Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dzwignia regulacji kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam problem- przy reulacji kierownicy dzwignia blokujaca nie chciala sie "wcisnac"..po chwilowym silowaniu sie z nia wcisnela sie jakby do polowy i gora dol kierownica sie nie rusza ale glebokosc mozna nadal regulowac...auto zakupile kilka dni temu takze prosze o wyrozumialosc..aha kierownica odblokowuje sie bez prblemu przy odpaleniu(tzn mozna skrecac:) )

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Cię zrozumieć . Dźwignia w pocji- kierownica max dóra- chowa się bardziej tz.wchodzi głębiej .W przypadku opcji -max dół nie chowa sie tak głęboko . To normalne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak-

1. kierownica zablokowała sie max góra.

2. regulacja głębokosci jest możliwa jednak nie da się jej zablokować.

3. jednocześnie nie moge już odblokować regulacji góra/dół, która zablkowana jest maksymalnie u góry.(pkt 1)

4. dźwignia regulacji jest jakby w połowie położenia- nie moge jej wcisnąć aby zablokować całkiem ani pociągnąć żeby odblokować ruch góra dół.

 

podobny wątek jednak bez odp.

 

http://megane.com.pl/topic/24003-problem-z-regulacja-kierownicy-nowe-zdjeci/

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopuję temat, ponieważ u mnie pojawił sie dokładnie ten sam problem. Wczoraj chcąc wyregulować położenie kierownicy w jakiś magiczny sposób zablokowała się ona w swoim najwyższym położeniu, a dźwignia od jej regulacji nie wchodzi maksymalnie w głąb jednak blokuje zmianę położenia. Po odblokowaniu mogę jedynie zmieniać ustawienie kierownicy bliżej lub dalej klatki piersiowej, regulacja góra /dół nie działa. Czy ktoś może podrzucić pomysł jak poradzić sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć dolną plastikową osłonę kolumny i zobacz w jakim stanie jest śruba z lewym gwintem, trzymająca blokadę przy kolumnie.

https://www.google.pl/search?q=sruba+blokady+kierownicy+renault&espv=2&biw=1093&bih=538&tbm=isch&imgil=fsOWf5tPVbMnQM%253A%253BN2i6dyR2vu8WhM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fallegro.pl%25252Fsruba-blokady-kierownicy-renault-laguna-ii-espace-i5171284682.html&source=iu&pf=m&fir=fsOWf5tPVbMnQM%253A%252CN2i6dyR2vu8WhM%252C_&usg=__WPX4FlM4s1hqWKHOF8YY27vVaM8%3D&ved=0CCkQyjdqFQoTCKX375OuiscCFQKOcgodPb0CzQ&ei=zAe-VaXhDYKcygO9-oroDA#imgrc=fsOWf5tPVbMnQM%3A&usg=__WPX4FlM4s1hqWKHOF8YY27vVaM8%3D

Lubi sama się wykręcać, a czasami nawet wypada i leży na dywanikach. W tym przypadku przestawienie pozycji kierownicy mogło spowodować jej wysuniecie i zablokowanie o plastik od środka.

W razie potrzeby przykręcenia, rób to na włączonym zapłonie, by rygiel blokady był wciągnięty i kierownica odblokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Postaram się jutro zasiąść do tego i obczaić co tam się porobiło

 

Dodano: 04 sie 2015 - 15:45

Posiedziałem dziś trochę przy tej regulacji, ponieważ przestała się już blokować kierownica i lata jak szalona. Odkręciłem dolną osłonę ale generalnie dostęp do czegokolwiek jest tragiczny. Generalnie nie zrobiłem nic poza kilkoma zdjęciami :D Czy generalnie chodzi o tą śrubę z lewej strony kolumny czy może szukałem w złym miejscu. Jeśli to ta śruba to ona siedzi bardzo mocno i o nic nie zahacza.

post-10377-0-44881900-1438695599_thumb.jpg

post-10377-0-57750800-1438695642_thumb.jpg

post-10377-0-60784300-1438695667_thumb.jpg

post-10377-0-21771000-1438695704_thumb.jpg

post-10377-0-26973400-1438695745_thumb.jpg

post-10377-0-07318600-1438695772_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba o której pisałem, to jest wkręcony od dołu TORX, widoczny na 1 i 3 fotce po prawej stronie kolumny nad białą, plastikową obejmą na kabel. Widać że jest wkręcona jak być powinna. Czyli to nie jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok właśnie sprawdzałem ją jeszcze dzisiaj po napisaniu postu i wydawało się wszystko ok. Pytanie czy lekkie poluzowanie jej lub całkowite wykręcenie i ponowne zamontowanie pomoże w czymkolwiek, czy może lepiej oddać sprawę do kogoś, kto lepiej zna się na tym wszystkim.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba tylko mocuje elektryczna blokadę do kolumny. Ma specjalne podtoczenia na swej długości, by rygiel blokujący kierownicę nie pozwalał jej odkręcić i blokady odsunąć.

Jeśli test przykręcona, a lubi się czasami sama odkręcać, to nie ma prawa być przeszkodą w ustawieniu kierownicy, albo jej blokowania przy przestawianiu.

Przyczyna w tym wypadku jest w innym miejscu, które należy odszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnych telefonicznych ustaleniach i opisaniu usterki mechaniki zaleciły wymiane kolumny kierowniczej. Czy jest to prawidłowa diagnoza, czy może niepotrzebne tworzenie kosztów? Na organoleptyczne ocenienie sprawy jestem umówiony na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Okazało się, że pękł ten brązowy bloczek dociskowy (nie jak to poprawnie po polsku określić).

Zeby to sprawdzić musisz odręcić nakrętkę i zdjąć całą dźwignie. Możliwe, że ze sprężyną może być coś nie tak.

 

Bez sensu wymieniac całą kolumnę ze wspomaganiem elektrycznym, przez usterkę mechaniczną. Używana kolumna to ok 300 zł plus robocizna i programowanie.

Jak odkręcisz plastikową osłonę co jest pod kolanami to dostęp jest całkiem znośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!