Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła w podsufitce nie włączają się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem, po podłączeniu fotochromatycznego lusterka pojawił się taki oto problem:

gdy otwieram auto z pilota to światła kabinowe nie chcą się zapalić...

gdy na wyłączonym silniku chce włączyć światła kabinowe to nic się nie dzieje...

dopiero muszę uruchomić silnik i wtedy światła wewnątrz działają ale tak jakoś dziwnie... tzn:

gdy środkowym przyciskiem chce włączyć światła (wszystkie trzy z przodu) to włącza się to z tyłu.. boczne światełka działają ale gdy włącza dwa naraz to prąd jakby się dzielił na nie wszystkie i zaczynają bardzo słabo świecić..

Lusterko przylutowałem tak jak na zdjęciu:

thumb_hosting_zdjec_1418575916__lampka_megane_3.jpg

ktoś inny tak lutował i było ok u niego.. obecnie to odlutowałem tak aby powrócić do stanu pierotnego ale problem nadal pozostaje...

co poszło nie tak?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś zrobić zwarcie niestety i taśma w podsufitce jest do wymiany

Zdejmij osłonę słupka po stronie kierowcy tam jest kostka łączeniowa i powinna być dostępna taśma obejżyją czy się nie ugotowała

Edytowane przez ciki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, na szczęście okazał się przepalony bezpiecznik tak samo jak u @danex...

najzabawniejsze że sprawdzałem go wczoraj dwa razy zanim napisałem temat ale przepalił się w taki sposób że nie widać uszkodzenia... dziś rano dla pewności podmieniłem go i światło wróciło :)

 

tutaj jak wygląda ten 'przepalony' bezpiecznik:

post-57338-0-69640600-1418628683_thumb.jpgpost-57338-0-44591100-1418628687_thumb.jpgpost-57338-0-67806800-1418628692_thumb.jpg

 

a tutaj zaznaczone miejsce gdzie ten bezpiecznik się znajduje:

post-57338-0-60071800-1418628752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ON nie jest usmażony, sprawdzałem go kilka razy i jest cały ale faktycznie dziwnie wygląda... nie mam pojęcia czemu..

co do brakującego - to też nie wiem... tak było jak otwarłem skrzynkę (pierwszy raz w sumie dokąd kupiłem auto czyli z 1,5 roku już będzie..)

jaki tam powinien być bezpiecznik i za co to odpowiada?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!