Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pomoc w ocenie zakupu megane III 1.9 dci 130KM


kuczis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstepiee chce sie przywitac, jako se w poniedzialek stane sie posiadaczem renowki megane z 2009 grandtour z silnikiem 1.9dci 130KM mam prosbe do uzytkownikow o ocene. Transakcja bedzie sfinalizowana w poniedzialek. Jest to moj pierwszy kontakt z Renault. W zwiazku z tym mam pare watpliwosci:

Auto kupuje w Dani z przebiegiem 108 tys km, serwisowane. Po jazdach probnych pozytywne wrazenia, jedyne watpliwosci to:

zderzaki maja minimalnie inny odcien od lakieru na karoseri, czy to normalne?

Z racji ze auto jest serwisowane w serwisie renault, wszystkie naprawy powinne byc widoczne po podaniu vin auta. Tu moja prosba czy ktos ma ma mozliwosc sprawdenia po vine, czy nie bylo jakisch powaznych awari ?

Oto vin auta

VF1KZ1S0641956485

Mam troche watpliwosci bo cena jest atrakcyjniejsza o okolo 20% od rynkowych, sprzedajacy tlumaczy to checia szybkiej sprzedarzy auta z powodu wyjazdu na dluzszy czas do USA.

Oto link do auta

http://vw.autohuset-glostrup.dk/Brugte-biler/Vis/?id=772-138001844&utm_medium=referral&utm_source=autouncle_web

 

Za wszelkie uwagi bede bardzo wdzieczny

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto należy dokładnie prześwietlić osobiście jak i za pomocą clipa. Należy pamiętać że na zachodzie nikt dobrego samochodu tanio nie oddaje. Przebieg również mega niski jak na 6 letniego diesla. Na zachodzie diesla się kupuje jak się robi kosmiczne przebiegi. Co mi się nie podoba w aucie ? Wersja prawie podstawowa, nie posiada skórzanej kierownicy, a jednocześnie posiada zderzaki od wersji z xenonami (spryskiwacze). Sprawdź w ASO na podstawie VINu kiedy był ostatnio przegląd i przy jakim przebiegu, sprawdź czy zderzaki mają mieć spryskiwacze (może były takie wersje na jakiś tam rynek). Sprawdź czołową szybę czy jest oryginalna i zgodna z zbocznymi, w Renault czołowa szyba pęka po wystrzale poduszki pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za informacje .

Ostatni przeglad byl 3-11-2013 przy przebiegu 93000km (przeglady co dwa lata). Obecny wlascicel duzo podrozuje stod niskie przebiegi. (Potwierdzone) Co dziwne przy ostatnim przegladzie jedyna adnotacja dotyczaca bledow w aucie to brak oznaczenia normy emisji spalin w komorze silnika, troche to dziwne musze zapytac sprzedajcego o co chodzi.

Dodam ze kupuje auto nie na export ale tu na miejscu do jezdzenia w Danii (mieszkam tu na stale) z racji ze troche juz tu mieszkam wykluczam powaznego dzwona bo takie auta sa tu wyrejestrowywane i nie Wiec co najwyzej jakies otarcia mogly sie zdarzyc.

Niestety nie mam jak sprawdzic vin ani dostepu do clipa. Auto bylo seriwsowane na biezaco i wlasciciel nie wydal ani 1 korony na naprawy poza serwisem Renault. Dlatego mozliwosc sprawdzenia vin byla by super sprawa.

A jeszcze jedna sprawa, moze komus kiedys sie przyda to jest adres www do dunskiej strony gdzie po wpisaniu numeru rejestracyjnego auta zarejestrowanego w Danii mozna sprawdzic kilka ciekawych rzeczy o aucie przeglady, vin itp.

To gdyby ktos kopywal auto z Danii i mial numery auta w registerngsattest.

 

www.nummerplade.net

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Zaraz popatrze czy inne meganiki dostepne tu w Dani w tej wersji maja tez taki zderzak , przyszly nabywca tego nie zauwazy a posiadacz juz tak. Dzieki bardzo!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak sprawdzic vin ani dostepu do clipa

To podjechać do ASO i tam sprawdzić.

Auto bylo seriwsowane na biezaco i wlasciciel nie wydal ani 1 korony na naprawy poza serwisem Renault

Raczej bym w to nie wierzył. Zawsze można naprawić auto poza siecią ASO i nie będzie śladu po tym.

Dodam ze kupuje auto nie na export ale tu na miejscu do jezdzenia w Danii (mieszkam tu na stale) z racji ze troche juz tu mieszkam wykluczam powaznego dzwona bo takie auta sa tu wyrejestrowywane i nie Wiec co najwyzej jakies otarcia mogly sie zdarzyc.

A co za problem auto po dzwonie naprawić w Polsce. Tak już robią Niemcy.

Kolegę ratuje tylko dokładna kontrola w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!