Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Renault Megane II


asdero

Rekomendowane odpowiedzi

Do podpisania umowy kupna sprzedażny musisz mieć wszystkich (właścicieli/współwłaścicieli) na miejscu. I jak dla mnie coś jest pokręcone i to bardzo, jak nie zgadzają się wpisy w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Tak apropo nic nie załatwisz w wydziale komunikacji jak przedstawisz im samym dowód rejestracyjny auta (wymiana jego, wpis do niego np. gazu, haku), jeżeli nie przedstawisz karty pojazdu. Tu i tu dane muszą się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotna naprawa przodu? Proszę Cię, jak jesteś w stanie to stwierdzić że akurat dwa razy?

 

Lewy przód mi się w tym samochodzie nie podoba - maska jest na niższej wysokości niż błotnik, prawy przód jest lepiej spasowany.

Zderzaki połamane - zaczepy czy coś innego? Zaczep zderzaka złamie się przy delikatnym dojechaniu do jakiejkolwiek przeszkody (murek, ściana, śmietnik, cokolwiek)

Przedni zderzak jeżeli był kiedykolwiek zdejmowany (a czasami przy naprawie mechanik dla wygody go zdejmie) - jest ciężko powtórnie spasować kolejny raz.

Odcień maski powinien pasować do ramek szyb i drzwi, odcień zderzaka do błotników. Na plastiku kolor zawsze wychodzi inny niż kolor blachy.

Kierownica wygląda na oryginalną, ale może być wymieniona z lepszej wersji...

 

Z właścicielami rzeczywiście przekombinowane - przejrzyj kartę pojazdu, i wszyscy wypisani w niej mają się podpisać na umowie, żeby nie było żadnych problemów przy rejestracji.

Są wypisane 3 osoby, to mają podpisać się na umowie 3.

 

Niekoniecznie kontroluj w ASO - drogie ceny, a mechanicy co tam pracują w większości pałają się w nowych samochodach, czasem tylko zdarzają się jednostki które mają większe doświadczenie ze starszymi.

Poszukaj warsztatu z porządnym sprzętem w okolicy gdzie jest samochód i sprawdź geometrię, ona prawdę Ci powie. Nawet jeżeli samochód był po stłuczce, to może być albo dobrze poskładany albo źle poskładany.

Od siebie polecam sieć serwisów PREMIO, firmowany bodajże przez Goodyeara, i weryfikację czy warsztat ma np. sprzęt marki Hunter (dobra marka), czy sprzęt sprzed 20 lat.

Nie twierdzę, że taki sprzęt sprzed 20 lat jest zły, ale będzie na pewno mniej dokładny.

 

Przy sprawdzaniu samochodu sprawdzaj numery szyb - w sieci są opisy jak to kontrolować.

 

Niektóre samochody Renault miały fabrycznie nabijane numery unikatowe numery na wszystkich elementach, czyli przednie i tylne lampy, i wszystkie szyby.

Numery są w odróżnieniu od numerów "rocznikowych" w kolorze białym, i jak się nie mylę to zaczynają i kończą się symbolem * (gwiazdki).

Wszędzie powinien być ten sam numer, jeżeli gdzieś numeru nie ma, lub jest inny - było wymieniane.

 

Osobiście szukałbym samochodu z automatyczną klimą, i ew. ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, szyby. Zapomniałem się podzielić cenną informacją - przednia wymieniana. Wersja oficjalna - kamień i wymiana z AC z ochroną szyb.

 

Oba zderzaki są pęknięte po środku, jestem zaskoczony że tego nie widać na zdjęciach (fotoszop?). Przedni na dole, po środku, wzdłuż tego czarnego plastiku z przeciwmgielnymi i pęknięcie schodzi z 3 cm "za zewnątrz". Dodatkowo jest przetarty po prawej stronie od dołu, tak jakby zachaczył o zbyt wysoki krawężnik. Tył pęknięty po prawej, trochę niżej, pęknięcie na jakieś 15 cm, tak jakby wgniecione. Facet mówi że takie kupił 3 lata temu, miał robić i jednak zrezygnował.

 

Dlaczego tak bardzo zwracacie uwagę na klimę automatyczną? To chyba już druga czy trzecia wypowiedź. Jeździłem kiedyś kilka lat z klimą automatyczną, potem z manualna, oprócz sposobu regulacji nie widzę żadnej różnicy i dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. ESP fakt by się przydało, ale chyba nie w tej cenie.

Edytowane przez asdero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsze, lepiej wygląda, łatwiej sprzedać samochód za kilka lat. Ustawiasz temperaturę i nic więcej Cię nie obchodzi, jedynie w zimę, przez niedopracowanie specjalistów Renault, lepiej nie dawać automatycznej póki się nie nagrzeje silnik.

 

Też bym nie naprawiał delikatnych pęknięć na zderzakach, najsensowniej jest kupić nowy zderzak i lakierować, a to nie są małe koszty.

Przednia szyba wymieniana to nadal nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W urzędzie powiedzieli, że skoro w dowodzie jest tylko słowo "Współwłasność" to znaczy, że jest trzech właścicieli (przynajmniej), facet upiera się przy dwóch, jednocześnie mówiąc, że "umowa była na ojca". Przyznam, że też popełniłem błąd, bo nie wiedziałem, że w Karcie wpisuje się współwłaścicieli w innym miejscu niż właściciela i nawet tam nie zajrzałem - nauczka na przyszłość. Za dużo tego taplania się, zwłaszcza, że tu coś, tam coś, z ceny nie chce zejść (10600 zł), wyposażenie jest dość przeciętne i pewnie jednak był bity z przodu. No i przecież to ogłoszenie wisi od hmmm 2-3 miesięcy. Jakiś powód musi być.

 

Szukam zatem dalej, ale naprawdę wielki plus dla wszystkich którzy udzielają się w tym temacie ;)

 

Dodano: 30 gru 2014 - 20:30

Witam ponownie po przerwie :)Mam kolejne dwa na oku - kierunek Śląsk, w mazowieckim totalna posucha, a powoli kończy mi się czas, żeby coś wybrać. Moglibyście zerknąć?

1) http://otomoto.pl/renault-megane-ii-caly-w-oryginale-przebieg-105000-C35416299.html

2) http://olx.pl/oferta/krajowy-klimatyzacja-CID5-ID7Cqo1.html#07d4200e04

http://otomoto.pl/renault-megane-ii-benzyna-z-klimatyzacja-C35535435.html

I jeszcze jedno:

3) http://otomoto.pl/renault-megane-ii-inna-niz-wszystkie-C35475409.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Ci poszukiwania samochodu bo trudno coś trafić w dobrym stanie. Większość samochodów to złom a ludzie kłamią w żywe oczy, że samochód jest w dobrym stanie. Kiedyś pojechałem 200km w jedną stronę żeby na miejscu dowiedzieć się, że samochód jednak nie jest bezwypadkowy jak zapewniał sprzedawca.

Ja za swój przepłaciłem ok 20% ceny rynkowej ale mam bezwypadkowy z polskiego salonu i z potwierdzonym przebiegiem a jak patrze co ludzie sprzedają i ile pieniędzy za to chcą to chyba szybko nie sprzedam swojej meganki :)

Powodzenia w szukaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie powiedzieli, że skoro w dowodzie jest tylko słowo "Współwłasność" to znaczy, że jest trzech właścicieli (przynajmniej)

w dowodzie mojej Meganki też jest współwłasność a współwłaścicieli jest tylko dwoje tzn. żona i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ładnie wygląda.

Zastanawia mnie czemu ma tak mocno wytarty uchwyt do zamykania- otwierania drzwi kierowcy.

U mnie po 200 tys przebiegu ten uchwyt wyglądał lepiej.

I jeszcze dywaniki są w tak dobrym stanie, chyba były wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki? :o Przecież one wyglądają jak wymięte szmaty :D Samochód niby cud miód, ale też jest ale - właściciel wymienił rozrząd po 5 latach (w 2010) i w salonie mówią, że w maju tego roku trzeba wymienić po raz kolejny. 5 lat, nie za często? Dotychczas słyszałem, że 6. I czy mi się zdaje, czy te opony w bagazniku są już łyse? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaka to jest wersja wyposażenia a to pod kątem ew.wymiany poduszki w kierownicy.

Niestety czarny lakier i sposób robienia zdjęć mogą ukryć ew. mankamenty auta. Na moje krzywe oko cały przód do sprawdzenia oraz prawy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć o co chodzi z poduszką, bo zupełnie nie rozumiem? Wersje Luxe Dynamique z tego co mi pokazuje na stronie Renault.

 

Dodano: 05 sty 2015 - 21:23

Kupiony ten ostatni :) Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdziłem, mam potwierdzenie z dwóch różnych źródeł, najświeższe info to że w listopadzie 2014 było 75 tys. Generalnie historia właściciela tego auta jest dośc ciekawa i nietypowa, ale nie będę się rozpisywał na ten temat. Natomiast auto nie jest bezwypadkowe, miało robione drzwi tylne prawe i błotnik, wyglada jak przetarcie spore na parkingu albo lekka stłuczka - progi i słupki nietknięte, szyby oryginalne. Najlepsze, że ASO odkupiło od właściciela jako bezwypadkowe - nie sprawdzali, bo wg nich wszystko było robione u nich, taki specyficzny klient. handlowiec albo powinien dostać oskara za grę aktorską, albo naprawdę nie był świadomy. Na szczescie pojechałem z autem do innego serwisu i tam na sam koniec wyszło. Ale jeździłem autem na jeździe próbnej, potem wracałem 140 km, narazie wszystko w jak największym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!