Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


kris08

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś IV generacja tzw. sekwencja - to z pewnością a co do firmy to już zależy od preferencji i portfela. Ja ze swojej strony polecam BRC (miałem w kilku autach i zawsze w 100% bezproblemowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w megance z tego rocznika (99) mam 12-letniego Dream XXI N, gaziarza widział przy montażu i ustawianiu.

A w corolli 11-letniego Prinsa i też jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja lpg to STAG4 QBOX BASIC reduktor-tomasetto 4066 listwa wtrysków AC wielozawór-tomasetto fajnie to działa nie czuć spadku mocy płynne przełączanie z gazu na pb rano jak zimny silnik szybko przełącza się na gaz po przejechaniu 0.5 km 2.500pln

Edytowane przez kris08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na STAG 200 i reduktorze Tomasetto Alaska (listwa wtrysków niestety nie pamiętam teraz jakiej firmy) mam nastukane już jakieś 100 tysięcy i oprócz corocznej wymiany obu filtrów gazu nic przy niej nie musiałem robić, żadnych problemów. Na regulacji byłem raz, bo sterownik za szybko przełączał z PB na LPG, poza tym nigdy więcej i pięknie działa. W trasie spala 7l, w mieście około 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niecałego miesiąca siedzi KME Nevo z wtryskami AC i parownik Tomasetto Alaska. Przejechane jakieś 1200km i puki co spisuje sie idealnie, silnik działa identycznie na benzynie i na gazie, przy eko-jeździe pali 8,5l gazu przy 40% miasto. Ale oprócz samych podzespołów bardzo ważne jest kto to zamontuje - nawet najlepsza instalacja na świecie nie będzie dobrze działać jeśli zamontuje i wyreguluje to partacz - więc bardziej zainteresowałbym się poszukaniem dobrego gazownika a potem podzespołami do instalacji.

Przed montażem instalacji gazowej warto zwrócić uwagę na to, na co jest czuła każda instalacja gazowa czyli filtr powietrza, kable, świece i jeśli są już wiekowe to można by pomyśleć o ich wymianie. Ogólnie silnik powinien 100% sprawnie działać na benzynie przed montażem instalacji gazowej żeby nie było niespodzianek zarówno w czasie jak i po montażu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z tego co widzę masz 1.6 16v, moim zdaniem jeden z lepszych silników do lpg więc nie będziesz miał problemów. Co do instalacji to jak wyżej pisali możesz wsadzić Sequent 32 od brc, żywotna instalacja. Spokojnie zrobisz sporo km no i zmieścisz się w budżecie. Gdzie chcesz gazować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peugeot206.88 lepiej szukaj dobrego polecanego gaziarza w swojej okolicy a wtedy doprecyzuj z nim co chcesz mieć założone. Jak poda jakieś oferty to podpytaj co warto, zawsze ktoś podpowie co i jak.

Brc jest tak samo żywotne jak i inne, jest kilka dobrych polskich firm które robią dobry produkt a konfiguracja z różnymi podzespołami nie jest ograniczona. Zajrzyj też na lpg forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do PITECa, albo najlepiej pisz maila do nich, z ceny nie zjedziesz, ale za darmo możesz wynegocjować:

1. wlew pod klapką (cena 100 zł),

2. pierwszy darmowy przegląd (koszt 100 zł).

Dodatkowo świetny support od przemiłej Pani Anny z biura. Można mailować i pytać o pierdoły i na wszystko odpowiedzą.

Ja płaciłem 2700 zł i jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę praktycznie za darmochę (BlaBlaCar). Jak masz pytania, to możesz do mnie dzwonić, odpowiem na to, co wiem.

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!