Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik krokowy.


RobertRybiński

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma silnika krokowego, jest przepustnica. Znajduje się w połowie drogi na rurze doprowadzającej powietrze do silnika na odcinku od filtra powietrza do silnika. Przy podszybiu znajduje się takie podłużne zaoblone "pudełko" z napisami i znaczkami Renault - to jest właśnie to. Odkręca się je z boku 4-ma dość długimi śrubami. Po wyjęciu wyczyść metalową gardziel i blaszkę którą jest w środku i zmnienia prześwit. Po zamontowaniu silnik może pracować dziwnie tzn. nie schodzić tak szybko z obrotów, obroty jałowe mogą być wyższe niż normalnie. Po kilkunastu minutach jak przepustnica się znowu "przyuczy" powinno być już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Mam problen po odpaleniu samochod ma normalne obroty jak dodam gazu to obroty wskakuja na 1500 i zostaja czy to moze byc wina przepustnicy to zrobilo mi sie jak wyczyscilem przepustnice

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel_1995

ale w silnikach k4m nie ma silniczka krokowego! Regulacja wolnych obrotów silnika obywa się z wykorzystaniem przepustnicy, która jak jest brudna, może dawać podobne objawy jak padnięty silniczek krokowy w starszych konstrukcyjnie silnikach (np jak w K7M - 1.6 8v)

Edytowane przez gregs0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież użytkownik Arek19 napisał, że stało się tak po wyczyszczeniu przepustnic, więc brudna nie może ona być. Ja mam taki sam objaw, jak na postoju dodam gazu, to obroty zatrzymują się na 1100 obr i po kilku sekundach spadają do właściwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej,

A Czy w MIII 1.6 16V występuje silniczek krokowy czy też funkcję jej pełni przepustnica?

Zauważyłem, że po czyszczeniu przepustnicy (+nowa uszczelka) po włączeniu silnika następuje lekka przy gazówka tak do 1500-1700obr/min po czym wskazówka wraca poniżej 1000 obr/min (zdj.). Po czyszczeniu nie przyuczałem przepustnicy, bo ktoś pisał, że nie trzeba. Spalanie na 100km wskoczyło mi z 7.8l na 9,8l. Od czyszczenia przejechałem ok 150-200km i nic się nie zmienia

 

post-70115-0-62954600-1426708843_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m3 też nie rolę silnika krokowego pełni przepustnica. Niestety niektórym po czyszczeniu pojawiają się takie kwiatki. Ja swoją przepustnicę prawdopodbnie uszkodziłem w jakiś sposób, obroty mi się zawieszały i spalanie także było wyższe. Musiałem zakupić drugą. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku. Może spróbuj przyuczyć CLipem. I sprawdź jeszcze czy na pewno dobrze wszystko skręciłeś do kupy > czy nie łapie lewego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obroty są równe (nie licząc tej chwilowej przygazówki). sprawdzałem pare razy czy skręcone jest dobrze- nie widzę nic niepokojącego. A jakie wam pokazuje komputer spalanie tylko w mieście? ( po zatankowaniu do pełna zresetowałem kompa po czym poruszałem się wyłącznie po mieście), jutro ruszę w trasę i zobaczę wskazania. Na czym polega przyuczenie przepustnicy? robił to ktoś i ma jakąś wiedzę czy pomaga w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer dostaje wtedy info o skrajnych położeniach przepustnicy. A co do spalania średniego to 1.6 spala koło 9 w mieście. Też zależy to od stylu jazdy i pory roku.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

byłem na komputerze w sprawie przyuczenia przepustnicy (odziwo trwało to pare chwil nie więcej niż 5 sekund :?: :blink: - czy prawidłowo?), Jednak jak przygazówka była tak jest. Zastanawiam się teraz czy jest jakiś problem czy po prostu tak powinno być? Występuje to na zimnym silniku(zawsze), na cieplym nie. klima wyłączona. Jak jest u was?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!