Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak światła STOP na klapie GT


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyjechał do mnie znajomy, (ma dokładnie takie samo auto jak ja ), podczas parkowania auta zauważyłem, że nie zapala się dodatkowe światło STOP na klapie bagażnika.

Przy pierwszych pomiarach okazało się, że sama "lampa" LED jest OK, przy podłączeniu zewnętrznego zasilania 12V świeci OK.

Ale jako ciekawostka, ta sama lampa stop tak jakby się ledwo "żarzy" cały czas jak auto jest otwarte z pilota.

Wciśnięcie pedału hamulca nie zmienia tego stanu, a światłą stop na słupkach zapalają się poprawnie.

Po zamknięciu auta z pilota te ledy na klapie przestają się "żarzyć".

 

I tu mam pytania: jak są podłączone kablami te LEDy na klapie kombi?

Czy do ich sterowania jest podłączenie do komputera w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka jest jedna i zaczyna się pod fotelem kierowcy i idzie na tył auta. Wiązka do klapy (lampy, zamek, ogrzewanie szyby, kamera) idzie w lewej gumie między klapą a karoserią. Prawą gumą idą kable do wzmacniacza anteny i wężyk do spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę więc, że wymiana całe wiązki to spore prucie w aucie.

A gniazdo pod fotelem kierowcy to jest jakoś na wierzchu ?

Może tyczka się wysunęła?

choć to mało prawdopodobne, bo pozostałe "stopy" działają.

Może w łikend spotkam się ze znajomym, jak nie pojedzie z tym autem wcześniej do serwisu i razem pomierzymy te kable.

 

Więc tak:

znajomy był w ASO , dostał wycenę wstępną na kwotę do 500 zł .

Więc dziś wpadł do mnie , "bo na pewno mu taniej to zrobię".

Zdjęliśmy tapicerkę w bagażniku po lewej stronie, tam gdzie biegnie wiązka "do świateł".

Przy pomiarach robionych igłą okazało się , że już w tej wiązce w bagażniku brak napięcia na zasilaniu światła 3-go stopu.

czyli problem jest gdzieś głębiej w aucie.

Ale nie miałem ochoty pruć tych kabli i tapicerek, zrobiłem podłączenie tego 3-go światła stopu do stopu z lewej lampy .

Wszystko działa OK, Bond, ten 0.7l był grany ;)

Zrozumiałem wreszcie czemu ASO dało taka cenę, może znają ten problem, wiedzą że trzeba pruć całą wiązkę?

Zastanawiam się, tak na przyszłość , gdzie głębiej na kablach można sprawdzić , czemu nie ma napięcia na tym BIAŁYM kablu do 3-go stopu.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!