Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągle Świecące Światło Mijania Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pacjent to Megane II 1.9 Dci 120 km 2003r. Usterka w lewej lampie i tylko w tej jednej ciągle świeci się żarówka świateł mijania. Próbowałem na wszelkie sposoby ją rozłączyć ale się nie udało. Dopiero po odłączeniu akumulatora gaśnie lub po wyjęciu wtyczki z żarówki. Proszę o pomoc bo mam tak od kilku dni i już mnie denerwuje takie podłączanie i wyłączanie wtyczki żarówki. Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skleił się przekaźnik załączający żarówkę lewego światła.

Możesz wymontować moduł UPC spod maski i sprawdzić przekaźnik zaznaczony na rysunku poniżej.

post-4670-0-54498000-1431853709_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety muszę przełożyć sprawdzenie przekaźnika na jutro. Na coś jeszcze zwrócić uwagę jeżeli to nie przekaźnik ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjąć bezpiecznik od światła lewego, ten czerwony bezpośrednio nad przekaźnikiem. Jeżeli światło zgaśnie to przekaźnik jest sklejony lub ma jakieś inne "lewe" zasilanie. Jeżeli po wyjęciu bezpiecznika żarówka dalej będzie świecić to prawdopodobnie masz zwarcie w instalacji i przewód od żarówki ma ciągłe zasilanie z stałego plusa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu bezpiecznika światło gaśnie taki przekaźnik można gdzieś kupić i wstawić nowy i sprawdzić czy pomoże? Jeżeli tak to jak mogę prosić o jakiś link do kupna .Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol przekaźnika to tyco v23072 c1061 A408, prawdopodobnie będzie pasował też z końcówką A308, poszukaj w internecie. Ten przekaźnik ma dwa styki robocze, jeden zasila lewą lampę, drugi prawą. Cewka zasilająca jest wspólna.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :) znalazłem ten przekaźnik ale za granicą za jakieś 8 dolarów z dostawą.Tylko że czas dostawy do 30dni <_< .I tak myślę że jutro wyjmę skrzynkę i zawiozę do elektryka żeby sprawdził ten przekaźnik czy to na pewno on .Dzięki za pomoc jutro dam znać czego się dowiedziałem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posyłam schemat wycinka ścieżek UPC na którym zaznaczyłem prawdopodobne zwarcie między stałym plusem a żarówką lewego światła mijania.

Jeżeli styki przekaźnika są zwarte to jest przejście w obwodzie zaznaczonym na niebiesko.

post-4670-0-08713900-1431895555_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

No jest przejście co w takim przypadku polecasz zrobić ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sklejona jest jedna para styków przekaźnika. Albo wymień przekaźnik na taki sam albo zrób "przeszczep" na przewodach na inny dowolny przekaźnik. Może być z jedną roboczą parą styków, wówczas należałoby połączyć ścieżki obu żarówek. Przekaźnik musi być z cewką sterującą na 12 V, obciążenie styków 10 A.

Jak sam nie masz za bardzo pojęcia jak to zrobić to najlepiej daj elektrykowi. Załatwi temat w parę minut.

Można spróbować postukać w ten przekaźnik, może zwarte styki puszczą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie przekaźnika na taki z pięcioma stopkami z cewka na 12v i 10A jest trochę zmian a zgaszonych światłach lewa żarówka mijania świeci się prawa nie a na zapalonych lewa gaśnie a prawa się zapala.Co teraz się narobiło to nie wiem.

 

edit:Naprawione.Przekaźnik który kupiłem załączał jedną stronę a drugą wyłączał i dlatego takie cyrki.Postanowiłem obciąć jedną nogę przekaźnika i połączyć lewe światło z prawym na płytce UPC.Dziękuje Aniewa za pomoc i naprowadzenie na przyczynę.Pozdrawiam !

 

edit: Problem powrócił światła zapalają się nieregularnie w nocy i rozładowują akumulator.Manetki w pozycji 0 i światła z automatu wyłączone .Proszę o pomoc !

 

Dodano: 23 maj 2015 - 11:05

Up!

Edytowane przez saxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było zastosować dodatkowe przekaźniki, tak jak ja zrobiłem przy moim problemie z kostką od świateł mijania. W twoim przypadku wystarczyło zasilanie dać na cewki przekaźników z dobrego obwodu światłą mijania oraz podłączyć zasilanie regulacji silniczków lustra lampy. Ewentualnie wymienić skrzynkę na drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć. Potrzebuję pomocy bo mam zanik pozycji i mijania..  Z przekaźnikiem jest wszystko ok {włożyłem nowy zewnętrznie ale nie sprawdziłem mijania i wygląda na to że drugi przekaźnik obok też jest uwalony albo mam problem z wysterowaniem. Sprawa wygląda tak że z manetki mogę włączyć długie i wyłączyć światła ale nie mogę ich włączyć muszę podać zewnętrznie minus na cewke i wtedy się zalaczaja i trzymają do puki ich nie wyłącze. I teraz pytanie gdzie szukać połączenia między manetka a przekaźnikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!