Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie silnika 2.0 135 KM


poljon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trafiłem na to forum bo jestem zainteresowany kupnem meganki z lat 2007 -2009 z silnikiem benzynowym 2.0. Moje pytanie z tym związane: ile Wam to autko pali? Proszę jak najbardziej szczere odpowiedzi. Zastanawiam się jeszcze nad silnikiem 1.4 98 KM, ale nie wiem, czy różnica w spalaniu będzie na tyle duża, żeby opłacało się rezygnować z jakby nie było ponad 30 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,4 16V spali więcej niż silnik 1,6 16V. Silnik 1,6 16V w mojej spala w zależności od pory roku po mieście od 7l/100 do 9l/100km. Na trasie jak nie przekraczam 100km/h to spala około 6,5l/100km powyżej 100km/h spala około 7,5l/100km z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na link u mnie w podpisie - spalanie 8.6 - 8.8 przy normalnej jezdzie. Najniższy wynik niecałe 8l, największy ponad 13 ( box na dachu i prędkości 150km/h )

Mowa o spalaniu gazu - benzynki będzie koło 10-15% mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To moja jest zepsuta, ciężka noga - trasa bez dachu (megane cc 2,0 16v) około 20l LPG (16-18 benzyny).

Miasto - nawet nie wiem, za mało się w nim poruszam, ale jak deptam to pewnie ponad 20 LPG,

jazda z dachem, w granicy 13LPG gdy nie przekraczam 140km/h,

190-200 autostradą około 30l LPG...

A mówili - kup 2.0, oszczędne jest, no ale to wszystko zależy od stylu jazdy, ja swoją często kręcę do 5,5-6 tysięcy.

Przy 90km/h w trasie potrafi zjeść tylko 10 LPG, 8 beny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gromu musisz mieć coś rozstrojone, czytaj prawdopodobnie padły wtryskiwacze lub sonda, takie spalanie jest po prostu nie do akceptacji. Max co mi wyszło 12L lpg, średnio koło 11.

Jak coś to napisz do mnie, mogę Ci pomóc to ogarnąć, bo siedzę w tym temacie profesjonalniej niż większość warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem instalację BRC sekwencję, jestem po 2 przeglądach okresowych (od kwietnia zeszłego roku), zbliża się trzeci. Nie udało mi się ani razu zrobić na pełnym zbiorniku (butla 52l wchodzi 42LPG) 400km... Byłem kilka razy poza przeglądami na regulacji i niby ustawione jest tak aby moc była zachowana i spalanie nie było zbyt wysokie. Ale tak jak napisałem, mam bardzo ciężką nogę, chociaż nie ukrywam, że warto by było urwać parę litrów. Serwis sprawdzał wtryski i są okej. Ostatnio wymieniłem tylko świece, olej wymieniany co 13-15 tysięcy razem z filtrem oleju, powietrza raz na 2-3 wymiany oleju, kabina co 2 wymiany oleju (wymieniam olej co 3 miesiące). Spalanie moim zdaniem w tym aucie to tragedia, może nie ma co porównywać ale poprzednio jeździłem lalką 1,9tdi 100KM i tam 90km/h spalanie mniejsze niż 4l ropy, 200km/h spalanie nie przekraczało 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gromu dlatego moim zdaniem nie warto porównywać benzyny do diesla...

co do spalania to wszystko zależy od trasy, nogi i wielu innych zmiennych...

ja jeżdżąc po mieście (butla 60l, wchodzi około 47l) zrobię około 320/350km i też wcale nie mam lekkiej nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi kupiłem meganke z 2-wu litrowym motorem

zaraz po zakupie założyłem gaz BRC spalanie ok 10 litrów gazu na 100 kilometrów

żadnych problemów tylko lać i jeżdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka biegów automatyczna, auto "niezagazowane"

 

Największe spalanie po mieście w bardzo niekorzystnych warunkach (trasy do 2km) to 14 l/100km.

Jazda po szkockich górkach z maksymalną dozwoloną szybkością 60mph (96 km/h) to spalanie na poziomie 8 l/100km.

Wyprawa do Polski z szybkimi jazdami po autostradach - średnie spalanie 9,5 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Moja 2.0 16v 136km pali w koło komina 7.6 litra do 8.2 miasteczko 6 tys ludzi ale nie kręcę pod czerwone pole gościowi od którego kupiłem paliła 11 po Warszawie ale jak mnie przewiózł to się nie dziwię. 

 

Jak w Sami Swoi.

KOT MUSI KOSZTOWAĆ :bash:

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!