Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Otóż od kilku już dni klimatyzacja nagle przestała chłodzić od tak sobie, otworzyłem maskę dotykam ręką rurki co idzie do grodzi no i niestety jest ciepła a sprężarka się załącza normalnie a jak klima chłodziła to była aż mokra taka zimna była, a więc pojechałem do tego fachowca co mi napełniał klimę aby sprawdził mi zegarami czy jest czynnik, no i było full czyli diagnoza- układ jest szczelny. podłączył przy okazji pod clipa i zero błędów w klimie. Wczoraj rozebrałem auto sam wymieniłem na wszelki wypadek nowy presostat. i niestety jest ciągle to samo a więc po naciśnięciu przycisku AC (posiadam Climatronic) sprzęgło na sprężarce się uruchamia lecz do środa nic chłodem nie wieje. Lecz co zauważyłem tam gdzie wkręcałem nowy czujnik na rurkę do chłodnicy (na dole) rurka bardzo brrrrrr zimna więc tam jest zimna (rurka idzie do grodzi , do środka auta) a dlaczego u góry rurka nie jest zimna ? co idzie od osuszacza do grodzi i dalej do wnętrza przecież powinna być jak na dole jest zimna to i u góry !! Dodam że dwie rurki wchodzące w sprężarkę klimatyzacji są ciepłe (jedna cieplejsza, druga letnia) czy tak powinny być ?

 

Na dole zdjęcia o co mi chodzi:

 

TA RURKA JEST ZIMNA (Która idzie do wnętrza samochodu) Cięcie

TA JEST CIEPŁA (Która idzie do wnętrza samochodu) Cięcie

TE SĄ RÓWNIEŻ CIEPŁE (Którę wchodzą do sprężarki) Cięcie

 

Z góry dziękuje za jakieś pomysły bo już nie wiem co może być nie tak z tą klimatyzacją.

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo by pisać o temperaturach przewodów. Tak w skrócie to przewód cienki wchodzący do wnętrza kabiny to wysokie ciśnienie-jest zawsze ciepły. Przewód gruby, ten z zaworkiem( powrót) to niskie ciśnienie już po rozprężeniu. Czyli powinien być lodowaty.

 

A samym zegarem to sprawdzisz tylko niskie ciśnienie. Ilość czynnika R134a można sprawdzić tylko poprzez ściągnięcie go do maszyny która od separuje olej i zważy ile jest czynnika. Potem nabicie od nowa, cała operacja traw ok 50 minut.Tyle ci to sprawdzał?

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek który zakończył się wymianą osuszacza (wygląda jak filtr) i parownika (wygląda jak mała chłodnica jest zamontowany w aucie i to on oddaje chłód), po prostu osuszacz puścił syf w układ i doszło do zatkania (na całe szczęście tylko) parownika, czym się to objawiało tylko pewna część parownika była zimna reszta normalnie w temperaturze otoczenia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo by pisać o temperaturach przewodów. Tak w skrócie to przewód cienki wchodzący do wnętrza kabiny to wysokie ciśnienie-jest zawsze ciepły. Przewód gruby, ten z zaworkiem( powrót) to niskie ciśnienie już po rozprężeniu. Czyli powinien być lodowaty.

 

A samym zegarem to sprawdzisz tylko niskie ciśnienie. Ilość czynnika R134a można sprawdzić tylko poprzez ściągnięcie go do maszyny która od separuje olej i zważy ile jest czynnika. Potem nabicie od nowa, cała operacja traw ok 50 minut.Tyle ci to sprawdzał?

 

 

ale u mnie przewód cienki o którym piszesz to jest właśnie ten z zaworkiem (Zdjęcie numer 1) i jest on właśnie lodowaty.

a ten co wchodzi do kabiny (zdjęcie numer 2) to właśnie również powinien być lodowaty, bo jak chłodziła to takowym zimnym był.

 

Merkaba - o jakim parowniku mówisz ? gdzie on się znajduje ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o przewodach przy wejściu do wnętrza kabiny -które idą do parownika, i tam na grubym jest zaworek (zdjęcie nr 2). A na zdjęciu pierwszym masz przewód z czujnikiem (co prawda jest tam też zaworek ale nie o to mi chodziło)

 

Pobierz sobie z forum instrukcje serwisową megane 2. Tam masz wszystko ładnie zobrazowane jak działa układ klimatyzacji.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dokładnie identyczny problem, przed chwilą opisałem go w nowym poście, nie zauważyłem twojego bo bym się podpiął, może uszkodzony jest czujnik temperatury wewnętrznej ten pod lusterkiem, u mnie turbinka chodzi, ale nie wiem jak za bardzo sprawdzić ten czujnik czy prawidłową temperaturę pokazuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się wcześniej w jaki sposób sprawdzał Ci serwisant ilość czynnika. Opisz jak to wyglądało.

 

Podpiął zegary monomierze z urządzenia napełniającego, do tego sprawdzał poziom barów na wolnych obrotach i wysokich.

 

co do czujnika temperatury wewnętrznej, ja w lusterku żadnej turbinki nie mam, mam tylko daszek a pod nim taka mała zielona płytka właśnie (chyba ?) z tym czujnikiem wygląda to właśnie tak jak na tej aukcji (mam oczywiście wersje climatronica): http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wewnetrznej-renault-megane-ii-i5203285432.html

 

 

Padnięty zawór rozprężny ? gdzie on się znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem sprawdził tylko ciśnienia, nie sprawdził ile jest czynnika. Ja bym to napełnił jeszcze raz.

Czy jest nad lusterkiem turbinka zależy od modelu. Natomiast w każdym jest czujnik temperatury- dokładnie ten w tej dziurce obudowy lusterka.

Zawór rozprężny jest zintegrowany w przewodzie który wychodzi z skraplacza i idzie do parownika- tego nie sprawdzałem, tak jest napisane w instrukcji którą miałeś sobie pobrać z forum.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia to nie zawór rozprężny. Z reguły zawór rozprężny jest przykręcony do parownika- tak ma wiele aut. Natomiast w megane 2 jest w przewodzie, w środku, włożony w część aluminiową. Może ktoś to potwierdzi... Tak jest zobrazowane w instrukcji serwisowej.

 

Może być takie rozwiązanie, w niektórych wozach osuszacz klimy jest w środku skraplacza (chłodnicy).

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Osuszacz jest pod błotnikiem, i do niego przykręcane są dwie rurki więc tutaj o żadnym zaworku też nie może być mowy. I że osuszacz jest w środku chłodnicy

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisałem że w niektórych autach jest osuszacz w chłodnicy dla przykładu - np fabia.

Tłumacze i objaśniam jeszcze raz. Zawór rozprężny jest w postaci rurki włożonej do przewodu do środka. Na zewnątrz tego nie widać.

thumb_hosting_zdjec_1436811950__20150713_201902.jpg thumb_hosting_zdjec_1436811967__20150713_201926.jpg

 

Nie cytuj Moich postów jak piszesz pod nimi.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!