Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III coupe 2.0 DCi z pakietem RS?


dibi

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dla siebie Megane III Coupe 2.0 DCi. Ostatnio pojawiła się ciekawa wersja: http://otomoto.pl/renault-megane-navi-xenon-led-alu-19-2-0-dci-160km-g-C36244263.html

 

Przeglądam ogłoszenia od kilku miesięcy i nigdy nie widziałem wersji wyglądającej jak RS z silnikiem 2.0 DCi. Sprawdzałem samochód po VINie i w ASO wyskakuje że to zwykłe GT Line, właściciel musiał więc go przerabiać. Oglądałem samochód i wygląda faktycznie kozacko. W środku wszystko się zgadza jak w modelu RS: żółte nici na całej tapicerce, żółte pasy, fotele recaro itp. Z zewnątrz niestety widać wiele niedoróbek. Samochód ma nierówne odstępy między elementami w naprawdę wielu miejscach. Komis przyznał się tylko do poprawek lakierniczych w kraju, ale o dziwo nie poprawił zderzaka tylnego który jest zarysowany. Wiele elementów silnika wygląda jak nowe. Na zegarach wyskakuje błąd ABS/ESP - w ASO powiedzieli że to może być czujnik. Na wyświetlaczu przy nawigacji cały czas świeci się kontrolka niezapiętych pasów, ale pika tylko gdy faktycznie ktoś z przodu nie ma ich zapiętych.

Samochodem się przejechałem i prowadzi się naprawdę dobrze, silnik pracuje świetnie. W ASO tylko niestety uprzedzili mnie przed tym, że jeżeli to ma zmienione również zawieszenie na to z wersji RS (a na to wygląda) to czeka mnie w przyszłości drogi jego serwis i 2 razy szybsze zużycie opon niż w normalnej wersji. Hamulce z przodu są zmienione na brembo.

Co o tym myślicie? Samochodem jeżeli faktycznie miałbym go kupować musiałbym wjechać na dogłębną diagnostykę i wtedy podjąć decyzję. Jest ktoś ze śląska i poleci mi miejsce w którym mógłbym zrobić coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę takiego szczepa :-) kiedyś był żolty RS z 1.9 130KM. Później czarny RS w dieslu ale jaki to był diesel nie było napisane. Teraz ten wynalazek. Poszukaj wersji GT ale normalnej, nie kombinowanej będziesz zadowolony.

Jeżeli po vinie wychodzi gtline to nic się tu kupy nie trzyma, bo ten silnik nie był montowany ani w RS ani w gtline. Był albo w zwykłych meganach albo GT.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!