Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam,

Czy ta świeca (w zastosowaniu nie ma modelu mojego auta) będzie pasowała do Megane III 1,6 hatchback 110KM 2009 benzyna http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1518201521190-BKR6EK_______________2288-O-swieca-zaplonowa.html

Znajomy ze sklepu motoryzacyjnego mi takie doradził, dobierając po VIN-ie. Ja mam wątpliwości gdyż nigdzie nie mogę jej znaleźć jako pasująca do tego modelu, a kumpel mówi że jest ok :) I bądź tu mądry...

Edytowano przez aston76

Droższych nie było?

Do tego silnika wystarczą np. Eyquem RFN58LZ, albo NGK BKR6EZ.

Obie świece można kupić w cenie 8-12 zł za sztukę :)

Papuga

Dostane je w dobrej cenie :) Pytanie tylko czy się nadają...

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowano przez aston76

Nadają się, tylko nie ma sensu przepłacać.

Papuga.

Podziękował

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowano przez aston76

A jakie świece polecane są do silnika 2.0 Tce 180 KM bo po zakupie auta może i warto wymienić.

Zerknij do katalogu on-line Eyquema, albo NGK, najpewniejszy sposób na sprawdzenie typu świec.

Papuga

Dzięki za nakierowanie, sprawdzę. :)

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowano przez aston76

Odświeżę temat, czy świece żarowe FEBI 38475 nadają się do mojego auta (wg strony iparts pasują) ? Pytam, bo pierwszy raz będę wymieniał (profilaktycznie) a nie mam pewności. Może ktoś doradzić ? :P

Edytowano przez Szumi91

Będą pasować.

Dzięki kolego <piwko> Myślałem, że już nikt nie odpisze :P

Jakie świece do Renault Megane III 1,2 Tce 130KM auto z roku 2014, szukam bardzo dobrych świec ale nie mogę znaleźć, interesuje mnie firma Bosch najlepiej podwójna platyna i z czterema masami na końcu świecy. Czy ktoś może pomóc w znalezieniu bo szukam już 2gi dzień i nie mogę znaleźć.

Natknąłem się na stronę "świece zaplonowe" i tam w zakładce "pomoc w doborze" deklarują, że dobiorą co trzeba. Może istotnie dadzą radę, sprawdź.

Edytowano przez aston76

Dodam od siebie, że korzystam z ich oferty i można śmiało polecić. Cen lepszych nie znalazłem, ale różnice są znaczne. Do espace IV v6 w sklepie stacjonarnym po zniżkach za 6 świec chcieli 360zł, a na tej stronie te same świece, z przesyłką wyszły ok 250zł.

Czy stosujecie świece zapłonowe czterobiegunowe w silniku 1,2 Tce 130KM ? czy takich porostu nie ma dla Renault Megane III ph III 1,2 Tce 130KM z 2014 roku.

Do silnika 1.4 TCe znalazłem tylko świece z jedną elektrodą masową, rozpiętość cen to ok. 20zł za platynową, do ok. 35zł za irydową (+koszty przesyłki), pozwolę sobie przypuszczać, że do 1.2 TCe będzie podobnie.

A pytanie teraz czy irydowa czy podwójna platynowa? wyczytałem że irydowa jest dobra do zagazowanych silników. Masz może jakieś zdjęcie opakowania albo link. Szukałem na stronie Boscha i znalazłem tylko jeden typ który by pasował do 1,2 Tce 130KM silnik H5F 404

poniżej link

http://www.bosch-automotive-catalog.com/pl/product-detail/-/product/0242135517?returnPage=http%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Fpl%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FREN%2F3850%2Fc9e2glb4ub2rjked51ajfuq3cqblhkgm%3FautoLoad%3D1

Chciałbym podwójna platynę, i jak najlepsza świecę oczywiście w granicach rozsądku max. 100 zł za sztukę.

Pomoże ktoś...

Nie zakładam nowego wątku, bo też mam pytanie dot. świec ale dokładnie chodzi mi o podróby i ich występowanie na naszym rynku. Zamówiłem właśnie NGK (ILKAR7F7G),a potem natknąłem się na info,że jest sporo podróbek.Jest też japońska strona www jak odróżnić oryginał od podróby,zatem coś jest na rzeczy. Mieliście już takie hece,że NGK zawodziło i okazało się podróbą ? Dodam,ze zamówiłem na iparts.pl .

iparts jest drogie, ale raczej to nie będą podróbki :)

Akurat chcieli taniej niż gdzie indziej, 34 za sztukę.

Witajcie po wielu poszukiwaniach znalazłem jakaś stronkę i Pani na czacie znalazła do mojej megi świece o dziwo są takie same jak do Megane III 1,2 115KM, ja mam silnik H5F 404 (1,2 Tce 130KM), H5F 400 (1,2 115KM) i z tego co widać wchodzą te same świece zapłonowe, po numerze vin podali mi ten model:

http://e-katalog.intercars.com.pl//#/produkty/3315211632171-ILKAR7F7G___________90061-swieca-zaplonowa,scr_dItems.html

Zaznaczę że szukali dość długo, nie wiem czym to jest spowodowane, jeszcze zapytałem się znajomego w serwisie o numer oryginalny świec do mojej megi, zobaczę co odpowie. Uparłem się na firmę Boscha ale niestety podali mi tylko NGK, świece są irydowe to chyba lepiej niż platyna.

Napisano (edytowany)

Przymierzam się do zmiany świec, 74 tys przejechane i chyba świece nie były zmieniane przez poprzedniego właściciela. Zastanawiam się dlaczego wszyscy piszecie o świecach Bosch, NGK, DENSO. Skoro oryginały kosztują 12 PLN za sztukę. Czy oryginalne świece są takie złe, czy też o coś innego chodzi ?

http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-a7-rfc58lzk-30-i6076059427.html

Edytowano przez szmydu

Wydaje mi się, że do Twojego silnika są rzeczywiście duuużo tańsze niż do 1.2 lub 1.4 TCe :)

Napisano (edytowany)

No tak, ale w tym temacie pojawiały się też osoby z silnikami 1.6. W takim razie rozumiem, że nie ma co kombinować i najlepiej brać oryginały.

Edytowano przez szmydu

Wymieniłem trzy tygodnie temu po 70.000 km na Bosch. Świece zamawiał mechanik. Zapłaciłem po 10 złotych za sztukę. Świece, które zdemontował nie były w złym stanie. Nie widzę potrzeby wydawać tyle pieniędzy. Powodzenia.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się