Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2.0 Zaczęła brać olej?


Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, doszła niespodziewana ustereczka. Mianowicie po wymianie oleju (Elf Evolution 900 NF 5W40) i przebyciu 5000 km czujnik poziomu zaskrzeczał że jest mało i należy dolać. Sprawdziłem i faktycznie stan na ostatniej kresce a na bagnecie ledwo minimum (olej wymieniany pod koniec kwietnia) W momencie wymiany było pół stanu Czy to oznaka że coś pada w silniku? Czy może zmienić na 10w? Praktycznie jeżdżę tylko na LPG, PB jedynie podczas startu i osiągnięciu temperatury. Silnik suchy, pod autkiem także. Znajomy sugeruje założenie lubrykantu i obserwację ponieważ mówi że gaz jest suchy i poprzez krótką jazdę na PB tak może się dziać. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki :) Pozdrawiam.

Edytowane przez Piccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzy się dokręceniu filtra oleju i korka spustowego w misce olejowej.

Przy takim przebiegu nie zmieniałbym na półsyntetyk, gdzieś delikatnie kapie i wykapało prawie 0,5 litr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płynie czyściutko. Jutro zdejmę osłony plastikowe i popatrzę na korek spustowy oraz resztę elementów czy gdzieś nie ucieka. Chyba dodatkowo założę ten lubryfikator, nie kosztuje dużo pieniędzy a nawet jeżeli nie daje nic, to efekt placebo bezcenny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobny problem Scenic 2.0 benzyna + LPG i po 5 tyś. km zero oleju elf 5w30 na bagnecie i na kompie.

Ile litrów oleju jest na bagnecie między minimum a maximum?

Miałem problem z obrotami i wymieniłem odmę 10 mc temu, mało jeżdżę tym samochodem i jestem zaskoczony, że po 5 tyś, musiałem dolewać olej na trasie.

 

Odmę miałem wymienianą tym sposobem, mechanik to lekko przerobił po swojemu. Może tu jest problem z olejem?

 

Wymiana odmy

Edytowane przez LEvEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem? Jakieś dodatkowe przeróbki? Tam się nic nie powinno kombinować, wymieniasz i powinno działać.

Ja wymieniłem tylko ten łącznik ze zwykłego trójnika na tą puszkę łączącą i problem skrzeczenia ustąpił. Dodatkowo rozebrałem tą górną okrągłą puszkę z membraną i sprężynkami, wyczyściłem w środku wszystko i porozciągałem sprężynki. Kupiłem tylko łącznik, używany z nowszego rocznikowo silnika, a okrągła puszka była moja.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 10-tym wymieniam rozrząd, pompę oraz KZFR. Przy okazji sprawdzimy kompresję i czy nie ma jakichś wycieków.

 

Dodano: 22 sie 2015 - 10:04

Wczoraj zabraliśmy się za rozrząd. Już wiadomo gdzie uciekał olej - patrząc od przodu auta jedna świeca kompletnie zalana, dodatkowo w kolektorze plastikowym z pół litra kolejne. Kolega mówi że odma czysta i będziemy dziś szukać dalej. Z racji że jedna śrubka na środku silnika od dołu nie daje się odkręcić (jakaś do ustawienia rozrządu) rozbieramy dzisiaj wszystko. Najechane 135.000 km - poprzedni właściciel zarzekał się zmianą rozrządu a tam prawdopodobnie pasek fabryczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znajomy sugeruje założenie lubrykantu i obserwację ponieważ mówi że gaz jest suchy i poprzez krótką jazdę na PB tak może się dziać.

Daj spokój wyrzucone pieniądze. Każdy szanujący się gazownik powie Ci, że to pic na wodę. Gaz ma być dobrze wyregulowany i zadbany to daje prawidłową bezawaryjną pracę a nie lubryfikant. I zacytuje tutaj jednego z bardzo dobrych gazowników "Panie lubryfikant jest bardzo dobry, ale... w zupełnie innej branży" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!