Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dławienie silnika na klimie


polibud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam sie nad zakupem fluenca ale niepokoja mnie informacje na temat dlawienia sie silnika na biegu jalowym przy starcie sprezarki od klimy. Orientuje sie ktos czy w nowych autach problem zostal rozwiazany?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki 5.7 - logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i może nie jest to uciążliwe ale bardzo dziwne, ponieważ po starcie sprężarki silnik bardzo mocno obniżył obroty. Myślę, że w nowym aucie to dziwna sprawa. Z drugiej strony wielu użytkowników twierdzi, że u nich taki problem nie występuje. Dzwoniłem dziś do ASO i twierdzą, że to problemy z przepustnicą i że po wyczyszczeniu objawy ustają, ale ja przecież jeździłem nowym autem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem o tym problemie (a właściwie o załączaniu i wyłączaniu klimy w kilkunastosekundowych odstępach) w innym temacie. ASO ciągle nie reaguje, bo podobno nie ma wytycznych z Francji, ale słyszałem że identyczny problem występuje w w Daciach np. Duster z silnikiem 1.6 i podobno tam są jakieś wytyczne co z tym fantem zrobić. Będę na przeglądzie na początku lipca to pogadam, bo moje telefony i maile do centrali w Warszawie można o kant d... rozbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zwyczajnie silniki 1.6 są za słabe - inaczej mają kiepską (z punktu widzenia i potrzeb klimatyzacji) charakterystykę.

Stawiam taką tezę ponieważ pamiętam o podobnych problemach w Megane II i III z silnikami 1.5 dCi. Ta pierwsza miała żałosne 82 KM ta druga 85 KM. Jeździłem obydwoma służbowo i faktycznie załączeniu (ręcznemu czy automatycznemu) klimatyzacji towarzyszył odczuwalny spadek dynamiki. Samochody te zachowywały się jakby jechały "na pierwszym ząbku ręcznego". Naturalnie rosło zużycie ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zwyczajnie silniki 1.6 są za słabe

Nie zgodzę się z tą opinią. Mam silnik K4M700 - 1.6/16V 107KM czyli pierwsza jednostka 16-zaworowa. Auto ma klimę manualną i praktycznie poza większym zużyciem paliwa ok 0,5-0,8 l/100km, nie czuję różnicy czy jeżdżę z klimą czy bez niej. Faktem jest, że na włączonej klimie wolne obroty utrzymują się na poziomie 900-1000 rpm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. We flocie jest Scenic 1,6/16V/107KM. Vectra C 2.0 dti/100KM, Saab 9-3 1,9 TiD/150KM. była Vectra B 1,6/16V/100KM. W żadnym aucie przy włączonej lub wyłączonej klimie nie ma różnicy różnicy w przyspieszeniu i ogólnie w zachowaniu samochodu/ów na drodze.

Moim skromnym zdaniem problem leży w sprężarce ewentualnie w oprogramowaniu ECU.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo nie miałem z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądzę, żeby problem leżał po stronie zbyt słabego silnika. Miałem Clio II z silnikiem 1.2 75KM, przy włączonej klimatyzacji silnik prawie nie słabł, przy załączeniu spadały obroty, ale potem było ok. Jeździłem wieloma autami z klimą, ale w żadnym nie włączała się ona i wyłączała co kilkanaście sekund - w tym tkwi problem moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Clio 2 1.2 16V, z klimą nie odczuwam spadku mocy do około 25 stopni. Powyżej 25 stopni jest odczuwalny jakiś tam spadek mocy. Wiadomo że im gorętsze powietrze tym gorsze spalanie, nie bez powodu stosuje się intercoolery. Co do dławienia się na wolnych obrotach to może łożysko lub sprężarka szwankuje ? Silnik powinien zwiększyć obroty na wolnych po załączeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorph, ja jeździłem długi czas nowym Swiftem i tam sytuacja była identyczna że sprężarka klimy co chwile startowała i zatrzymywała się (we wszystkich Swiftacj w firmie tak było) więc to jest normalne. Ja w swoim pierwszym pości pisałem o mocnym przyduszaniu silnika, wręcz walką o to żeby nie zgasł. W każdym razie auto zamówiłem, w połowie czerwca zobacze czy będzie cierpiało na tą "chorobę". W serwisie powiedzieli mi, że jeśli nawet to jest to kwestia wyregulowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam Fluenca z IX 2014r i niestety problem występuje. To, że sprężarka się załącza i rozłącza co kilkanaście sekund to normalne, tak to teraz powinno wyglądać. Problem jest z tym, że jak się sprężarka załącza a samochód stoi na światłach to wpada on w raz mniejsze a raz większe ale jednak wibracje. Po pół roku mogę powiedzieć ,że albo się sytuacja trochę polepszyła albo się przyzwyczaiłem ale moim zdaniem nie po to kupuję nowe auto aby mną co chwilę trzęsło. Jak to odkryłem w aucie które miało może 15 km to aż się zagotowałem. Jeżeli by ci coś pomogli w ASO to daj znać co zrobili to może fachowcom z Warszawy coś podpowiem bo na razie stwierdzili ,że to normalne i wszystkie renault, ople itd. tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i odebrałem:) Bardzo fajne auto. Klima działa wyśmienicie.R-Link - super sprawa. Zamówiłem LPG za 1zł (promocja) i tu jest jedyny znak zapytania. Silnik tak jak przypuszczałem wpada w wibracje przy starcie klimy (jak widać ten typ chyba tak ma). Drgania są odczuwalne w kabinie, nie przez cały czas, ale przy starcie klimy, lub wentylatora chłodnicy. Ponieważ wtryski gazu są zamontowane na silniku, one też wpadają w wibracje. Sam nie wiem co o tym myśleć. Niby mi to nie przeszkadza, ale w nowym aucie chyba powinno to wyglądać inaczej. Nie przekonuje mnie opinia że to za słaby silnik, jeździłem słabszymi autami które nigdy tak gwałtownie nie reagowały na włączenie klimy czy tez innego odbiornika. Ktoś z Was poradził sobie z tymi drganiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!