Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki - pojedyncze przetarcie szyby przedniej


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób radzicie sobie z wywołaniem pojedynczego przetarcia szyby przez wycieraczki (np. jak woda ścieknie z dachu, ale sam deszcz już nie pada)?

 

W każdym samochodzie z jakim miałem do czynienia dało się wychylić dźwignię w górę albo w dół. W Megane w dół od razu włącza się poz. B czyli automat, w górę się nie da. W instrukcji w ogóle o takiej funkcji nie ma informacji, aż się wierzyć nie chce.

Edytowane przez elkatarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W scenicu II wystarczy krótko pociągnąć dźwignię do siebie. Tak by nie zadziała pompka a wycieraczki zrobią jedno wahnięcie. Megi III może być tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za podpowiedź, to chyba faktycznie jedyny sposób. :)

 

Ciekawe w świetle żywotności silniczka czy pompka nie leje płynem, bo nie zdąży jeszcze zrobić ciśnienia czy faktycznie przez ten ułamek sekundy nie rusza, bo jest jakaś zwłoka ustawiona.

 

Inna sprawa, że tego się nie używa 5 razy dziennie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samochód już 6 lat i zawsze tak robię aby wywołać jedno wachnięcie wycieraczek na sekundę pociągam wignię do siebie, silniczkowi spryskiwaczy jak widać to nie przeszkadza, a czuję że pompka sie załącza :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to bardzo źle rozwiązane. W poprzednim samochodzie miałem tak, że pociągnięcie do siebie dźwigni powodowało uruchomienie spryskiwaczy, a wycieraczki załączały się z kilkusekundowym opóźnieniem. W renault niestety ten sposób na wywołanie wycieraczek powoduje, że często rozmazują one brud i jeżdżą po suchej szybie, bo to spryskiwacz jest opóźniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem tak, że pociągnięcie do siebie dźwigni powodowało uruchomienie spryskiwaczy, a wycieraczki załączały się z kilkusekundowym opóźnieniem.

Tak również było w moim poprzednim Clio (r. 2002). Jak widać "ulepszyli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to bardzo źle rozwiązane. W poprzednim samochodzie miałem tak, że pociągnięcie do siebie dźwigni powodowało uruchomienie spryskiwaczy, a wycieraczki załączały się z kilkusekundowym opóźnieniem. W renault niestety ten sposób na wywołanie wycieraczek powoduje, że często rozmazują one brud i jeżdżą po suchej szybie, bo to spryskiwacz jest opóźniony.

Nasze auta też posiadają ten "system".

Wystarczy pociągnąć dźwignię, przytrzymać i uruchamia się spryskiwacz, gdy szyba jest mokra, dopiero ruszają wycieraczki. Działa tak, pod warunkiem, że auto stoi, nie porusza się.

Podczas ruchu pojazdu wycieraczki startują natychmiast, może konstruktorzy stwierdzili, że ze względów bezpieczeństwa tak będzie lepiej. Może... :)

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!