Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak prawidłowo dobrać lusterko zewnętrzne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie lusterko podgrzewane, elektrycznie regulowane i składane. Chcę kupić używkę z allegro bo w moim pękła obudowa (czarny trójkąt). Doradźcie proszę, bo na allegro są różne różności:

 

- Czy potrzebuję na 5 czy 7 pinów

- Czy lusterko z anglika będzie pasowało (prawe)

- Czy elektryczne składanie wymaga specjalnego lusterka?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymiana z powodu obudowy, to może być anglik jednak szkło musisz wstawić swoje.

Skoro lusterko jest w pełni elektryczne, nawet elektrycznie składane, to prawe musi mieć 9 pinów jeśli czujnik temperatury jest w prawym.

Ze schematów tak to wynika, zarówno dla europejskiej wersji i wtedy to lusterko jest nazywane lusterkiem pasażera 240 i podłączone przez kostkę R4 na prawym słupku

post-2372-0-01011300-1424864759_thumb.png

W wersji angielskiej to lusterko staje się już lusterkiem kierowcy 239 i podłączone jest przez złącze R3 też na prawym słupku. (tylko złącza zmieniają nazwy)

post-2372-0-28554400-1424864878_thumb.png

 

Może się jednak trafić opcja ze te 9 pinów bedzie podzielone na 2 kostki 7 + 2.

to jest zależne od tego jaką masz wersję UCH

poniżej widoczna właśnie taka podzielona wiązka.

post-2372-0-36299600-1424865218_thumb.png

numery 240 i 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wydaje mi się że u mnie są 2 kostki. Znalezienie właściwego lusterka zdaje się rosnąć do rangi niezłego wyzwania. A czy da się podmienić sam czarny trójkąt (ten mocujący lusterko do drzwi), szczególnie zastanawia mnie wyjęcie obudowy lusterka z mocowania w tym trójkącie, nie wiem jaki tam jest przegub. Wtedy mógłbym kupić jakiekolwiek i przełożyć wnętrzności oraz samo lusterko z czujnikiem temp. i wkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!