Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze trzeba było napisać to w temacie o CB

Po drugie miejsce dowolne, zależy jak i co kompu pasi. To co wymieniasz też dobre jeśli chcesz zerkać na jakim jesteś kanale.

Radio, to też zależy zawyczaj głównie od ceny :) bo możesz mieć sporo bajerów. Na początek wystarczy np. ALAN 100 PLUS cena około 250 zł.

Co do anteny to im dłuższa tym lepiej, ale wiadomo bata 3m sobie nie dasz na dach coby trakcji nie zachaczać i nie robić za tramwaj - uważam, że max. 1,5m. Ogólna zasada coby się dobrze trzymała i na taki zasięg to zysk musi być jak największy czyli ok 4-6 dB.

Im większy tym lepiej.

 

ps. potem to przeniosę w odpowiednie miejsce - teraz nie mam czasu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałem (całkiem przypadkowo) radyjko Midland Alan Multi. Fajna sprawa - niewiekie rozmiary, grucha z wyświetlaczem i wszystkimi przełącznikami. A na dodatek jak wychodzisz z Megi to podpinasz antenkę i też nieźle hula. Kabel anteny poprowadziłem pod plastikami wzdłuż progu, niewielki otwór w schowku i tylko wystarczy podpiąć do zapalniczki. Grucha przyczepiana na magnes do deski obok nawiewów. Gdyby było więcej "kanciastych" miejsc, byłoby łatwiej. Co do anteny - faktyczne dłuższa = lepsza, ale bez przesadyzmu ;-) Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z CB a mianowicie taki :

nie mailem gdzie zamontowac swojego CB w mojej Megi I wiec je rozebralem tzn. odzielilem panel przedni wraz z guzikami wyswietlaczem i gniazdem na gruszke od tyłu radia.

Całość przelutowałem na kablach dlugosci 1m. Tył radia schowałem pod deską rozdzielczą a przedni panel zabudowałem koło drążka zmiany biegów. Od tego czasu mam duże zakłócenia w rozmowach tzn. ja słysze w miare ok ale inni przy mojej rozmowie słyszą duze popiskiwanie ( sprzeżenia)

 

Poradzcie mi co zle zrobilem i co moze byc powodem tych zakłóceń?

 

PS: jeden gość powiedział mi ze CB jes w klatce Faradaya tzn jego obudowa robi za klatke i gdy odłączyłem panel przedni to zniszczyłem ową klatke ale przecież obudowa jest plastikowa a reszta radia metalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsiarz powedz mi gdzie moge miec taki spadek mocy? na odległosci przy odsłuchu moja rozmawa spadła o jakies 2-3 km. ten spadek moze byc na gruszce?gnazdo gruchy jest połaczone kablem nie ekranowanym z płytą drukowaną.

Na innym radiu moja rozmowe słychac wyraznie oprocz tych zakłócen.

 

Krzychu powiadasz ze w dobrym ekranie i to by pomoglo? mam nadzieje ze dorwe gdzies ekranowany 10 parowy przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza Podstawowa sprawa to rodzaj kabli jakie użyłeś do "przedłużki".

Powinny to być kable ekranowane, w szczególności te które są do gruchy. Niestety radia CB, a w szczególności tańsze modele są dużym "siewnikiem" zakłóceń i gdy pozbawi się je ekranowania to są duże problemy. Zresztą każda ingerencja wewnątrz obudowy bez dość dobrej znajomości tematu jest przyczyną większych lub mniejszych problemów.

 

PS. Nie lepiej poszukać modelu który ma wskaźnik i przełączniki kanałów w mikrofonie? Są tanie modele z taką opcją, wtedy całość do schowka a na zewnątrz tylko głośnik i mikrofon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!