Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie dotyczące automatycznej dwustrefowej klimatyzacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od miesiąca jestem szczęśliwym użytkownikiem Renault Megane z 2014 roku. Wcześniej przez trzy lata jeździłem Renault Thalia, która była wyposażona w jednostrefowego klimatronika. W związku z tym nasunęła mi się następująca kwestia. W Thalii był klawisz, AC który podświetlał się w momencie kiedy działała klimatyzacja dzięki czemu można było szybko oszacować czy np. mając ustawione na AUTO i na 20st.C działał klimatyzacja czy jeszcze/już nie. W Megane widzę, że jest tylko klawisz AC OFF, ale rozumiem że wyłącza on całkowicie klimatyzację i można korzystać z regulacji temperatury, ale bez użycia klimatyzacji, tak? Jak np. teraz na dworze jest 4st.C i mam cały czas na AUTO to skąd mam wiedzieć czy jest włączona klimatyzacja czy wyłączona? Nie jest to dla mnie jakieś problematyczne, ale w Thalii było jasno widać kiedy działa klimatyzacja a w Megane nie i mnie to zastanawia :-)

 

Dziękuję za informację. Pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy włączonej klimie są trochę wyższe obroty biegu jałowego - po wciśnięciu AC OFF delikatnie się obniżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz.

W Megane 3 nie masz bezpośredniej sygnalizacji stanu pracy klimatyzacji.

Jeżeli masz "Auto on" klimatyzacja pracuje cały czas, do momentu, kiedy temperatura otoczenia spadnie do -4 do 0 stopni Celsjusza.

Jeżeli masz "Auto off" to układ utrzymuje temperaturę zadaną automatycznie ale bez klimatyzacji.

Z tym, że w naszych autach klimatyzacja pracuje trochę inaczej niż klasycznie (klasyczne pracują na zasadzie on-off) a tutaj moc układu jest regulowana płynnie.

Ale może ktoś opisze to dokładniej, ktoś bardziej obeznany w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy włączonej klimie są trochę wyższe obroty biegu jałowego - po wciśnięciu AC OFF delikatnie się obniżają.

Dokładnie tak jest - włączenie klimy zwiększa trochę jałowe obroty, to najprostszy sposób, żeby stwierdzić czy się załącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, już wszystko jasne. Czy jak jest zima to macie na AUTO czy na AC OFF? Zastanawiam się nad sensem ciągłego używania klimatyzacji w zimie tym bardziej, że samochód zapewne pali dużo więcej zwłaszcza, że jeżdżę głównie po mieście. Dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sensem ciągłego używania klimatyzacji w zimie tym bardziej że samochód zapewne pali dużo więcej zwłaszcza że jeżdżę głównie po mieście

Z tym dużym spalaniem to nie przesadzaj. Przy automacie wpływ klimy na spalanie jest zdecydowanie mniejszy niż przy manualnej. A tak jak napisał meganecoupe02 szyby nie parują, oczywiście jeśli klima jest sprawna i masz czysty filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!