Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka AIR BAG + SERVICE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Posiadam Megane II z 2003r. Kupiłem napinacz pasa prawego fotela w celu wymiany. Okazało się, że nie pasuje on mocowaniami. Może wiecie, czy po lifcie zmieniły się mocowania, czy może mi Anglika wcisnęli?

 

Oto on:

 

[ Dodano: 2010-07-20, 13:24 ]

post-14410-1279624557_thumb.jpg

post-1-1279624557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcia przedstawiają właściwie obraz to wygląda to na napinacz lewego fotela - a nie prawego. :-P

Jeśli to napinacz lewego fotela, to na pewno anglik, ponieważ nie ma czujnika zapięcia pasów. :roll:

To moja opinia - może ktoś jeszcze tez się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam od jakiegoś czasu zaczeła mi charczec kierownica jak by sie cos w srodku posypało i zaczeła sie zapalac co jakis czas kontrolka airbag + serwis czy to juz jest na 100% usterka zwijaka i nie kontaktujacej tasmy, wsumie wszystko wskazuje na to, no bo charczy jak sie kreci, jaka jest cena naprawy tego w serwisie renault bo troche boje sie oddac auto do a'la fachowca :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cena naprawy

tego w serwisie renault

Jakieś 9 stów za pająk z manetkami. Poczytaj na forum, jest opisane jak się dostać do tego mechanizmu (posty kol. Lewy ), może jeszcze swoją uratujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyświetlił sie komunikat - steering not locked, kontaktowałem sie z serwisem w tej sprawie odpisali mi - >> Przy tej usterce należy wymienić zwijacz kierownicy.Ceny zwijaczy kształtują sie od 450 zl do 1300 zl zależne od typu samochodu.Wymiana 120 zl +komputer 80 zl.By dokładnie ustalić cenę zwijacza potrzebujemy nr nadwozia zaczynający sie VF1 << zrobie to z autocasco 8-), a jaka macie teorię to tego komunikatu - steering not locked czytałem na forum że auta nie chca odpalac jak sie to wyswietli moja megane odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mici.fox, Nie trzeba żadnego kompa po wymianie zwijacza. Ja sam wymieniłem przed salonem Renaulta w 20 min. A dwuletnia gwarancje sprzedawca powiedział że uzna. Po wymianie zwijacza podłączyłem akumulator i odpaliłem test - wszystko chodzi jak trzeba do tej pory. Te 80 zł to uważam że jest naciągane. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazesz, błąd będzie zapamiętany w komputerze i na clipie będzie świecić na pomarańczowo. Po podłączeniu nowego zwijacza kontrolka zgaśnie, a błąd z komputera zniknie po kilkudziesięciu cyklach uruchomienia auta. Też uważam, że 80zł jest naciągane, ale pewnie tego wymaga procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety i mnie problem dosięgnął :) Wprawdzie na razie tylko 2 razy zapaliła mi się kontrolka poduszki i service, ale pomogła zmiana pozycji fotela pasażera, tzn ruszając fotelem troszkę do przodu kontrolki natychmiast zniknęły i fotel można ustawiać już dowolnie. A że się na tym nie znam, to tak właśnie zamierzam rozwiązywać ten problem (mając również nadzieję, że jak najrzadziej)

Myślałem nawet, że auto było puknięte... Oby to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxgrzes, To nie zwijacz - przy każdym fotelu tak se dzieje jak naruszysz jego mocowanie. Ta kostka też ma być na swoim miejscu dobrze spięta. Inaczej może pojawiać się błąd - ale znika po poruszaniu kostka pod fotelem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo zwijacza, nie próbowaliście go naprawić? przecież to banalnie proste urządzenie. Zwykle siada sama taśma, a taką można przecież wymienić za parę zł. Bardzo podobną macie w drukarkach atramentowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!