Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

FAP ekspolatacja i usuniecie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto moje pytanie do was na dzis, mowa o mojej megance III 1.9 dci 130KM. Posiadam w niej FAPA i szczerze mowiac boje sie aby nie "zacharatać silnika" nie wiem czy wierzyc w plotki ale ten uzbrojony w metale szlachetne filtr moze doprowadzic do uszkodzenia silnika a jeszcze jedno, jesli ktos juz to przechodzil to prosze o procedure usunięcia tegoż ustrojstwa :)

Pozdrawiam i z góry dziekuje :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwaj to jest bezproblemowe, przy wypalaniu wystarczy odczekać pare min aż się wypali i to wszystko. Miałem vectre z programem na 180KM i nic się nie działo, facet który ja ode mnie kupował się bał tego filtra strasznie, parę tygodni temu do mnie dzwonił, że usunął, auto przestało jeździć. Jeżeli coś nie sprawia problemów to po co to ruszać.

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuniesz to będziesz miał problemy za granicą np.przy kontoli z policją....

to druga sprawa, sprawdzą po vinie czy auto wyjechało z fabryki z filtrem jak tak, a nie będzie to lipa ;) Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki Panowie :) hah wiecie przezprny zawsze ubezpieczony :) racja z plotek cykałem sie ze moze mnie troche on kosztowac jak padnie, a na czym polega jego (jak kolega pisal wyzej) wypalanie :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej scenica II 1,9 dci z FAP i jak pojawił mi się komunikat o konieczności skontrolowania układu spalin, to wyjeżdżałem za miasto i ze stałą prędkością około 90 km na niższym biegu, czyli wyższych obrotach (5 bieg) jechałem około 10 km. W tym czssie zauważyć można było podwyższone spalanie. Po około 10 km. komunikat znikał i spalanie wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byla moja decyzja co do kupna diesla do tej pory tez mialem ale K9K 1.5 dci bez FAPA i z diesla jestem zadowolony lecz FAP to byla dla mnie nowosc ale dzieki panowie za sprostowanie :) teraz to juz pikus :)

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!