Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy Meganki III w wersji Generation. Kupiłem takie autko z r.2013 (to jest 2 meganka w rodzinie, posiadam taką w wersji Expresion z r. 2011) i nie palą się w nim światła do jazdy dziennej. W komputerze nie ma opcji ich włączenia, ale lampy mają zamontowane żarówki. Autko jest na gwarancji. Pytałem się w jednym serwisie i odpowiedziano mi, iż kosztuje to ok 300 zł, ale nie mają na razie elektryka, w drugim serwisie miało by to kosztować ok. 500 zł, ale trzeba ściągnąć z "centrali" kody do komputera diagnostycznego - ale kierownik jest na urlopie, a tylko on jest upoważniony. W 3 serwisie powiedzieli, że trzeba wymienić komputer w samochodzie - koszt ok. 4 tys. zł. Zostały mi jeszcze w okolicy 2 serwisy i jadąc do nich chciałbym być bardziej uświadomiony, aby się z dziadami kłócić. Proszę o sensowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia: Megane III Dynamique 2009r. W ASO koszt 200zł, konieczna łącznąść z centralą Renault itp., pojechałem do zwykłego warsztatu, ale specjalizującego się w naprawach Renault - podpięli się CLIPem pod komputer, zmienili opcje w ustawieniach świateł i czujnika zmierzchowego (zmiana czułości = szybkości reagowania), koszt 50 zł - czas wykonania usługi 10 minut.

 

Edycja:

Kolego, jeśli masz auto z 2013r., to czy już wtedy nie było obowiązku dostarczać auta z aktywnymi światłami dziennymi? Może wystarczy podpiąć się CLIPem i wyłączyć "opcję skandynawską"?

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok prod.2013, pierwsza rej luty 2014 - podobno wersja GENERATION nie miała aktywowanych świateł do jazdy dziennej. Bogatsze wersje miały już ledy pod reflektorami, a ta ma czarne zaślepki, a żarówki do jazdy dziennej ma tak jak w moim modelu z 2010. Samochód jest do lutego 2016 na gwarancji i nie chciał bym na razie nic poza serwisem w nim grzebać. Dlatego chcę się dowiedzieć od innych użytkowników tego konkretnie modelu, czy mają aktywowane światła do jazdy dziennej. Do chwili obecnej producenci n i e m a j ą obowiązku wyposażać pojazdów w tego rodzaju światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chwili obecnej producenci n i e m a j ą obowiązku wyposażać pojazdów w tego rodzaju światła.

Mylisz się, jest to obowiązkowe od 2011 roku.

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/swiatla-do-jazdy-dziennej-obowiazkowe-od-2011-roku/e6cxh

 

Kupiłem takie autko z r.2013 (to jest 2 meganka w rodzinie, posiadam taką w wersji Expresion z r. 2011) i nie palą się w nim światła do jazdy dziennej.

Zgłoś reklamację, auto nie jest zgodne z europejską specyfikacją i jako takie nie powinno być sprzedane.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

ja też mam 05/2011 i nie mam dziennych, tylko zaślepki :)

 

EDIT - doczytałem, że obowiązek ten nie dotyczy wszystkich nowych samochodów, ale wyłącznie nowych modeli, które uzyskają homologację po tej dacie.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Znam ten artykuł, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego przepisu, na który mógłbym się powołać w serwisie, artykuł w prasie nie jest wykładnią prawa, a z nimi to trzeba rozmawiać z paragrafem w ręce. W naszym Prawie o Ruchu Drogowym światła te są ujęte jako oświetlenie dodatkowe, innych przepisów nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć aktywnych świateł - nie ma obowiązku Renault tego zrobić za free.

Auto wcześniej otrzymało homologację, niż wszedł nowy przepis.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ktoś już uruchamiał dzienne w Generation, niestety nie pamiętam kto.

Jak masz pociągniętą instalację do lamp i wystarczyłoby tylko włączyć clipem to mogę się założyć, że nikt się nigdy nie dopatrzy, że dzienne są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej MIII z 2012 w wersji Generation nie ma instalacji do świateł dziennych.

W USM ( UPC ) w złączu CM (złącze 6-ścieżkowe)CZARNE brakuje pinów 4 oraz 5 odpowiedzialnych za światła dzienne.

Przerabiał już ktoś kiedyś taki USM czy tylko wymiana?

Na allegro widziałem już kilka USM bez ww pinów w złączu CM.

Edytowane przez moorgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!