Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Praca turbiny i regulacja?


brzozka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem odnośnie pracy turbiny. Auto jakby brakowało mocy, turbina rusza jakby od 1800rpm ale nie jest to pełna moc i dopiero powyżej 2500-2800rpm dostaje kopa.

udostępniam tutaj filmik żeby było widać jak w tym czasie pracuje sztanga turbiny, dodam że gaz dodaję równomiernie do dechy a na filmiku widać jak sztanga sie podnosi i po chwili opada i dalej idzie na max. Proszę o pomoc i podpowiedź czy to wina turbo czy wastgate(tej puszki) czy coś innego. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak, jakby tracił ciśnienie.

Bez wyciągnięcia się nie obejdzie.

Ewentualnie padł sławny zawór N75 lub wężyki.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągał już ktoś może turbo z tego modelu? Przydały by się jakieś rady, za dużo tam miejsca nie widzę z dojściem do niego, instrukcji (sercice manual) też jeszcze chyba nie ma bo szukałem dosyć długo i nic. Myślę że może łopatki w turbinie ciężko chodzą i by się dało je wyczyścic chociaż ręką jak poruszam sztangę to chodzi góra i dół chociaż z lekkim oporem ale to pewnie przez to ze tej sztangi nie odłączyłem od gruszki.

A i jeszcze będę miał manometr to sprawdzę elektrozawór czy jest sprawny i jak pracuje.

Edytowane przez brzozka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poświęciłem dzisiaj trochę czasuna pomiary manometrem, gruszka turbo chodzi dobrze, zawór n75 pracuje dobrze, nawet dla pewności podmieniłem na inny i bez zmian. Wszystkie wężyki sprawdzone dokładnie. I tak idąc po kolei doszedłem do pomiaru z wężykiem idącym do płaskiej gruszki vacum egr(tak mi się wydaje) i zero aktywności. Odrazu zauważyłem że cięgno idące z tej gruszki wogóle nie pracuje , dla pewności podpiąłem manometr i przejechałem się trochę i nic. Może ktoś powiedzieć jakie ma zadanie ta gruszka? jak i kiedy powinna pracowac?

thumb_hosting_zdjec_1437852334__megi3t.jpg thumb_hosting_zdjec_1437916107__egr_vacuu2.jpg

Edytowane przez brzozka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kolejne godziny spędzone przy aucie i ręce opadają. Gruszka egr pracuje prawidłowo, sprawdzałem za pomocą strzykawki i wężyka i ładnie się zamyka i owiera. Wczesniej mi nie otierala bo był silnik rozgrzany. Także spowrotem do zaworu n75 i tak: podcisnienie mierzone przed nim to -0.9 czyli idealne tak jak daje pompa ale już za nim zaczynają sie cuda. Na wolnych obrotach -0.5 po dodaaniu gazu maleje lekko, potem wzrasta i znowu maleje do zera praktycznie czyli zamyka. Już go obstawiłem za winowajcę ale podmieniłem na inny i te same parametry czyli sam zawór jest ok. Także pytanie co nim steruje? Co ma wpływ na jego działanie? A i jeszcze zrobiłem test przelewów wtrysków i pracują idealnie, żaden nie leje. Can clip żadnych błędów nie widzi. Możę jakieś sugestie jeszcze? Pojechałbym drugi raz do servisu renault ale błędów nie ma i mnie pewnie odeślą z kwitkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Servis stwierdził brak błędów,  poddałem się i sprzedałem auto bo wyraźnie coś było nie tak i mulił niemiłosiernie. 

Dodam jeszcze że silnik pod obciążeniem na pierwszym i drugim biegu zaczął postukiwac od 1000 do 1500tys obrotów szczególnie słyszalne było na zimnym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!