Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolna poduszka silnika


sebi010401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mam małe pytanko czy ta dolna poduszka silnika jest sprawna w linku filmik. Mam problem z szarpaniem auta przy zmianie biegów na wyższy i niestety jest coraz gorzej jeździć się nie da:(

OK jedno już wiem poduszka do wymiany, teraz mam inne pytanie czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi czy jest wielki problem samemu ją wymienić?? Ewentualnie jak to zrobić, czy silnik trzeba podnosić(czymś podpierać)? Będę wdzięczny za pomoc . Pozdrawiam.

Edytowane przez sebi010401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej najprawdopodobniej jest zerwana. już nie pamiętam dokładnie ale wystarczy ściągnąć osłonę i wszystko zobaczysz jak na dłoni. tą poduszkę można wymienić samemu bez podnoszenia silnika,

2 albo 3 śruby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka jest na dwóch śrubach wymienisz sam ja to robiłem w zeszłym tygodniu, dla pewności podłożyłem lewarek pod mocowanie poduszki do miski olejowej, ale delikatnie bez podnoszenia tylko jako podporę. Operacja trwała 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu. Moja poduszka zachowuje się tak jak

. Przy szarpaniu silnikiem pracuje w takim zakresie a ruchy silnika przenoszą się na układ wydechowy. Czy luz na tej poduszce jest zbyt duży, czy też miesci się w normie? Czy kwalifikuje się ona do wymiany? Nie mam punktu odniesienia jak zachowuje się w pełni sprawana poduszka w porównaniu z moją obecną. Mam wrażenie, że w czasie zmiany biegów (zwłaszcza podczas redukcji i puszaczania sprzęgła gdy załącza się napęd) silnik się "przemieszcza" i przenosi się to na karoserię (wrażenie jest czasami takie, jak przy zbyt gwałtownym operowaniu pedałem sprzęgła - delikatne szarpnięcie autem). Lewarek zmiany biegów nie przemieszcza się przy tym nadmiernie (czuć lekki "skok" ale jest to przemieszczenie o jakieś 2-3mm - tak było odkąd pamiętam).

Edycja (2016-08-10):

Dodatkowo od jakiegoś czasu występuje taki objaw - gdy chwilę po uruchomieniu (na zimnym silniku) wyjeżdżam z garażu i auto ustawi się na podjeździe lekko "pod górkę" (przód wyżej niż tył), to odczuwa się dość mocno drganie (mocno odczuwalne trzęsienie) całego nadwozia, natomiast jak pojazd ustawi się na płasko drganie jest praktycznie nie wyczuwalne. Czy to może być objaw zużytej dolnej poduszki, która nie jest wstanie wytłumić drgania przy specyficznie ustawionym nadwoziu (i silniku względem nadwozia).

Edycja (2016-09-03):

Poduszka wymieniona. Była zerwana:

thumb_hosting_zdjec_1472853883__img_20160902_185331.jpg

Nowa trzyma silnik "sztywno" i nie pozwala na przemieszczanie się jak w załączonym wcześniej filmie.

Edytowane przez darek_fsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!