Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana żarówki w przycisku tempomatu.


n1gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest możliwość wymiany diody w przycisku włączania i wyłączania tempomatu? Mam przycisk poliftowy świecący na biało a chciałbym aby świecił jak przedliftowy na taki pomarańczowy. Opłaca się taki zabieg czy taniej idzie kupić nowy włącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można zastosować sposób opisany w manualu, który jest w downloadzie, gdzie takie żaróweczki w przyciskach sterowania szybami są powymieniane na diody z rezystorami.

Sam w ten sposób u siebie w tych przyciskach to pozmieniałem i świeci ślicznie..

Tylko kolor diody , jej kąt świecenia i odpowiedni rezystor trzeba dobrać doświadczalnie, by świeciło jak tego wymagasz.

Podpowiem, że można zakupić pomarańczowe, niekiedy zwane bursztynowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..znalazłem nawet w domu - też musiałem wymienić, bo była spalona - to żarówki T1 bezcokołowe o wymiarach bańki 3,2 x 6,35mm, oczywiście na 12V. Z tego, co wiem, to oprócz bezbarwnych występują również kolorowe, więc najmniej roboty będzie z podmianą żarówki. Trzeba dość porządnie wybebeszyć przełącznik, ale trudne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żarówka w przycisku wymieniona i to samemu ale tylko dzięki fachowej pomocy pana gojgien. Jaru miałeś też rację kupiłem takie żarówki już pomarańczowe. Dzięki.

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam czy mogę prosić o krótki tutorial jak wymienić ta żarówke w przycisku tempo. Dostać sie do niej nie ma problemu ale nie mogę jej wyciągnąć. Ona siedzi w takim malym sześcianie od którego odchodzą 2 przewody i co dalej?

 

A drugie mam pytanie jak zrobić to samo w przycisku regulacji wysokości świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie musisz wydłubać tę kosteczkę, następnie z tej kosteczki żarówkę. Potem wkładasz nową żaróweczkę, wywijasz jej druciki do góry, przycinasz na długość taką jak w starej i wkładasz kosteczkę z żarówką na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycinasz na długość taką jak w starej i wkładasz kosteczkę z żarówką na miejsce.

Lepiej zrobić to odwrotnie, najpierw wcisnąć podstawę żarówki, a potem dopiero obcinać.

W ten sposób zawsze w czasie wkładania podstawy można za te długie drutu jeszcze pociagnąć, by się lepiej ułożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Powiedzcie jaka diodka do podświetlenia przycisku regulacji świateł .

Rozebrałem i jest taka malutka, że chej hej.

 

Pisałem przez ch tyklo trzecia litera miała być inna czyli u

Edytowane przez dezerter35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!