, że pompa powinna być zawsze zanurzona - chłodzenie itp itd dlatego zawsze tego pilnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie - chłopaki z ASO powiedzieli że awaryjnie udało się im go odpalić na gazie, ja natomiast nie mam takiej możliwości, nie wiem jak awaryjnie się odpala na gazie... Poza tym to by zarżnęłoby silnik na dłuższą metę..

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz auto od paproków, kup używana pompę (a najlepiej komplet pompę z pływakiem).

Wymiana nie jest trudna, ale sa 2 ale:

-Trzeba mieć klucz

-Trzeba szczelnie przykręcić nakrętkę bo paliwo będzie się przelewać przy tankowaniu na maxa.

 

Klucz do nakrętki można zrobić z rury kanalizacyjnej - potrzeba z 5 cm długości, trzeba w tym naciąć miejsca na wypusty w nakrętce. Po przeciwnej stronie robi się mocowanie do pręta, którym się kreci "kluczem".

1. Podnosisz kanapę za pasażerem.

2. Odkręcasz blachę - 2 sruby

3. Odpinasz wtyczkę

4. Używasz dorobionego klucza

5. Wyjmujesz stary zespół pompy, wkładasz nowy albo używany. Zwróć uwagę jak zamontowana jest pompa, chociaż można ja zamontować tylko w jeden sposób.

6. Nakręcasz nakrętkę, tylko przypilnuj czy równo się wkręca. Jeśli tak to dokręcasz, wpinasz wtyczkę, przykręcasz blachę, wrzucasz kanapę i jedziesz.

Nie wiem ile będzie kosztować używka, ale szansa że trafisz spalona jest prawie równa 0.

Ja bym brał używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to było przez ASO sprawdzane czy od razu zadecydowali o wymianie.

Poszli po najmniejszej linii oporu. A przypadkiem gazownik nie zrobił odcięcia pompy paliwa jak auto pracuje na gazie? A jak zrobił to tutaj może być problem a nie w pompie. Można jeszcze sprawdzić pompę podpinając ją na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odcięcia nie ma, sam mi o tym mówił, że przy jeździe na gazie pompa bedzie chodziła i paliwo bedzie w ciągłym obiegu.

 

Dodano: 02 lis 2014 - 09:50

A co z tym bezpiecznikiem? Wie ktoś coś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Michal.A. ja jestem po wymianie pompy w mojej MIII. Padła z mojej głupoty. Skończyło się paliwo w zbiorniku a ja jechałem na LPG. Jak autko zgasiłem pod sklepem to już nie zapaliło. Oczywiście myślałem że jeszcze mam paliwo, ale już go nie było. Na miejscu odpaliłem awaryjnie na LPG, ale autko zgasło po koło 5 minutach, bo spalił się bezpiecznik od pompy. Wiadomo że pompa chodziła na sucho i grzała się i grzała aż w końcu się spaliła i wywaliło bezpiecznik. Komputer nie miał kontaktu z pompą i odciął zapłon. Na liczniku zapalił mi się kluczyk i serwis (komunikat skontroluj układ wtrysku). Laweta i do domu. Bezpiecznik od pompy jest pod komorą silnika w skrzynce obok akumulatora. Mój pech trwał dalej i szukając bezpiecznika musiałem przeszukać wszystkie, ostatni okazał się spalony. Ktoś powie że zacząłem ze złej strony szukać.

Aby odpalić na LPG w BRC (ja mam sequent 24.11) po włożeniu karty trzymasz wciśnięty przycisk przełączania na LPG aż piknie buzer i zapali się żółta lub zielona dioda i wtedy wciskasz start. Silnik odpala na LPG.

Ja używaną pompę na AlleDrogo znalazłem chyba za 120 PLN, więc tutaj kwota ASO jest prawie 10 razy większa. Z pomocą przyszedł mi sąsiad, który miał klucz do pierścienia (nakrętki od pompy paliwa) i poprawnie i mocno ją dokręcił, nie uszkadzając jej. Jest to plastikowa duża nakrętka.

post-24044-0-50267500-1414933904_thumb.jpg

Jak się uprzesz to możesz ją odkręcić pukając w nią trzonkiem młotka albo śrubokrętem, ale wtedy można ją łatwo uszkodzić. Z dokręceniem jest gorzej, bo musi ona idealnie chwycić gwint, aby jej nie przekręcić. Koszt dokręcenie pompy to wciśnięte 50,00 PLN plus czteropak piwa.Koszty proponowane przez Twoje ASO są bardzo wysokie. Za 1/10 kupisz sobie taki klusz i sam wszystko zrobisz. Albo jak masz zdolności manualne to jak napisał @meganecoupe02 zrobisz ten klucz samemu.

 

Tu masz aukcję z pompa za 90,00 PLN:

Pompa megane III 1,6 16V

post-24044-0-28607800-1414933916_thumb.jpg

 

Oczywiście jak wydaje się że za tanio to i droższe też znajdziesz.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, naprawdę bardzo mi pomogłeś. Jutro zabieram auto z ASO, ich cena jest zaporowa i nie do zaakceptowania. W odróżnieniu od Twojej sytuacji mi żadna kontrolka się nie świeciła, paliwa też zawsze pilnuje żeby za mało nie było, ale jeszcze dziś zamówie pompę, obawiam się tylko czy sam ją wymienię... Czy konieczne jest odpompowanie paliwa z baku?

 

Pompa zamówiona

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pełno w baku to nie musisz odpompowywać. Ulania paliwa nie unikniesz, bo jak będziesz wyciągał starą pompę to w niej będzie paliwo i przy wyciąganiu na pewno coś wyleci. Miej szmatki w pogotowiu. @meganecoupe02 już Ci napisał ładna instrukcję. Aby sprawdzić czy dochodzi napięcie do pompy (czy bezpiecznik jest ok), po odpięciu kostki od pompy i włączeniu zapłonu podłącz próbnik samochodowy, albo żarówkę 12V do tej kostki i będziesz wiedział czy zabłyśnie. Jak masz napięcie a pompa nie buczy to pompa do wymiany. Daj znać jak Ci poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko zrobione. Auto zabralem z ASO, awaryjnie na gazie odjechałem, musialem zaplacic 135zł za podłącczenie do kompa i diagnozę. Pompa uzywana kosztowala 130 z dostawą, z braku czasu sam tego zrobic nie moglem więc oddałem do warsztatu, za robociznę wzieli 120zł, suma sumarum wyszło mnie to 385zł. Mam nadzieję, że pompka posłuży jak najdlużej. BARDZO serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i cenne informację. Temat chyba do zamknięcia

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko <ok>

Dla informacji dodam, że można kupić zamiennik oryginału tej dużej nakrętki - nie polecam.

Kupiłem bo myślałem, że stara nakrętka się rozpadnie przy odkręcaniu. Suma sumarum wyszło na to, że przy przeykręcaniu założyłem starą, bo zamiennik nie chciał dobrze pasować.

Polecam wykonanie klucza wg przepisu powyżej - odkręca się o wiele szybciej, niż pukanie młotkiem. Plastik jest twardy i kruchy, dlatego żabki ułamują się w momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!