Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pseudo światła do jazdy dziennej - halogeny


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zwracam się z pytaniem, nie ukrywam dość głupim, co myślicie na temat, żeby z halogenów zrobić światła do jazdy dziennej?

Wyciągamy żarówki pozycyjne, włączamy na pozycyjne i włączamy halogeny i... jak do jazdy dziennej:P Niektóre auta mają seryjnie nie diodowe światła do jazdy dziennej w miejscu halogenów, ewentualnie wsadzenie zamiast (tam jest chyba h7) ledowych "żarówek", zamienników do h7, które są słabsze...

Edytowane przez mmanager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stary i wałkowany...

jak sobie na reflektorach wygrawerujesz jeszcze ładnie RL i numer homologacji, to będziesz miał <ok>

 

po drugie - nie rozumiem, po co "Wyciągamy pozycyjne"? pozycyjne są OBOWIĄZKOWE

 

i trzecie - tam nie ma żarówek H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycyjne wyjąć, żeby nie świeciły się, co do napisu to halogeny są dość "wykamyszkowane" i ogólnie nie widać co tam jest napisane:P

To H1 czy jakie tam są? wyglądem podobne do h7

 

Chodzi żeby nie wyglądały z daleka że to nie prawdziwe do jazdy dziennej, i tez nie kusiły do sprawdzenia tego;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszną ruciarnię chcesz robić, totalnie bez sensu z wyciąganiem postojówek...

pomijając fakt nielegalnosci wszystkiego (!!) to powiem tyle: poszukaj sobie takich lamp

 

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-jazdy-dziennej-magneti-marelli-i4953174312.html

 

może znajdziesz tańsze.

będzie i legalnie i normalnie.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tu racja, chociaż wożąc je ze sobą, można chyba uzupełnić na miejscu i wtedy upomnienie?

Nie chciałbym tych wszystkich lapek co się dokłada, nie ufam jakoś tym wynalazkom... No i tu zawsze mijania można włączyć

Edytowane przez mmanager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..zgaszę sobie światła mijania, a zapalę halogeny - będzie cool.. Co mnie interesuje, że oślepiam innych.." - całe stada kierowców tak robią, tylko zastanawiam się, po co..

 

Z reguły światła do jazdy dziennej mają służyć zwiększeniu widoczności pojazdu od frontu w jasny dzień, w dalszej kolejności oszczędzaniu żarówek i znikomym oszczędnościom w spalaniu. Trochę śmieszy więc, jak ktoś, zamiast założyć sobie dobre DRL o przeciętnej mocy 10W, zapala halogeny 2x60W plus pozycyjne 2x5W plus tylne światła 2x5W a dodatkowo olewa innych uczestników ruchu i przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..zgaszę sobie światła mijania, a zapalę halogeny - będzie cool.. Co mnie interesuje, że oślepiam innych.." - całe stada kierowców tak robią, tylko zastanawiam się, po co..

Kolejny filozof... Czy widziałeś jak świecą światła przeciwmgłowe ? Zgaduję że nie bo kompletnie nie wiesz jak one świecą. Jakby oślepiały to na pewno kodeks drogowy nie pozwalałby na ich włączanie w warunkach normalnej przejrzystości powietrza na krętej drodze ;) Dlatego jeśli nie znasz się na czymś to nie wypowiadaj się! Złota zasada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunkach normalnej przejrzystości powietrza na krętej drodze

..fajnie, że Ty znasz się na wszystkim - to dlaczego dozwolone jest użycie tylko na krętej drodze? Czy nie dlatego, że mogą przeszkadzać jadącym z przeciwka na prostej drodze? Mnie akurat przeszkadza, jak ktoś jedzie na przeciwmgielnych z przeciwka lub za mną. Wiem, jak świecą przeciwmgielne, bo je posiadam i używam ich w miarę konieczności. Poza tym, to nie Ty decydujesz o czyimś prawie do wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tu racja, chociaż wożąc je ze sobą, można chyba uzupełnić na miejscu i wtedy upomnienie?

Spróbuj założyć po omacku żarówkę od pozycyjnego w lato to pogadamy. A teraz pomyśl, że masz to zrobić w nocy przy minus 25st.C. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie byłoby to ciekawe:P

Postojówki to pół biedy jeszcze nieźle się wymienia nawet (ostatnio wymieniałem obie, te cholerne h7 to masakra). Odnośnie oślepiania (zwłaszcza w dzień) to mnie osobiście nie oślepiają (nawet w nocy), moje po "piaskowaniu" to też osłabione;P

 

A jakie są tam żarówki w halogenach? Megane II phI 2004, wyglądają patrząc przez halogen na h7:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!