Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwane mocowanie czujnika ABS przy lewym przednim kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wpadłem w dziurę i zapaliła mi się kontrolka abs+serwis. Wjechałem dzisiaj na kanał chcąc zobaczyć co tam się stało i zobaczyłem że czujnik abs przy lewym przednim kole dynda się swobodnie. Dowiedziałem się że nie da się tego niby zrobić nie wymieniając przy okazji łożyska bo to jest jako jedna całość, czy ktoś już to reanimował? jeżeli tak to jak? Zadzwoniłem dzisiaj do ASO i tam mi zaśpiewali za łożysko 350+250 za wymianę więc sporo...... Jakie w oryginale szły łożyska snr czy skf a może w ogóle co innego>? ??? ? Bo myślę kupić samemu łożysko i zlecić wymiane...

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisał zrozumiale...

Umnie ta blaszka przy łożysku jest pęknięta i czujnik wypadał z gniazda. Na szczęście dało się to przymocować i wymiana łożyska oddaliła się w czasie.

Spróbuj pokombinować. Może Tobie też się uda "naprawić" uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łożysku jest tylko pierścień magnetyczny, nie jest on połączony mechanicznie z czujnikiem.

Ale czujnik ABS jest połączony mechanicznie z piastą łożyska. Kupując łożysko dostajemy w komplecie nową blaszkę. Taki zatrzask. Osobno podobno nie do kupienia. Takie info uzyskałem w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie przy wymianie sworznia skorodowana blaszka rozpadła się, więc przymocowałem czujnik na dwóch trytytkach i działa bezbłędnie już ponad rok :-) Nie ma to jak polskie druciarstwo - prowizorka czasem najlepsza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie to samo, od jakiegoś czasu wyskakiwała błąd ABS, a potem od razu błąd skrzyni biegów i skrzynka w tryb awaryjny. Komputerem odczytałem błędy i rozchodzi się o jeden głupi czujniczek przy prawym przednim kole. Zdjąłem koło, ujrzałem wiszący czujnik na kabelku i dziura w miejscu gdzie należało przymocować czujnik. Nawet go nie było jak tyrtkami uczepić. Co było robić, przyłożyłem czujnik tam gdzie powinien być i wycisnąłem dookoła silikon, i zabezpieczyłem, żeby się nie ruszał na czas schnięcia. Dla sprawdzenia podczas wysychania podpiąłem komputer, rozpędziłem koło i sprawdziłem odczyt z tego konkretnego czujnika - był dwa razy większy niż szybkość z licznika wiec moja prowizorka działa. Na razie schnie przez noc, zobaczymy jak długo wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podbijam temat, ponieważ wydaje mi się, ze mam ten sam problem (Megane II ). 
Kontrolka ABS od czasu do czasu mi się świeciła, potem juz permanetnie cały czas. Przy zmianie opon na zimowe znalazłem wiszący kabelek i brak blachy....
Tak to wyglada:

 

image.thumb.png.033cbf1a7970ad80cab81ee8af07278f.png


Jakieś rady?

znalazłem coś takiego: 
https://www.eurofrance.pl/Mocowanie-Tylnego-Czujnika-ABS-Renault-Megane-2-Scenic-2

Ale nie wiem czy i kabla nie trzeba wymienić.

(załaczam poprawne do wglądu:)
image.thumb.png.9ddc6f6796d9d292ed7834407e351742.png

Edytowane przez xxlance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uszkodzoną masz tę blaszkę mocującą czujnik do której dałeś linka. Musisz zdjąć piastę i wymienić tę blaszkę. Co do kabla i czujnika to sprawdź najpierw wzrokowo po oczyszczeniu czy nie ma przetarć itp... Jak wzrokowo w porządku, to bym zamontował i zobaczył co pokaże system.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!