Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opłacalność zakupu Megane III na LPG/ON/PB - szacunkowe wyliczenia


sebastian_wifi

Rekomendowane odpowiedzi

1,4TCe przy normalnej jeździe spalał na trasie 6,2 Pb/100

Nie powiesz mi, że to nie było w Scenicu "głaskanie pedału" znając paliwożerność 1.4 TCe. Wrzuciłem tylko dlatego, że nie dawałeś wiary - nie chodziło mi o dyskusje, LPG zawsze będzie tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Owszem były problemy z dużym spalaniem w pierwszych modelach 1,4TCe z lat 2009 i 2010, lecz na początku 2011 w 1,4TCe poprawiono dolot i poprawiono mapę wtrysku, ja mam już wersję z 2013r. Dodatkowo mapą wtrysku w moim 1,4TCe zajęli się magicy, którzy przez 5 godzin pracowali nad kompromisem moc, Nm i ekonomia, tu ciekawostka na najmocniejszej mapie udało się wycisnąć o ile dobrze pamiętam 178KM z groszami na rajdowej Pb102.

Prawdę mówiąc nie próbowałem jeszcze jeździć nim głaskając pedał, ale myślę, że z 5,6/5,8 Pb/100 dało by radę zrobić, może kiedyś spróbuję i nagram filmik.

Mam znajomego z Wrocka, który użytkuje jednego z pierwszych SIII Grand 1,4TCe z 2009 i poniżej 10 Pb/100 nie udało mu się w jeździe miejskiej zejść, ja we Wrocku poruszając się praktycznie w ścisłym centrum bez jeżdżenia po obwodnicach (10,2-10,8) LPG/100 przy średnich prędkościach 19-22km/h

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowaniei Aston76

 

Dodano: 14 paź 2015 - 22:43

Oczywiście daję wiarę, że spalanie może być niskie, dziś zrobiłem szybki test " głaskania pedału ", aż sam byłem zaskoczony wyszło 5,4/100 przy średniej prędkości przejazdu 81,2km/m, jazda emerycka przy dość trudnych warunkach w deszczu i na mokrej nawierzchni co jak wiadomo nie jest zbyt ekonomiczne, generanie 105km/h nie przekroczyłem. Jazda w dwie osoby dodatkowo Scenic jest około +/- 180kg cięższy od MIII i wyższy.

5,4/100 jest to pomiar benzyny do tego trzeba dodać 13-15% i mamy 6,2 LPG/100km co daje nam 10,23zł za 100km, a to = 2,38 ropki /100km.

 

A tu filmik

post-16747-0-58879900-1444892225_thumb.jpg

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonach Renault w niemczech widziałem jeszcze oferty nowych na początku 2014r. Pytałem kiedyś w naszym salonie w Polsce dlaczego nie ma 1,4TCe w odpowiedzi usłyszam, bo są za drogie i się nie sprzedają, za to dobrze idą 1,6 16V

A tu proszę bardzo Scenic III 1,4TCe z 2014r. i to z nowym dziobem !

Link

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa wtrysku była też modyfikowana przez "oswojonego" kierowcę rajdowego, MAGa od strojenia silników :-)

Nowy nabytek też niebawem otrzyma vitaminkę.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!