Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup 1,5dci


michalstefaniak2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar kupic Megane III kombi 1,5dci 90km z dwumasem rocznik 2011 przebieg 120ty. auto od dealera olej wyn=mieniany co 30tys...czy naprawde te silniki sa tak wadliwe??? osprzet delphi??? jest sie czego bać czy jednak w megane III silniki sa juz dopracowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód tak podjechany w tak krótkim czasie + olej co 30 tysięcy - jako posiadacz 1,5 dci (ale 105 KM) poważnie bym się zastanawiał.

Bo może to nie być zły pomysł.

Silnik jest niezły, bardzo przyjemny w jeździe, cichy i dynamiczny.

Pod warunkiem, ze wie się o nim cokolwiek.

Ja nabyłem tylko dlatego, ze mam gwarancję przebiegu plus historię serwisową z dokumentacją wymian oleju co 12 tysiecy + rozrząd o czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 30 tys rocznie w dieslu to chyba nie tak dużo? samochód ma pełną dokumentacje i dają roczna gwarancje (auto sprzedawane przed dealera) czyli sądzisz że olej wymieniany za rzadko?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu 1,9dCi i (chyba) 1,5dCi cierpiały na kilka poważnych usterek własnie dlatego, że przewidziano w nich wymianę oleju co 30tys. km. Ci co wymieniali co 10-15tys spali spokojnie i normalnie używali auta chwaląc za bezawaryjność (np. moja rodzina), a inni (wymieniający co 30tys jak kazała instrukcja) przeklinali francuskich inżynierów, wymieniali panewki w 2-3 letnim aucie i bili się w pierś, że kupili renault a nie volkswagena.

 

Ja bym odpuścił i poszukał innego. Tych aut jest pełno. W okazje nie licz. Okazje to się rozchodzą po rodzinie i najbliższych znjomych. A jak nie po rodzinie i znajomych to znika z serwisów ogłoszeniowych w pół dnia. Przy zakupie auta trzeba dużo cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewny że deplphi bo samochód jest sprzedawany przez dealera i dzwonilem i potwierdzili. chce kupic samochodmraczej u dealera a tam zadkomsa z wymiana oleju czesciej bo malo kto robi to czescie. ma samochod na gwarancji to do aso jezdzi tak jak mu zalecaja. ja teraz chce wymieniac czesciej tylko czy teraz cos to da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku już powinien być Continental.

Jeśli jednak jest Delphi, to już w ostatnich rocznikach Megane II były one poprawione i wytrzymalsze.

W Megane III więc tym bardziej nie powinno być powodów do obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!