Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE - wskaźnik poziomu - kontrolka rezerwy


Rekomendowane odpowiedzi

gdy jest wylaczony to zawsze swieci, to normalne, inaczej bys nie wiedzial ze jest spalona dopoki bys nie stanal o suchym baku :)

mam 1,6e z '98 r. i z wlasnego doswiadczenia wiem ze rezerwa potrafi sie wlaczac i wylaczac co jakies 5-10 km kilka razy. to nromalne. pojezdzij jescze troche i powinna sie zalaczyc. najlepiej wyzeruj licznik i jezdzij kolo stacji zeby w razie czego... rezerwa powinna trzymac ok 70 km (u mnei) wiec mozesz jezdzic. a dodatkowo powiem ze mija sporo kilometrow odkad wskazowka spada na minimum do zapalenia sie bieda-lampki - sam wiem gdyz niestety bieda-lampka u mnie pali sie dosc czesto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

bronius, powinna sie zapalać :?:, ale w mojej też dziwnie z tym było i realnie przy 12-13 L sie zapalała. Jeżeli ktoś ma wersje z komputerem to może to sobie sprawdzić. Przekrecasz kluczyk trzymając przycisk komputera w manetce aż zapala sie kontrolki - jesteś w trybie testowym - naciskasz raz (moze dwa) przycisk komputera i otrzymujesz na wyświetlaczu liczbe litrów w baku (+/- dokładność pomiaru) i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś również zastanawiałem się nad rezerwą w Megane. Próbowałem różnych metod - jeździłem z karnistrem ale nie wytrzymałem - po wyjeżdżeniu 9l na rezerwie zatankowałem. Próbowałem mierzyć za pomocą wskazań podczas kalibrowania liczników (tak jak opisywał Piok) ale to również zawiodło - w czasie jazdy na rezerwie po przejechaniu 80km paliwa przybyło o 0.5 litra !!

Wydaje mi się, że zapalenie się rezerwy zależne jest od aktualnego zużycia paliwa - czasem zapala się szybciej, czasami później - jednak jest to zwykle ok 15l paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A mnie ten samochód zaskakuje z dnia na dzień. Zrobiłem 167km od momentu, w którym wskaźnik poziomu paliwa "definitywnie" poległ na czerwonym "r" ale mimo to kontrolka ( sprawna ) jeszcze się nie zapaliła. Ten eksperyment rozwiewa moją wątpliwość dlaczego przy wskazówce leżącej na "r" mogłem zatankować maks 40-42 litry <czerwona>

 

ps. gorzej jak się nie zapali i klęknę gdzieś w korku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam...niedawno zaczalem swoja przygode z meganka...jako ze znalazlem temat o kontrolce paliwa to sie podpinam i opisuje swoj problem:

Otoz kontrolka jak w wielu przypadkach sie wcale nie zapala, zarowka sprawna bo swieci przy zaplonie...ale jest cos jeszcze jak juz wypilem wsio paliwo az autko stanelo (kontrolka ani mru mru) zatankowalem ok 10 litrow do teoretycznie pustego baku i wskaznik poziomu paliwa podniósł sie pokazujac polowe baku...wiec podpowiedzcie gdzie szukac problemu

PS czy w kazdej megance stan poziomu paliwa jest widoczny takze bez wlaczonej stacyjki? (przyznam sie ze pierwszy raz cos takiego widze <ok>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl,

ale w megane niestety Nie

kolego mylisz się część megane była wypuszczona z zestawem wskaźników jaeger które pokazywały stan paliwa mimo braku zapłonu a cześć z tablicami sagem te nie pokazują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!