Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak mocy w średnim zakresie


cemaksiu

Rekomendowane odpowiedzi

Megi nie chce mi ciągnąć w zakresie 2-5tys. obrotów - czuć dopiero, że się wkręca powyżej 5tys. jak i do dwóch też wydaje się normalnie.

Jak się rozbuja to już jedzie ale przyspieszanie przypomina mi jazdę z litrwoym silnikiem a nie 1.6 :unsure:

Wiem, że nie jest to demon mocy ale miałem kiedyś focusa 1.6 o podobnej ilości kucyków i ford wręcz latał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było lepiej? Zauważyłeś to teraz, czy może już przedtem była mułowata? Ten samochód moim zdaniem ma problem z wkręcaniem się na obroty. Skrzynia 5 czy 6? Ja przesiadłem się z Peugeota 307 i też wydaje mi się mułowata. Peugeot to była rakieta a silnik też 110 KM. Moim zdaniem winna jest skrzynia, ja mam 6.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z inną Meganką, nawet II z tym samym silnikiem jeśli możesz.

Istnienie duże prawdopodobieństwo, że pało KZFR lub zawór nim sterujący.

Patrząc na przebieg domyślam, że się nie było ono jeszcze zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 6-biegowa, na marginesie ten kto wymyślił te przełożenia powien dostać felgą w czoło.

Krótkie biegi a przy prędkościach autostradowych bardzo wysokie obroty...

Myślę, że gdyby padło koło faz rozrządu to byłoby je też słychać przy odpalaniu a jest cisza.

Czesto wywala mi komunikat "sprawdź układ wydechowy" zastnawiałem się już czy przypadkiem nie jest to wina zapachanego kata ale znajomy twierdzi, że to raczej wina padniętej sondy za katalizatorem bo pokazuje na diagnostyce "niskie napięcie sondy"...

Jechałem ostatnio z kolegą co ma megi II z 1.6 115KM, dosyć że w starszej megi wydawało mi się sporo ciszej to jeszcze lepiej się zbierała a raczej te 5km więcej aż takiej różnicy by nie czyniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może poprzednia właścicielka zawaliła kata po mieście... to by mogło w pewnym sensie tłumaczyć tego muła.

Podmienię sondę i zobaczę...

 

Dodano: 09 gru 2015 - 07:02

Chyba znalazłem przyczynę tego mulenia; padnięty elektrozawór KZFR, po wyjęciu wtyczki olej na stykach brak różnicy przy jeździe z wyjętą wtyczką...

Czy jest sposób jego regeneracji czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z sondą lambda za katalizatorem - P0137.

Sonda była wymieniona na nową (Bosch) i po przejechaniu około 1500 km błąd pojawił się znowu.

 

Poszukuję opisu złącz w sterowniku silnika 23710 0131R.

Są trzy gniazda - szczególnie interesuje mnie, gdzie podpięte są sondy lambda.

Edytowane przez Laluga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda wymieniona i jak na razie komunikat o sprawdzaniu układu wydechowego nie powraca :)

 

Wyjąłem też wtyczkę od elektrozawou sterowania KZFR i autko faktycznie ciut słabiej przyspieszało na piątym i szóstym biegu ale nie jest to jakaś szalona różnica, rzekłbym, że bardzo minimalna...

Czy jest to właśnie objaw, że elektrozawór jest padnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!