Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dobre rady w cenie


wiktor3a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po 7 latach użytkowania Megi II chciałbym się przesiąść na III. Padło na 1,6 w hatchback ale nie wiem który silnik (100 czy 110KM) Do tej pory miałem 1.4 w benzynie 98KM straszny muł, wiec obawiam się tej wersji 100konnej (czy słusznie?). Przebiegi roczne w okolicach 6 tys głównie po mieście (praca 7km x 2) wyjazdy urlopowe i 35 km do rodziców kilka razy w tygodniu. Drodzy Koledzy doradźcie czy szukać wersji 110 czy 100 wystarczy aby poczuć różnice w porównaniu z II 98konna. Co myślicie o takim ogłoszeniu http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5698649627

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy tymi silnikami nie ma zbyt wielkich różnic i jazda jest podobna.

Słabszy silnik jest zdławiony jedynie elektronicznie.

Różnią się jedynie skrzynią biegów, wersja 100 KM ma ich 5, a 110 KM 6.

Ja podczas jazdy miałem wrażenia, że 5 w 100 KM ma przełożenie pomiędzy 5 i 6 z wersji 110 KM.

Wersje 100 KM zazwyczaj były łączone z najsłabszym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MII GT 1,6 16V i MIII 1,6 16V 110 KM jeździ tak samo.

Wydaje mi się, że przesiadka z MII 1,4 16V na 1,6 16V nie będzie mocno odczuwalna, ale będzie dynamiczniej.

Auto z ogłoszenia ciekawe, ale w tych pieniądzach, to ja bym szukał czegoś z polskiego salonu i to od rocznika 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki sobie uciąć nie dam, ale wydaje mi się, że wersja 100 KM też ma KZFR.

Moc i moment w wersji 100 KM i 110 KM mają praktycznie identyczny wykres.

Starszy silnik 105 KM i 107 KM, który nie ma KZFR ma inny przebieg momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu przesiadka na Megana III 1.6 ? Jak już przesiadać się to już naprawdę na coś sensownego, robiącego wyraźną różnicę pomiędzy Meganem II 1.6. Megane III 1.6 jest autem głośnym, różnicy nie będzie pomiędzy Meganem 2 jeśli chodzi o hałas. Jak chcesz różnicę wyraźną, szukaj 1.4 TCe ewentualnie 2.0 TCe :). Bez sensu zmieniać głośną kosiarkę na kolejną hałaśliwą kosiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!