Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Renault Scenic II


Ramro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich formumowiczów,

Jestem tutaj nowy i chciałbym w niedługim czasie dołączyc do społeczności użytkowników Renault.

 

Znalazłem takie ogłoszenie i chciałbym zapytać czy warto się wogóle zastanawiać nad tym egzemplarzem? Czy da się coś sensownego wypatrzyć na zdjęciach z ogłoszenia?

 

http://otomoto.pl/oferta/renault-scenic-2-0-135-km-panorama-dach-stan-idealny-ID6y4SQ7.html#a6649288a3

 

Jedyne czego udało mi się póki co dowiedzieć w Renault to ostatni zarejestrowany przebieg podczas wizyty w serwisie w Niemczech w 2013r - 135000km. Zatem znioskuje, że auto zostało niedługo po tym przywiezione do Polski i od tamtego czasu jest wystawione na sprzedaż. Druga opcja to, że biorąc pod uwagę przebieg pomiędzy rzekomą wymianą rozrządu w 2011 roku (84215km) i ostatnim wpisem (135000) proporcjonalnie powinno mieć na liczniku ok 50000 więcej. Co o tym myslicie?

 

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-brak tempomatu;

-nie widać wyłącznika ASR, może ma, może nie;

-dach panoramiczny ale nie widać czy otwierany;

-brak napisu SCENIC na klapie bagażnika;

-sprawdź dokładnie czy to na pewno 2006 r. produkcji, handlarze często "się mylą";

-szkoda że nie ma przesuwanego podłokietnika.

 

Zdjęcia porobione tak żeby nie było widać wyłącznika ASR oraz otwierania dachu, podejrzewam że może ich nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem dzisiaj obejrzeć to auto.

Z grubsza wydaje się być ok. Wszystkie szyby z jednego roku poza przednią z 2009r. Grubość lakieru na całym nadwoziu fabryczna, poza prawym tylnym nadkolem gdzie brakuje naklejki, więc pewnie coś była malowane. Szczerze powiedziawszy na ASR w ogóle nie zwróciłem uwagi, ale dach faktycznie jest nieotwierany. Czy brak napisu SCENIC świadczy o tym że było coś robione z klapą? Wymiana?

Co do roku produkcji to jest 2006, ale szyby są z 2005 - trochę dziwne.

Jak posłuchałem silnika to wydaje mi się, że trochę klekocze jak diesel, ale zapalił ładnie i nie było problemów z obrotami, itp.

Również zwróciłem uwagę na brak podłokietnika, ale może da się go dokupić osobno.

Wrażenia z bardzo krótkiej przejażdżki jak najbardziej pozytywne. Zawieszenie w bardzo dobrym stanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podłokietnika - to akurat normalne, mam SCII PhII i podłokietnika także nie ma.

Wersja przed liftingiem. Moim zdaniem cena mocno zawyżona.

No i najważniejsze - prawdopodobnie mocno uszkodzony tył.

ASP i ESP powinien mieć w tej wersji silnikowej.

Najlepiej założyć konto na https://www.renault.pl/my-renault/strona-glowna/

zarejestrować samochód po nr VIN i odczytać dane odnosnie wersji i wyposażenia wprost z bazy producenta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłokietnik mógł być lub nie. Wszystko zależy od wersji wyposażenia lub dodanego pakietu. ASR/ESP seryjnie na 100% były w 2.0dci (przynajmniej w phII z tego co wygrzebałem, niezależnie od wersji wyposażenia, w Privilage wszytskie miały ESP. Tyle że to nie Privilage). Reszta zależnie od wyposażenia.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sprawdzić wersje wyposażenia na stronie Renault, ale póki co mam komunikat że dane o moim pojeździe sa niedostępne. Może cos się jeszcze zmieni.

Przypomniało mi sie jeszcze, że do auta była niestety tylko jedna karta. Drążek zmiany biegów był też powaznie wytarty - cyfry prawie niewidoczne.

Natomiast fotele nie wyglądały na zużyte, zero przetarć lub dziurek.

Trochę mnie martwi ta klapa - czy jest jakiś mądry sposób żeby sprawdzić czy była w tym rejonie jakieś poważne uszkodzenie?

Dzięki za wsztkie opinie. Chyba będę szukał dalej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakis konkretny powód dlaczego mam szukac modelu po FL? Są lepsze niz te przed FL? Jak poznac model poliftowy tak na pierwszy rzut niewprawnego oka? Nie żebym marudził, ale budżet mam nieco ograniczony - nie chciałbym przekroczyć 15000. No chyba, że trafi się naprawdę super okazja.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://otomoto.pl/oferta/renault-scenic-2-0-16v-z-niemiec-panorama-dach-ID6y6Kyj.html

Jak myślicie - warty uwagi?

 

Ps. W końcu pokazało mi sie wyposażenie tego modelu na stronie Renault - ani słowa o ASR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele po liftowe są zdecydowanie lepiej dopracowane. Przykładowo silnik 1.9 dCi zamiast 120 KM ma 130 KM, i ma poprawione smarowanie turbo, oraz inne kosmetyczne zmiany przez co został uznany za dość trwały. Również elektronika została poprawiona jak np. hands free. Przed liftem hands free bywał kapryśny. Model po lifcie rozpoznasz z grillem lekko skierowanym ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model po lifcie rozpoznasz z grillem lekko skierowanym ku górze.

....innych lampach przednich, już z soczewkami (nie mylić z przedliftowymi ksenanami, bo są podobne) inne odboje w przednim zderzaku, inne lampy z tyłu gdzie pozycyjne i Stop mają już 12 diodek w każdej, brak oznaczenia silnika na listwach bocznych.

A w środku to srebrna obwódka na poduszce powietrznej kierowcy, inne dźwignie do regulacji foteli przednich, inny stolik za przednim lewym fotelem, oraz inna mata w bagażniku.

To podstawowe elementy, które są na pierwszy rzut oka widoczne i różnią modele przed (Ph I) i poliftowe (Ph II)

Jest jeszcze różnica w wielkości pedałów ale to już trzeba się dokładnie przyjrzeć.

Zewnętrzne różnice możesz zobaczyć tu:

http://megane.com.pl/topic/22738-instrukcja-korzystania-z-forum-meganecompl/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

chciałem nieco odświeżyć temat gdyż nadal nie udało mi się znaleźć egzemplarza, który by mi odpowiadał.

W chwili obecnej mam na oku dwa:

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-klimatronik-tempomat-6-biegow-CID5-IDbgv7n.html#4ccfc74367

oraz

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-ii-fl-dci-kraj-pl-vat23-dealer-CID5-IDb6K3X.html#01bab1931a

Pierwszy sprowadzony do kraju w 2013r. Nie widziałem go jeszcze (jutro mam taki zamiar). Wiem tylko tyle co napisał sprzedający w ogłoszeniu. Rzekomo samochód sprzedaje wierzyciel, żeby odzyskać dług.

Drugi - krajowy. Auto demonstarcyjne z salonu Renault Pietrzak w Katowicach. Później sprzedane, miało dwóch właścicieli i wróciło do komisu Pietrzaka od jakiegoś gościa (niby zaufanego) który skupuje samochody. Wczoraj byłem go zobaczyć. Na pierwszy rzut oka wyglądał dobrze. Miał obie naklejki na progach przy tylnych nadkolach (czy powinien mieć też przy przednich? Jeśli tak to nie miał). Nie miałem okazji pojechać nim gdzieś dalej, ale na te 3km które przejechałem oceniam, że prowadzi się bardzo dobrze, zawieszenie nie wybite. Sprzedawca powiedział że w cenie zakupu zrobi mu kompletny przegląd mechaniczny, sprawdzą grubość lakieru na całym samochodzie, sprawdzą poprawność działania elementów elektrycznych (szyby, światła, ogrzewanie, klima itp.) Samochód na felgach stalowych na w miarę nowych oponach. ASO ma informacje o przeglądach do ok 85000km. Później dziura. Prawdopodobnie auto odkupionej z jakiegoś zastawu bankowego. Możliwe że zeszliby z ceny do równych 17000.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo samochód sprzedaje wierzyciel, żeby odzyskać dług.

Już z tego powodu bym sobie odpuścił, nie wiadomo jaki naprawdę jest status prawny auta.

Ten drugi wygląda ciekawiej, w przypadku zakupu na fakturę, odpowiedzialność za wady prawne auta spada na sprzedającego.

Wydaje mi się, że można się nim zainteresować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!