Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka AIR BAG + SERVICE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum i meganki I ph II. Mam ten sam problem, auto pewne, nie uderzone nigdy. Przeczyściłem wtyczki pod siedzeniami sprayem do czyszczenia styków, nie pomogło za dużo, odłączyłem aku na 15 minut po tej operacji. Zauważyłem jedną prawidłowość - jak temp. na dworze rośnie ikonki znikają - w słoneczną i ciepłą pogodę. Jednak jak temp. spada zapalają się. Może też to ta taśma? nie mam pojęcia, ale się zastanawiam jaki wpływ miałaby na nią temperatura. Przy skręcie w lewo czasem słyszę takie plastikowe dziwne dźwięki, ale bardziej to brzmi jak trzeszczący trochę plastik na kolumnie kierowniczej-może jestem w błędzie. Ruszanie wtyczkami pod fotelami nie pomaga. Takie coś znalazłem w necie odnośnie tych wtyczek pod siedzeniami do MI, myślicie że warto zastosować, zanim się wykluczy do końca wtyczki pod fotelami?:

"wyłączyć zapłon, rozłączyć poduchy foteli

następnie wyłączyć na 15 minut akumulator

podłączyć poduchy, najpierw kierowca potem pasażer

następnie podłączyć akumulator

następnie odpalić auto, problem znika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie to samo. Jak jest ciepło plastiki są po prostu mniej sztywne i taśma jest nieco bardziej elastyczna. U mnie ułamany języczek naciągał taśmę, aż w końcu ją zerwał. Póki jeszcze się trzyma spróbuj po prostu wyciągnąć ten języczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jest gdzieś jakiś manual jak to rozebrać? jestem zielony w tym temacie,o który języczek chodzi dokładnie nawet nie wiem i jak to wygląda pod spodem. Wolałbym sam się tym pobawić niż kasę wydawać, może sam podołam, jak się jeszcze nie zerwało

 

Dodano: 17 mar 2014 - 14:18

po podpięciu pod kompa nie wyskoczyła taśma, tylko to - "36918 czujnik uderzenia bocznej poduszki powietrznej pasażera". Wiecie, gdzie ten czujnik się znajduje dokładnie? wtyczki czyściłem jeszcze raz pod tym fotelem, ale nie pomaga. Albo te kostki w środku coś już nie teges, albo kabelek do tego czujnika naderwany, albo sam czujnik kaput. Reaguje to na wysoką temperaturę cały czas, jak robi się bardzo ciepło i słonecznie błąd znika.zwariować można. Gdzie tego ustrojstwa szukać?

 

Dodano: 17 mar 2014 - 18:36

trochę mam nerwa już na całe te duperelowate wtyczki w tym aucie. Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz, jak rozmontuje fotel tego pasażera (w celu wywalenia tych dennych wtyczek i polutowania kabli na stałe) to będę mógł tak sobie jeździć w trakcie tych robót, czy czymś to grozi? Jak odepnę oczywiście te wszystkie wtyczki? Bo nie wyrobię w jeden dzień wszystkiego zdziałać, jeszcze będę musiał dojść gdzie ten czujnik poduszki siedzi i jemu się przyjrzeć, oraz całemu okablowaniu. Pomijam, że muszę zakupić lutownicę, bo gdzieś starą parę lat temu mi wcięło. Więc fotel out na parę dni, można tak jeździć z odpiętymi wtykami, niczym to nie grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem coraz bliżej namierzenia usterki. Sprawdzałem włącznik poduszki pasażera - to nie to. Ostatnio kontrolka AIRBAG + SERVICE paliła się nieustannie. Wczoraj przy okazji awarii świateł mijania (spałone żarówki założone w styczniu) sprawdzałem bezpieczniki i wypiąłem wtyczki PPM2 GREY i PPA BLACK, ogólnie poruszałem trochę blokiem z bezpiecznikami i teraz kontrolki trochę świecą, trochę nie. Gdzieś tam leży przyczyna, coś nie zwiera albo jest przyśniedziałe.

Pytanie: gdzie tam szukać elementów od skrzynki bezpieczników, wiązek lub kostek, powiązanych z airbagami - w opisie bezpieczników i kostek nic nie znalazłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlackRaven

Poczytałem i jakie wnioski ?

Większości żal wydać powiedzmy 40 zł na porządną diagnostykę,czy naprawdę życie jest mniej warte niż te 40 zł ?

Edytowane przez BlackRaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Ponownie Wszystkich Forumowiczów. Jest to mój drugi post, więc mam nadzieje, że umieszczam go w odpowiednim miejscu. Piszę, ponieważ znowu mam pewien problem...

Mianowicie, wyruszyłem z Olsztyna do Sopotu na koncert TopTrendy nie wiem nawet kiedy, ale w Sopocie kontrolka Service i poduszki powietrznej się zapaliła, by po pewnym czasie zgasnąć.

Sytuacja ta powtórzyła się kilkukrotnie i na chwilę obecną pali się cały czas.

Co dziwne, zauważyłem, że szyba przednia pasażera się nie otwiera (wszystkie pozostałem otwierają się normalnie).

Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc?

Pozdro!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszaj wtyczkami pod fotelami i zobacz która rozwiąże problem - rozpiąć, wyczyścić, kontakt spray i problem z głowy.

Z szybą to pewnie moduł sterujący ale zacznij od złączki przy zawiasach drzwi, dalej przyciski i na końcu silniczek. Jak będziesz miał rozbebeszony boczek to zrób zdjęcie oznaczeń modułu - będziesz wiedział jaki kupić ( 100 - 150 zł na allegro )

Miłej zabawy ;-)

Edytowane przez Iron.Falcon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron.Falcon

Dzięki za odp.Rzeczywiście docisnąłem wtyczkę centralnie pod fotelem kierowcy i kontrolki zgasły.

Szyba nadal nie działa... Wydaje mi się to strasznie dziwne, bo jeszcze w ten sam dzień szyba się otwierała, a gdy te kontrolki się pokazały to szyba później już otworzyć się nie chciała. Pewnie trzeba będzie się udać do serwisu...;/

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

na komputerze wyswietlil sie komunikat AIRBAG PRUEFEN.

O co chodzi z tym komunikatem, czy to jest powazna awaria czy raczej nie ???

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przewertowałem cały temacik i nie znalazłem nic o mojej dolegliwości. Otóż zrobiłem diagnostykę kompem i wywaliło mi błędy wszystkich poduszek napinaczy, itp, że przerwa w obwodzie czy coś takiego, Airbag + Service mi od czasu do czasu mruga czasem, wcale się nie włącza ale nigdy nie świeci za długo :) może to być problem ze sterownikiem airbagu czy przyczyna tkwi trochę głębiej ? Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Wiem, że temat wałkowany już nie raz ale proszę o bardziej konkretna odpowiedz, bo w tematach na ten konkretny temat przechodzi się od kostki pod siedzeniem do taśmy kierownicy.

Krótko co się dzieje: jeżdżę ja, fotel kierowcy na maksa do tyłu jest wszystko oki, jeździ żona, fotel mocno do przodu świeci AIR BAG i już nie gaśnie. Odpinam duża kostkę pod siedzeniem wpinam jeszcze raz i na chwile spokój. I teraz proszę o pomoc, może być tak, że nie łączy kostka? jeżeli tak to co konkretnie zrobić żeby ją wskrzesić? A może któreś kable które idą pod siedzeniem się przetarły. Co myślicie? Jeżeli był konkretnie taki problem to sorry, sporo przeglądałem zanim napisałem i nie znalazłem.

 

Pozdrawiam.

Łukasz Nowak

Scenic II 2005 1,5dci

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!