Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podczas jazdy miganie ESP + AIRBAG + reset zegarów


Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiem bym był szczęśliwy pisząc pierwszego posta z problemem (dla mnie istotnym) skoro auto nie ma jeszcze 4 lat. Pierwsza rejestracja była 05/07/2011 :mellow:

Otóż dziś przytrafiła mi się dziwna historia - stałem na skrzyżowaniu i nagle wyświetlacz kilkukrotnie zaczął zmieniać się (motywy), kilkukrotnie pojawiły się komunikaty o wyłączonym ESP, AIRBAG, do tego menu po francusku no i na końcu zauważyłem reset zegarów.

Co ciekawe w SCII podczas resetu zostawał tylko przebieg całkowity, a tu zostaje przebieg całkowity + przebieg dzienny + km/miesiące do następnego przeglądu.

Ostatecznie zakończyło się tym:

 

thumb_hosting_zdjec_1435816362__2015-07-02_reset_zegarow_scenic_iii.jpg

 

Gdy ruszyłem sytuacja nadal się powtarzała, aż w końcu spokój.

Na szybko przypominam sobie, co robiło ostatnio z autem, ale nic nie było robione, oprócz aktualizacji w map TT Live (ok. 8 godzin przed zdarzeniem). Sprawdziłem klemy - mocno trzymają. Nie ma nic luźnego.

Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu diagnostyki nie ma już błędu. Zegary nadal zresetowane.

Macie jakiś pomysł czy tylko CLIP?

 

Szukałem na forum i znalazłem tylko ten wątek

http://megane.com.pl/topic/51367-samoistny-%e2%80%9ereset%e2%80%9d-komputera-i-zegarow/page__view__findpost__p__370118

ale z niego odczytuję, że to po odpaleniu sie stało i bez reszty "dyskoteki". A u mnie na postoju po kilkudziesięciominutowej jaździe.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem coś takiego u siebie (jakoś w zimę), ale tylko raz, podczas jazdy...Zjechałem na bok, ustawiłem menu PL i wsio gra...Moim zdaniem komp złapał jakąś zwieche :mellow:

p.s

AKU mam fabryczne - ma już 5 lat.

Edytowane przez Tedeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś identyczne problemy?

 

Zamierzam dziś podjechać na CLIP (ale mam wielkie obawy co do rezultatów - mój mech nie bardzo zna się na jeszcze SCIII), a później sprawdzić wtyczek w wyświetlaczu i poczyścić złącza na komputerze pod maską, bo przecież za to miejsce, gdzie komp został umieszczony i na co jest narażony projektant powinien dostać <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pierwszy? <_<

 

Nie jesteś :-/ u moim SIII tez występuję okresowe problemy z licznikiem ale bez takich cyrków jak w twoim. U mnie występuje objaw taki jak w poście który podałeś wcześniej-reset do białego łącznie z przebiegami. Lato-zima bez znaczenia choć teraz gdy ciepło wytrzymało kilka miesięcy-już myślałem, że się naprawiło ale nie :mrgreen:.Akumulator mam roczny - nie podejrzewam go o to choć jest od Boscha - jak pisali właśnie Bosch robił różne problemy. Cinas radził sprawdzić wtyki do licznika i kable - udało mi się wyjąć licznik ale nic szczególnego tam nie znalazłem - poruszałem i poprawiłem wtyki i tyle - nadal bez zmian. Skutek uboczny jest taki że skrzypi mi teraz plastik koło licznika więc tej operacji nie polecam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurde bele nikt się takim problemem nie pochwalił <zolta>

A już myślałem, że to pech tylko u mnie.

Akumulator mam FIAMMi jest OK, połączenia OK.

Dziś może CLIPEM sprawdzimy ale rewelacji się nie spodziewam, bo mój mech nie zna jeszcze SCIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakazane forum, więc jest [ciach] :)

 

Dodano: 03 lip 2015 - 17:55

Raczej tylko clip i odczytać co nie pasuje licznikowi

Do sprawdzenia wtyczki w liczniku czy dobrze wcisnięte

Możliwe iż licznik świruje

CLIP oprócz jakichś popierdułek z lampkami bagażnika nie pokazał nic. żadnego błędu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W renault magnum euro 2 było to problem co drugiego egzemplarza, robiły się zimne luty na łączeniu gniazd z płytką drukowaną. Zawsze któryś zegar świrował. A teraz mamy jeszcze ekologiczną cynę (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Teraz mamy wysokie temperatury, może elektronika zegara tego nie lubi? Na "zimne luty" płytki licznika to trochę za wcześnie...

raczej przy 12* (wtedy ześwirował) to nie będzie problem :)

mech mówił, że jeszcze jakiś błąd był od tempomatu - a tego używam na codzień, więc może to? masakra.

jutro spróbuję wymontowac zegary wg ruskiego sposobu

 

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!