Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda na gazie a spalanie benzyny


EnZoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

przejrzałem tematy, niestety nie znalazłem takiego wątku więc pytam:

od miesiąca mam Megane III Grandtour z silnikiem 1.6 110KM i instalacją Landi Renzo założoną u Zdunka w Gdańsku. Auto bardzo przyjemne, natomiast zastanawia mnie jedna rzecz - ilość benzyny spalanej pomimo jazdy na gazie. Przejechałem dotąd 6000km (jeżdżę 90%-95% w trasach, miasto to ułamek przebiegów) i spodziewałem się znikomego zużycia benzyny, natomiast wychodzi mi ponad 2 litry na 100km. W serwisie (gdzie oczywiście zgłosiłem ten problem) powiedziano mi że benzyna jest spalana przy rozruchu silnika, potem system wtrysku benzyny jest wyłączony, więc nie ma możliwości żeby podczas jazdy była spalana.

Gdybym jeździł krótkie odcinki to może i bym się z tym zgodził, ale w ciągu 8 ostatnich dni przejechałem ok 2000km i zeszło ponad 45 l benzyny, na jedno odpalenie silnika wychodzi po kilkadziesiąt - kilkaset kilometrów, jakim cudem schodzi 2l/100km??

 

Gaz jest zawsze w zbiorniku, pilnuję żeby przełączyć na gaz jak się skończy (zdarzyło mi się to raz), na benzynie przejechałem ze 20 km bo akurat nie było stacji.

Zauważyłem że nawet jak silnik jest ciepły to po odpaleniu chodzi najpierw na benzynie - powinno tak być?

 

dzięki za wszelkie uwagi i sugestie prowadzące do zwiększenia mojej wiedzy "w tym temacie".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik po odpaleniu będzie chodził na benzynie i po chwili się przełączy, w Landi nie można włączyć jak np. w Stagu uruchamiana na LPG przy ciepłym silniku.

Jeżeli w Renaultach jest Landi, to zastanawiam się, czy nie wsadzili tej samej padaki co do Skody.

W Skodach instalacja jest zmontowana na kiepskich podzespołach i po pewnym czasie padały wtryskiwacze.

Importer w porozumieniu z Landi, żeby nie zbankrutować na naprawach gwarancyjnych wpadl na genialny pomysł, aby w pewnych warunkach silnik jeździł tylko na benzynie.

Ja bym się nie zdziwił, gdyby w Renaultach też zastosowali podobny trik, żeby ukryć pod tym kiepską jakość użytych podzespołów.

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=68486&postdays=0&postorder=asc&start=0

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj EnZoo,

 

Posiadam roczną Megankę od Zdunka 1.6 16V 110 KM, a od 3 miesięcy jeżdżę na LPG firmy BRC również zamontowanym w serwisie Zdunka. Obecnie mam zrobione 4700 km na LPG (około 90% to trasa) i notuję wszystkie tankowania. Obecnie mam zużyte 420 litrów gazu i spalone w tym czasie 10 litrów benzyny co daje 0,2 litra benzyny na 100 km. Samochód oczywiście zawsze uruchamia się na benzynie, a po osiągnięciu odpowiedniej temperatury przełącza się na gaz. Nie znam się na instalacjach LPG ale na pewno to nie jest dobrze, że na 2000 km zeszło Ci 45 litrów benzyny. Ja w sobotę zrobiłem 900 km i nie zeszła nawet jedna "budka" ze wskazania benzyny. Co do tego, że silnik jak jest ciepły to przez moment chodzi na benzynie to jest poprawnie - u mnie jak jest pełna temperatura silnika (dwie budki) i odpalę ponownie auto to chodzi jakieś 3 sekundy na benzynie i za chwilę już jest na LPG.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się jeszcze, że ostatnio rozmawiałem z kolegą, który również ma Megane III z LPG BRC i na ostatnim przeglądzie ustawili mu, że powyżej 3700 obrotów ma dotrysk benzyny 2%, a powyżej 5000 obrotów przełącza się na benzynę aby zapewnić maksymalną moc. Przed chwilą znalazłem filmik na YouTube, na którym widać, że w silniku 1.6 110 KM przy prędkości 180 km/h obroty wynoszą 5000. Kolego EnZoo widzę, że dużo jeździsz w trasy to być może np. na autostradach jeździsz z prędkościami w okolicach 180 km/h? Być może u Ciebie również jest tak, że powyżej jakiś obrotów auto jedzie na benzynie. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość BRC jest niestety zamontowana po partacku i dotryskami załatwia się niedomagania instalacji.

Szkoda, bo instalacje są dobre jakościowo, niestety brakuje warsztatów, które je fachowo montuje.

Nie wspomnę już o ASO, bo często "wrzuca" się tam instalację pod maskę, a nie montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazowników jest bardzo dużo, niestety nie wielu w dalszym ciągu są warci polecenia, proponuję podjedź do innego gazownika, na pewno nie pierwszego lepszego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi. Wygląda na to że muszę pojechać do jakiegoś porządnego gazownika i z nim przetestować temat. Możecie kogoś polecić w Trójmieście? No chyba że jest ktoś bliżej Kwidzyna.. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. Zakupiłem Megane 3 1.6 i chcę założyć gaz, byłem u mojego znajomego i mówił ze w tych modelach montuję się specjalny moduł (koszt 100zł) dzięki właśnie, któremu "nie ucieka" paliwo z baku. Bez modułu na wskaźniku mimo paliwa w baku "ucieka" paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteks123owszem ale tu chodzi tylko o moduł do poprawnego wskazywania poziomu benzyny w baku. Co do spalania PB podczas jazdy na LPG to takie zjawisko znam w instalacji BRC w coupe kolegii, który nieżałuje i przy agresywnej jeździe jest dotrysk PB. U mnie w STAG qBOX tego nie zauważam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciąg dalszy historii spalania ponad 2l benzyny na 100 km jest taki że pojechałem dzisiaj do gościa który zna się na instalacjach Landi Renzo i wykrył że jeden wtryskiwacz gazu wogóle nie jest podłączony. Fizycznie, złączka nie była podłączona. Przez co jeden gar cały czas chodził na benzynie. Alleluja, w końcu ktoś kto zna się na rzeczy.

Jutro przejadę ponad 400km i przetestuję czy to rzeczywiście było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gra, przestało ubywać benzyny z baku :) Czyli gość miał rację i zrobił dobrą robotę znajdując przyczynę problemu. W związku z tym polecam pana: Auto Gaz Sławomir Wardak, ul. Instalatorów 9, Warszawa.

 

@adbaca - nie wiem jak, ale chodził, bo po pierwsze nie ma różnicy w mocy teraz i przedtem, po drugie wcześniej ubywało ponad 2l benzyny /100km, teraz nie ubywa wcale. Gdyby chodziły 3 cylindry to teraz byłaby odczuwalna wyraźnie większa moc (po dołączeniu 4. wtryskiwacza gazu), a przed tym nie ubywało by benzyny w tym tempie.

Nie ma to dla mnie znaczenia, ważne że koszty jazdy w końcu są takie jak powinny być. I smutny niestety wniosek jest taki że w autoryzowanym serwisie Renault znają się na gazie nie za bardzo.... Zamontować tak, ale potem już średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!