Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

EGR jak szybko naprawić


megana2

Rekomendowane odpowiedzi

megana2 zrób zdjęcie jak masz ten EGR zainstalowany w swoim aucie i wklej na forum. Bo jakoś do twojej teorii z cięciem nie mogę dostosować obrazu. I wydaje mi się, że jak odetniesz grzybek od reszty zaworu i zrobisz tam luz na ośce od grzybka aby swobodnie mogła pracować elektronika zaworu EGR, to co będzie trzymało ten grzybek aby nie wpadł dalej do kolektora dolotowego. Bo jakoś sobie tego wyobrazić nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że jak odetniesz grzybek od reszty zaworu i zrobisz tam luz na ośce od grzybka aby swobodnie mogła pracować elektronika zaworu EGR, to co będzie trzymało ten grzybek aby nie wpadł dalej do kolektora dolotowego.

kilka postów wyzej pisałem o tym samym.....

po co ingerować w zawór jak można poprostu odciąć dopływ spalin??

Widać dla niektórych przejście przez otwartą bramę jest za trudne, potrzebna jest drabina by obok otwartej bramy przejść przez płot.

Czyżby inteligentny inaczej??

Możesz pisać o zatkaniu dolotu spalin z kolektora wydechu a On nadal o blokowani częsci mechanicznej EGR.....

Byle nie wydać 10 zł za już gotową zaślepkę, by ktoś na tym nie zarobił..

Ot polskie zawistne podejście do tematu i nieżyczliwość, by ktoś kto to sprzedaje miał chlebek z masełkiem.

Szkoda stawów w palcach,(jak to ktoś napisał w innym miejscu) by się dalej w tym temacie udzielać....

Spada do grupy tych, które ignoruję i nie będą wyświetlane.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem zdjęcie rozpołowionego EGR, bo widzę że nie wszyscy znają budowę tego zaworu i rozumieją o co chodzi. Na zdjęciu jest rozpołowiony EGR na część mechaniczną będącą w kolektorze i elektryczną na zewnątrz. Pomiędzy te 2 części daje się podkładkę, która nie pozwola na wysunięcie się wystającego z elektrozaworu bolca. Na zdjęciu jest właśnie wysunięty. Na to samo wyjdzie jak go obetniemy, bo go po prostu wtedy nie będzie i tak samo nie otworzy zaworu w częsći mechanicznej. Elektrozawór tym samym będzie jakby oszukany i swobodnie będzie pracował. Można też otwór zaślepić a zawór dac luzem. Uważam że to najlepsze rozwiązanie bez psucia czegokolwiek.

 

thumb_hosting_zdjec_1420021189__turbo_13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś fascynujący:) Do tego zaworu spaliny doprowadzone są rurką elastyczną z nierdzewki. Ta rurka, w zależności od rodzaju silnika jest przykrecona do kolektora dolotowego bądż wpięta na opaski zaciskowe. Jeśli wysilisz trochę szare myślące to zajrzysz między silnik a podszybie. Wtedy zobaczysz jak jest u Ciebie. Jeśli jest wkręcone to tam dajesz zaślepkę. Jeśli masz (jak ja) rurkę spiętą opaską to rozpinasz, wycinasz kółko o odpowiedniej średnicy z nakrętki od słoika po śledziach w śmietanie. Wkładasz między rurkę a króciec, zapinasz opaskę. Tym prostym sposobem odcinasz dopływ spalin do EGR. Wtedy przestaje Ci interesować budowa i zasada działania zaworu. Bo jeśli nie ma tam spalin to już nie ma znaczenia co ten zawór robi.

Prościej już się chyba nie da wytłumaczyć...No chyba, że Ty poprostu nie wiesz czym i po co jest EGR...To by mogło trochę tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu pisać że można zaślepić doolot spalin zamiast zaworu EGR. Teraz rozumiem czemu nie zrozumieliśmy się. Ja mówię o zaworze EGR, jego ząslepieniu. Bo on blukuje lub otwiera dopływ spalin. Ty o zaślepieniu bezpośredno dolotu spalin. Są to 2 inne sposoby, a zaślepka do egr jest np taka:

http://allegro.pl/532-zaslepka-egr-renault-1-9-dci-opel-1-9-dti-kpl-i4885736840.html

Edytowane przez megana2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu pisać że można zaślepić doolot spalin zamiast zaworu EGR.

niż wstawić kawałek blaszki z puszki po piwie? Wszyscy zaśleiają bo zabieg jest prosty tani i ostateczny.

Blaszka zatyka zasilanie spalinami a zawór pozostawia w spokoju

Ty faktycznie nie rozumiesz... spaliny są doprowadzone do zaworu (z kolektora dolotowego) rurką. Tę rurkę się zatyka. Koniec fizycznego źródła gazu. EGR działa wtedy jak kran bez wody.

no ale po co ingerować w zawór jak można poprostu odciąć dopływ spalin??

Czyżby inteligentny inaczej??

Możesz pisać o zatkaniu dolotu spalin z kolektora wydechu a On nadal o blokowani częsci mechanicznej EGR.....

coś mi się powaliło z cytatami ale...

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już robić z siebie mądrego, bo zaślepia się równiż EGR jak pisałem. Egr zablokowany równiż nie przepuści spalin bo nie otworzy zaworu. Po to chyba w sprzedaży są te zaślepki. Tu opis z forum espace:

http://www.espacepl.org/f/viewtopic.php?f=27&t=11020

Temat uważam za zakończony bo już wszystko wiem i dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!