Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mówisz o przednich osłonach amorów to wychodzi że ASO ma niezłe przebicie. Demontaż i montaż 2 amortyzatorów zaśpiewali 455zł netto +210zł netto ustawienie zbieżności (swoją drogą zdaje mi się że nie potrzebne). Części to już 103zł netto (cena jeszcze do zaakceptowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżności się nie ustawia- przy drążkach kierowniczych nic nie manipulujesz. Mcperson jest na 2 sworzniach z tego co pamiętam, i 3 śruby mocowanie do nadwozia. jak masz czas i narzędzia to robota całkiem przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam ścisku do sprężyn ani za dobrych warunków. Co gorsze młyn w pracy i przez to zwyczajnie mi się nie chce. Zamówiłem odboje/osłony monroe. Oddam autko do sprawdzonego warsztatu :) Dzięki za pomoc.

 

Dodano: 05 maj 2016 - 21:30

Koszt wymiany u mnie to 250zł za robotę (obie strony) + osłonki monroe 50zł 2 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zależy po jakich drogach będziesz jeździł ale wydaje się, że daleko dlatego wymień te osłony bo Ci syfu naleci i będą do wymiany dużo szybciej :-) Koszt stosunkowo niewielki do wymiany kompletnych amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciejmacku napisał:

Amortyzatory z przodu 56 i 57%, z tylu 47 i 44%, daleko jeszcze do wymiany?

 

Nie przywiązywałbym do tych wyników zbyt dużej wagi, bo to nie są procenty sprawności amortyzatorów tylko styku koła z nawierzchnią, ja miałem po 77% z przodu, a oba ciekną.... ;)

 

Wynik zalezy tez od cisnienia w oponach itp. itd ;)

Edytowane przez Tiagra4700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich złapałem na trytytki, dookoła dolna, dookoła górny pierścień. Później te trytytki spiołem razem i sciagloem tak jak ta oslona była oryginalnie. Na to pomarańczowa bardzo mocna izolacja do około kilka razy i dodatkowo jeszcze trytytki, jest to szczelne, a napewno mocniejsze od samej gumy. Jak ktoś zainteresowany to mogę podesłać fotkę, w sumie to z tymi osłonami to dużo roboty z wymianą. A pękają przeważnie jak się podnosi samochód,wtedy się najbardziej rozciągają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał te osłony , to przypadkiem nie zakładaj oryginałów, tylko np. takie, te są super i nie do zdarcia.

No i cena super jest.

http://allegro.pl/monroe-odboje-i-oslony-przod-megane-iii-scenic-iii-i6814698843.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!