Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lekki spadek obrotów


celownik07

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Podczas gdy muszę wyhamować auto do "zera" zauważyłem, że obroty chwilowo spadają poniżej 1000 (koło 800), po czym regulują się w granicy 1000, tak jakby silnikowi było przez chwile ciężej- coś jak podczas włączania klimatyzacji(klimę mam wyłączoną). Gdzie szukać przyczyny? Podładować akumulator?. Przebieg ok. 75000km

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie wskazuje 1000, lecz ostatnio na postoju spada poniżej (ok.800), słychać że silnik ma ciężej, po czym (2-3 sekundy) i powraca do 1000. Myślałem nad wyjęciem i podładowaniem akumulatora (jeżdżę głównie miasto, krótkie odcinki, raz na miesiąc wypad gdzieś dalej). Bo przy 75k raczej przepustnica nie jest zasyfiona(?)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... Nie ma 1000obr- faktycznie wskazowka jest ponizej. No ale to nie zmienia faktu iz czuc chwilowe zmniejszenie obrotow- tak jakby silnik mial ciezej przez chwile (2sekundy).

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-70115-0-08204100-1424903169_thumb.jpg - zaraz po odpaleniu auta.

post-70115-0-12784200-1424903190_thumb.jpg- pare chwil potem

post-70115-0-99415800-1424903212_thumb.jpg- na rozgrzanym silniku

 

a podczas wyhamowywania do "zera" wskazówka schodzi ponizej 4 kreski (na ok 1-2sekundy), czuć jakby obciążenie silnika, poczym wraca na miejsce tak jak na zdj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych silników obrotny na biegu jałowym powinny wynosić 750 +/_ 50 rpm.

Zaraz po odpaleniu mogą mieć 1100-1200 rpm, a nawet w pewnych szczególnych przypadkach o 200-300 rpm więcej. Zależy to od temperatury zewnętrznej, temp. silnika, stopnia rozładowania akumulatora, włączonej/wyłączonej klimatyzacji i jeszcze paru innych czynników.

Najważniejsze, że obroty w miarę rozgrzewania się silnika spadają do wartości nominalnej.

Te silniki zawsze miały lekkie falowanie obrotów. Lekkie tzn mniej niż te +/_50 rpm i będzie to słyszalne i wyczuwalne.

Najciekawsze jest to, że raz obroty falują, a raz nie.

Jeżeli przy hamowaniu obroty lekko spadają poniżej normy, a potem wracają na swoją "pozycje" to nie przejmowałbym się tym zupełnie.

Możesz proforma wyczyścić przepustnicę, ale moim zdaniem nic to nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczę przepustnice. Podładuje aku i chyba wymienię świece bo już czas na nie (75kkm a nie wiem czy poprzedni właściciel wymieniał).

Ps. Odpięcie całkowite aku nic poważnego w skutkach nie spowoduje? Rozkodowanie radia imo itp?( przepraszam za ortografie- pisze z telefonu).

Mam jeszcze jedno pytanie lecz wymaga to dodania zdjęcia, którego jeszcze nie mam.:)

Dzięki za szybka reakcje i pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odepniesz aku, to rozkodujesz radio. Trzeba będzie wpisać kod :)Nie wiem jak w Megane III, ale w megane II trzeba też przyuczyć szyby (poczytaj na forum). Możesz wymienić świece, jeśli nie masz pewności, że były zmieniane, koszt świec jest nieduży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megi 3 po odpięciu akumulatora nie rozkodujesz radia. Po ponownym podłączeniu akumulatora do auta radio nie prosi o podanie kodu. Przynajmniej u mnie tak jest.

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!