Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zagadka - do czego ta wtyczka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

trochę się dziś bawiłem w mojej megance i znalazłem parę rzeczy ktore mnie zastanowiły... więc zadam wam zagadki w postaci zdjęć, może komuś uda się rozszyfrować co to jest.

 

Najpierw zdjęcie nr 1 - po wyciągnięciu radia znalazłem niepodłączoną wtyczkę... nie wiem do czego jest podłączona, dołącza do duże wiązki i znika w głębi kokpitu po stronie pasażera:

thumb_hosting_zdjec_1435415197__wtyczka_1.jpg

 

Teraz zdjęcie numer 2 - w tym samym miejscu po chwili dojrzałem kolejną wtyczkę (żółte kółko), z drugą dużo mniejszą(niebieskie kółko) które szły jakby razem. Przy tej zielonej było coś majstrowane bo są dwa kabelki ucięte...

thumb_hosting_zdjec_1435415564__wtyczka_2.jpg

 

Zdjęcie nr 3 - pewnie to najmniej istotne, za zegarami też mam jedną małą niepodączoną wtyczkę. do czego może służyć?

thumb_hosting_zdjec_1435415753__wtyczka_3.jpg

 

Nie są to jakieś ważne zagadki, bo auto bez tego jeździ, ale może dla zaspokojenia mojej ciekawości lub dla własnej rozrywki spróbujecie mi pomóc dojść do tego co takiego znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka nr.1 jest to kostka R369 do podłączenia multimediów.

Wtyczki ze zdjęcia nr.2 są do podłączenia zmieniarki cabasse audiorium i zapewne masz wyprowadzoną instalację do bagażnika do prawego boku w nim. Przedstawiam tobie jak ona wygląda z przodu i z tyłu.post-51810-0-17090500-1435424833_thumb.jpgpost-51810-0-08867700-1435424841_thumb.jpg wyjaśniam : zmieniarka jest umieszczona z przodu na 6 płyt a radio w bagażniku po prawej stronie.

Zdjęcie nr. 3 jest to wtyczka do podłączenia małego głośnika wysokotonowego w desce rozdzielczej za licznikiem przy szybie po lewej stronie.

 

Podeślij e-maila to prześlę ci rozpiski.

Edytowane przez n1gdy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, dzięki n1gdy. byłem właśnie w aucie sprawdzić czy da się podłączyć ten kabelek do głośnika ze zdjęcia nr 3... ale głośnik gra (mimo, że jeszcze tego kabla nie podłączyłem), możliwe, ze gdy ktoś wymieniał radio to całe okablowanie dołożył?

Twoja odpowiedź zaprowadziła mnie jeszcze do bagażnika, tam po prawej stronie coś faktycznie jest, ale nie wygląda na zmieniarkę, co to w takim razie może być? U dołu widać wystającą wolną kostkę, która może być do podłączenia zmieniarki, ale czym jest ta puszka?

 

post-76162-0-52831600-1435427546_thumb.jpg

I jak ją otworzyć?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja radia jest zazwyczaj fabryczna po prostu ktoś coś pozmieniał tzn. W bagażniku to co masz wsadzone w kieszonkę tą jest to oryginalne seryjne radio które jest tam montowane kieszeń pusta obok jest do zamontowania nawigacji. Masz zamontowane po prostu seryjne radio a z przodu w desce rozdzielczej powinieneś mieć zamontowaną zmieniarkę gdyż masz już wyprowadzoną wiązkę. Temat do ogarnięcia jak jesteś zainteresowany pomocą pisz.

post-51810-0-91166000-1435482471_thumb.jpgpost-51810-0-18512400-1435482480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ko-ma widziałeś schematy? Ja sam mam radio z tyłu a zmieniarka na 6 płyt z przodu

 

Dodano: 28 cze 2015 - 14:52

Aha a co do wyjęcia radia ja biorę 4 zwykłe nity wkladam je w te cztery otwory łapię i wyjmuję.

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!