Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CEWKA megane2 1,4 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy w chwili popsucia sie cewki zawiadomi mnie o tym kontrolka na tablicy??

Moje zaniepokojenie polega na tym ze czasami mi sie wydaje brak mocy obroty ok 800 ale bywa taki moment ze na sekunde spadają na jakieś 600 i powraca do normy najcześciej podczas obciazenia elektrycznego np załaczenia klimy swiateł itp . Samochód niedawno kupiłem z rachunków widze ze pierwszy właściciel wymienił wszystkie 2 lata temu .

Czy da sie sprawdzić cewki np za pomoca rezystencji itp?? bardzo prosze o pomoc ponieważ wybieram sie w daleką podróż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze obroty faluja na luzie to wina silnikczka korkowego. w przypadku kiedy jedna z cewek Ci sie spali to: nie masz kompletnie mocy, ciemny lub czarny dym z wydechu i galka od skrzyni biegow lata niemilosiernie :?: przynajmnije u mnie byly takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, jak padła cewka nie było żadnego sygnału, że coś jest nie tak. Zmienił się tylko nieznacznie odgłos wydechu, wystąpiły nieznaczne drgania drążka zmiany biegów. Na trasie: trochę spadła dynamika silnika, natomiast 2-3 razy wzrosło chwilowe zużycie paliwa pokazywane przez komputer. W serwisie zwróciłem im na to uwagę, że przy obecnym oczujnikowaniu i zkomputeryzowaniu samochodu powinna być przynajmniej sygnalizacja usterki, a byłoby całkiem dobrze gdyby komputer w takim przypadku wyłączył na tym cylindrze wtryskiwacz. Nie wszyscy na takie sprawy zwracają uwagę, moja córka jeździlła by z tym nadal bo samochód się toczy i później są poważniejsze finansowo skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dlatego zaczynam sie martwić ze moze powoli padać niewiem jak sprawdzić moc silnika ale wydaje mi sie ze jest słaby około 3500obrotów przy 100km/h komputer pokazuje średnie spalanie bezyny około 12 litrów to chyba duzo pozatym jezdze na gazie ale testowałe go na bezynie bede je dzisiaj wycagał i sprawdze czy niema przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak już padnie cewka totalnie to samochód zachowuje sie jak traktor, spada moc, wzrasta spalanie ( u mnie na kompie pokazywało średnie spalanie w granicach 16-19 L/100) i cały samochód sie trzęsie jak by miał sie zaraaz rozlecieć. Zalecam wymienić cewki firmy SAGEM na BERU jeżdżę cały czas i nie ma żadnego problemu. Można też je naprawiać ale na dłuższą metę to nie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!