Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Biale Kombi BOSE


m.strus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zamiar zakupic Megane III 1.5dci

 

ogladalem egzemplarz z tego ogloszenia: http://otomoto.pl/renault-megane-1-5-dci-110-km-2011r-bose-C34989499.html

 

sprzedawca mowi ze auto bylo lekko uderzone przodem, wymieniona jest maska, zderzak, lewy blotnik i... wachacz wahacz przednia szyba jest cala

poduszki podobno nie wypalily - pytanie czy to nie dziwne ze przy uderzeniu tak mocnym ze pogial sie wachacz wahacz nie wystrzelaja poduszki,

 

dodatkowa sprawa - napinacze pasow - linka wychodzacza z fotela pasazera jest krotsza (ma okolo 3cm) niz ta z fotela kierowcy (okolo 4cm)

dodatkowo sprawdzilem w innej megane (na pewno nie rozbitej) i tam tez jest roznica miedzy napinaczami ale generalnie sa one dluzsze - odpowiednio 5 i 7 cm

 

czy to normalne?

poza tym obmierzylem lakier czujnikiem i oprocz miejsca o ktorym mowi sprzedawca lakierowany byl tylny lewy blotnik

 

co do jazdy probnej nie mialem zastrzezen

 

co myslicie o tym aucie?

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki, interpunkcja

5.7 - ortografia

5.9 - Enter

Kolego, na tym forum używamy polskich znaków. Proponuję wrócić do lektury regulaminu, który został pominięty podczas rejestracji. Nowe zdania piszemy dużą literą. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinna mieć czarne lampy z przodu. Emblemat BOSE na lewym błotniku chyba jest krzywo przyklejony. Nie ma naklejki na przednim pasie.

Upewnij się, że szyba jest z tego samego rocznika - wycieraczka od strony kierowcy jest trochę za nisko, więc mogła być demontowana.

Jak strzelają poduszki z przodu to szyba czołowa w 99,9% przypadków jest stłuczona właśnie od poduszki (przejrzyj rozbite megany na allegro - wszystki gdzie strzeliły poduchy mają stłuczoną szybę).

 

Ogólnie rzecz biorąc auta fajne - sam mam III i jestem abrdzo zadowolony, udane auta moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba jest oryginalna z 2011r, z tym ze ma odpryski i trzeba by ja wymienic.

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

 

Dodano: 05 lis 2014 - 20:27

kolego damiar, masz racje nie przestudiowałem regulaminu, jestem przyzwyczajony do pisania bez polskich znaków ale na potrzeby forum będę się pilnował,

jeśli mogę zwrócić Ci uwagę w Twój komentarz wkradła się mała literówka napisałeś: "lektory"

 

Kolego, cieszę się, że zauważyłeś ten błąd, przez co mogłem go poprawić. Teraz wypadałoby, żebyś Ty poprawił swoje wypowiedzi, zgodnie z moją uwagą.

To tyle w tym temacie, to nie miejsce na takie dyskusje. -damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że była wymieniona, ale zazwyczaj jak dostaje zawieszenie to poduchy strzelają. Szybę używaną można spokojnie kupić z rocznika jaki się chce. Trochę dziwi mnie ta wycieraczka - to tyle.

Może jeszcze ktoś się wypowie w tym temacie, ja też wszystkiego nie jestem w stanie wszystkiego wyłapać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka siła uderzenia była. W sterowniku poduszki jest czujnik który mierzy siłe uderzenia i w razie wykrycia większego uderzenia odpala poduszki + napinacze. Kiedyś jadąc Toyota Corolla po oblodzonej drodze jadąc zaledwie 20 km/h (specjalnie i świadomie wiedząc że jest lód), na stromym zakręcie ściągnęło mnie na krawężnik i od razu miałem wygięty wahacz. Poduszki nie zostały odpalone bo w jakim celu ? :) Wszystko zależy jakie to było uderzenie, jaka przeszkoda itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzieliśmy jak wyglądała ta stłuczka. Mogło auto którymś rogiem uderzyć dość, że przesunęło się koło wyginając wahacz i być może sanki.... Auto trzeba sprawdzić dobrze zbieżność/geometrie , czy nie jedzie krzywo itp. Kupując używane nie wiemy co nas czeka, chyba że kupujemy u wujka które kupił nowe w salonie... :)

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna która wpadła mi w oko http://allegro.pl/renault-megane-dci-110km-panorama-navi-bose-skory-i4774361653.html,

nie jeździłem nigdy automatem, ale może najwyższy czas...

tylko czy przy tym przebiegu nie kończy się już pas transmisyjny skrzyni EDC ?

 

no i ogólnie jak ten egzemplarz wam wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najbardziej w tym egzemplarzu podbają mi się zaciski opi*olone srebrzanką ^^ Nikt nawet nie zadał sobie trudu żeby zdemontować klocki, tylko poleciał po całości...

[cięcie] - nieregulaminowe zdjęcie

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

caly czas rozgladam sie za meganka,

tym razem wpadl mi w oko taki smaczek

http://otomoto.pl/renault-megane-wersja-gt-C34933036.html

 

poprosze o opinie

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Kolego m.strus jeden użytkownik forum to jeden temat zakupu danego modelu. Połączono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna jest, sam się zastanawiałem czy swojego GT nie odmłodzić, ale...

tu jest wpisane, że 2012 rok - a przód sprzed liftu, stare radio, stary licznik.

Być może to jest wersja z audio Bose - widać po maskownicy głośnika.

 

Jak się zastanawiasz nad takim autem to ja polecam Meganę GT kombi (2.0 dCi) i podpisuję się pod nią wszystkimi rękami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta od Zdunka nie ma napisu Megane na klapie.

 

Wolałbym tą z pierwszego linku obejrzeć. Po pierwsze rok może się okazać, że jest 2011, po drugie widzimy uszkodzenie i koszt naprawy to jakieś 2000-2500zł (zderzaki są na allegro, klapy pasują od zwykłej megany i można kupić w kolorze). Jedną i drugą trzeba zarejestrować, a nie wiadomo czy jest już coś opłacone. Liczę, że ze 2tys zł trzeba do jednej i drugiej z tego tytułu dołożyć.

 

Jak ta pierwsza ma hak (a coś tam widać pod zderzakiem) to trzeba dobrze budę sprawdzić, może oberwała mocniej niż się wydaje.

Wydaje mi się, że ta pierwsza w 36-38tys zł się zamknie. Ma lepsze audio i bluetooth, ale za to nie ma ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!