Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przycisk START/STOP nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam mały problem z Renault SCENIC 3, 1.4Tce, 2010r. Otóż, wczoraj żona odstawiła normalnie auto na parkingu i było wszystko ok, JA dzisiaj rano śmigam sobie zadowolony do autka, wszystko normalnie się otwiera, bo ma ten system zbliżeniowy, wkładam kartę do czytnika chociaż nie muszę, wciskam sprzęgło i GUZIK START/STOP iiii, no i właśnie i nic, po wciśnięciu nic się nie dzieje, słychać tylko lekkie kliknięcie z lewej strony kierownicy tam gdzie bezpieczniki.

Auto jak zaczarowane, zamilkło. Po włozeniu karty wszystko się aktywuje, wyświetlacz, robi test, zwalnia się blokada kierownicy, gra radio, można zwolnic automatyczny hamulec, ale nie odpala, nawet nie zajęknie, tylko lekkie tik w kostce tam gdzie bezpieczniki i ciszaaaa.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy ma pojęcie ktoś co to mogłoby być??

<><><><><><><><><><>><><><><>

Akumulator był ok, ale doładowałem i dalej nic, niemożliwe żeby tak nagle cos się stało, rozrusznik tak bez żadnych oznak by siadł, może styki jakieś, ale od czego?? od stania przez noc?? Było dzisiaj -7 stopni, no ale dla benzyniaka to pikus,

Autko ma niecałe 54 tysiące najechane więc nie mam pojęcia co to może być.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Prosiłbym o porady od bardziej kumatych.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak dla informacji, dla mających podobny problem w przyszłości. To w moim przypadku uwalony był moduł znajdujący się z przodu pod maską. Coś tam przelutowali, polutowali i działa dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam mały problem z Renault SCENIC 3, 1.4Tce, 2010r. Otóż, wczoraj żona odstawiła normalnie auto na parkingu i było wszystko ok, JA dzisiaj rano śmigam sobie zadowolony do autka, wszystko normalnie się otwiera, bo ma ten system zbliżeniowy, wkładam kartę do czytnika chociaż nie muszę, wciskam sprzęgło i GUZIK START/STOP iiii, no i właśnie i nic, po wciśnięciu nic się nie dzieje, słychać tylko lekkie kliknięcie z lewej strony kierownicy tam gdzie bezpieczniki.

Auto jak zaczarowane, zamilkło. Po włozeniu karty wszystko się aktywuje, wyświetlacz, robi test, zwalnia się blokada kierownicy, gra radio, można zwolnic automatyczny hamulec, ale nie odpala, nawet nie zajęknie, tylko lekkie tik w kostce tam gdzie bezpieczniki i ciszaaaa.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy ma pojęcie ktoś co to mogłoby być??

<><><><><><><><><><>><><><><>

Akumulator był ok, ale doładowałem i dalej nic, niemożliwe żeby tak nagle cos się stało, rozrusznik tak bez żadnych oznak by siadł, może styki jakieś, ale od czego?? od stania przez noc?? Było dzisiaj -7 stopni, no ale dla benzyniaka to pikus,

Autko ma niecałe 54 tysiące najechane więc nie mam pojęcia co to może być.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Prosiłbym o porady od bardziej kumatych.

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

Witam,

Mam podobny problem, czy możesz napisać co było przyczyną? Jak usterka została usunięta?

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Jak na luzie Ci pali a na biegu przy wciśniętym sprzęgle nie, to masz padnięty czujnik sprzęgła, odpowiedzialny za uruchamianie przy włączonym biegu.

chodzi o ten górny, trudniej dostępny w kolorze zielono-szarym (wysoko, nad pedałem sprzęgła).

Montaż demontaż opisywany w wątku Przycisk Start-Stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!