Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic felgi


rabinhut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc, mam od kilku dni Grand Scenic-a II, 1,9 diesel i przymierzam się do zakupu takich felg z oponami zimowymi:

(treść z ogłoszenia)

15' 4x100

razem z oponami 195/50/15

2x FIRESTONE 2007r bieżnik 6mm

2x MICHELIN 2009r bieżnik 5,5mm

Felgi to 6J i 43ET

 

Czy nie będzie nieszczęścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszukaj pasujących felg stalowych (oznaczenie) 6,5J16 H2F ET49 4x100 oc 60,1mm, a opony to 205/55(60)/16. Szukaj opon i felg o takich oznaczeniach. Te z aukcji nie będą pasowały ponieważ są to 15" i nie wejdą do 1.9dci (większa średnica tarczy). Wiedz tylko, że opony jak i same felgi 16" to nie mały wydatek, a jeżeli masz teraz alusy z oryginalnymi szpilkami z podkładkami to żeby ich nie zniszczyć będziesz jeszcze musiał zakupić komplet szpilek do stalówek (w moim przypadku tak było). Jest jeszcze jedna opcja, którą możesz rozważyć mianowicie opony całosezonowe. Jeżeli Twoje letnie opony są w kiepskim stanie, warunki w jakich będziesz jeździł zimą nie są skrajnie ekstremalne, a budżet masz ograniczony to weź to pod uwagę. Ja ostatnio przy 307 miałem taki dylemat, letnie 16-ki już zjechane, jesień za pasem więc zakupiłem GoodYear-y Vector 4seasons (nie są najtańsze, ale podobno rankingowo najlepsze). Swego czasu zakupiłem do innego Scenik-a Barum-y całosezonowe, żona zrobiła na nich ponad 60tyś. km w tym trzy nie lekkie zimy i spisały się dobrze. Sorki za wywód, ale pamiętaj że zdrowego rozsądku na drodze nie zastąpią nawet najlepsze opony zimowe. Pozdrawiam i życzę mądrych decyzji...

P.S. Jak napisał P_r_z_e_m_o te opony z aukcji to co najwyżej na kwietnik się nadają i nie jestem pewien czy wtedy też nie byłoby nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aluminiowych felg śruby mają pływającą podkładkę (tutaj masz do aluminiowych), do stalowych felg już nie (tutaj masz do stalowych). Chociaż w tych do felg stalowych zaplątała się jedna do aluminiowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie do alu mam śruby do stalówek. Zawsze myślałem że nie ma różnicy. Takie miałem to takimi kręciłem. Choć w którymś schowku leża zapakowane oryginalne śruby. Myślałem że to po prostu zapasowe szpilki a może to są właśnie specjalne szpilki do alu :P sprawdzę przy wymianie opon na zimówki :) a jak będę jeździł na szpilkach do stalówek to coś się stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, mamy takie w obydwu sceniolach II (kompletne koła stalowe i alu) i w starszym też tak miałem. (2 komplety aluminiowych)

Warunek by otwory w aluminiowej nie były zbyt grube i bez dystansów, by długość śrub (bo to śruby, a nie szpilki) była odpowiednia.

Szpilki są stosowane w piastach, gdzie do przykręcania koła stosujemy nakrętki.

W związku z tym, że takie pytanie wielokrotnie już się pojawiło, przy ostatniej zmianie kół zrobiłem fotkę śrub bez pływających podkładek świeżo wykręconych z aluminiowej felgi, gdzie doskonale widać jak śruby przenoszą obciążenie i jak siedzą w aluminiowych gniazdach. To te świecące stożki.

Pływające podkładki likwidują tarcię pomiędzy stożkiem a gniazdem w feldze w czasie jej zakręcania i odkręcania.

 

thumb_hosting_zdjec_1416765853__photo_20141120_130459_800x450.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!