Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze. Mam ogromny sentyment do CB, jako dzieciak w Clio ojca, często prowadziłem debaty. Jakoś mi tak zostało, a elektronice typu NAVI, do końca zaufać jakoś nie potrafię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej polecam radia marki UNIDEN. Sam kupiłem w sklepie Z GWARANCJĄ model 510 (250zł). jeśli macie troszke wiecej kasy mozecie kupić 520 z RF GAIN (cena ok 300zł). Do tego polecał bym 3 anteny

1.President Florida - krótka ok 30cm, ale naprawde daje rade. Moze nie będziecie mieli przy jej udziale bardzo dalekich osiągów, jeżeli chcecie stosować radio jako anty-misiek napewno będziecie zadowoleni (cena ok 150zł)

2. hustler, wilson - antena o dł 1 metr. Doskonay wybór w stosunku cena jakość (cena ok 100zł)

3. ML 145 różnych firm- dł ok 1,50 zapewnia naprawde bardzo dobre osiągi. Nie polecam kupowania tego modelu z firmy president ponieważ zapłacicie tylko za marke a osiagi pozostaną te same. cena ok 170zł (za presidenta ok 250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrzinX, wilson jest znacznie drozszy od hustlera. Za to ML145 to chyba jedna najpopularniejszych anten. Z magnesowek, to najczesciej Sirio. Jest jeszcze President New Alaska, podobno wypasik jesli chodzi o zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą, chodziło mi o budowe anten a ta jest podobna i obie oscylują okolo 100zł. Owszem hustler troche tańszy od wilsona. A co do ML145 to także masz racje to popularna antena bo prezentuje sobą naprawde bardzo dobre osiagi. Jest to praktycznie jedna z najdłuższych produkowanych magnesówek. President New Alaska jest bardzo dobrą anteną ale prawie zawsze stosowaną w dziurze (a przecierz kto ma sumienie kaleczyć Meganke). Ogólnie jest taka zasada, że anteny montowane w dziurze posiadają lepsze osiągi dzięki temu że mają lepszą mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najleprza antena do 100cm jest Sirio AS100. Bije na glowe Wilsona i hustlera nie spomne. Koszt 130zl z magnesem. Bije je wszystkie na glowe pod wzgledem wykonania w srodku i trwalosci. W ktorej z tych dwoch anten Wilson albo hustler cewka w srodku trzyma sie na tasmie klejacej!! i jest tak zrobione fabrycznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z powyzsza opinia, bede bronil swojego wilsona :-D Z tego co sie orientuje to AS100 i Wilson sa mniej wiecej na tym samym poziomie wykonanie, przynajmniej tak twierdza uzytkownicy na cb-radio.pl Natomiast co do hustlera to sie zgadza ale cena tej antenki to 60-70zl wiec cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat używam Alan 100 Plus. Sprzęt mały, w sumie wygodny, na moje potrzeby wystarcza.

 

Anteny:

1. Najpierw (do tej pory ją mam ale leży w firmie) SIRIO ML145. Bardzo dobra, tylko długa i ciężko ją czasem do auta schować.

2. Wilson LittleWil. Bombowa antenka, tylko droga. Poza tym jakiś ciołek ją bardzo polubił i ostał mi się po niej ino kabelek....

3. Od pół roku używam Hustlera i jest naprawdę OK. Ważne tylko żeby ją dobrze zestroić.

 

Mocowanie radia:

1. Scenic II-doskonale wchodzi na rozpór w schowek w podłokietniku (lekko podkręcone śruby mocujące), jest pod ręką i nie muszę się męczyć żeby schować. Po prostu zasuwam żaluzję. Kabel antenowy z podłokietnika pod dywanikiem tylnym, między fotelami do bagażnika, antena na lewym tylnum narozniku.

2. Scenic I phII-lekki problem, na razie wożę wciśnięte między fotel a dźwignię regulacji wysokości fotela. ale to rozwiązanie doraźne. Chcę kupić podłokietnik i tam coś wymyślić. Kabel do anteny jak wyjdzie bo to wół roboczy.

 

W obu przypadkach zasilanie z zapalniczki, jakość działania bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Cobre 19 DX IV jeżdżę już ponad miesiąc z CB mam zamontowane radio na środku konsoli od strony pasażera na rzepy (naturalnie żeby chować przed tymi którym to przeszkadza a ja moge stracic szybe) przesunąłem w stronę środka żeby nie blokować nawiewu narazie sprawdza się wyśmienicie bo nie mam takich znajomych żeby przesuwali fotel za bardzo do przodu. Antenę mam Hustler 100 cały zestaw działa bardzo dobrze jak na nasze warunki polecam i odrzucam info o tanich "badziewiach" jak jest dobra antena to wszystko jest jest ok. Zasilanie miałem pod zapalniczkę ale na przejazdach kolejowych trzeba było regulować bo często wypadało ale teraz podłączyłem bezpośrednio i wstawiłem kostkę którą odłączam jak wysiadam z auta. Powiem szczerze zasilanie bezpośrednie poprawia jakość odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaprezentuje sposób w jaki zamontowałem swoje CB, stary President Harry Classic :-D

 

od razu mowie, że przednia ścianka schowka w podłokietniku jest wypięta z zatrzasków i przesunięta na maxa do przodu [2-3cm] dobrze się trzyma.

 

DSC00627.JPG

DSC00629.JPG

DSC00632.JPG

DSC00633.JPG

DSC00634.JPG

 

Antena to jakiś Lemm na magnes, dosyć fajnie działa

 

Myślałem nad wycięciem dziury w przedniej ściance, w tej 'komorze' od ręcznego jest sporo miejsca, zmieściło by się jakieś pół radio i byłoby więcej miejsca w schowku, ale na razie zostawiam tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stąd moje pytanie - jaką natenę wybrać do cb radia do Megane 3-drzwiowej? Na magnes lepsza czy na uchwycie? Słyszałem, że na magnes podobno rysują lakier? Prawda to? I jaka długoś najbardziej optymalna? Nie chcę zaś anteny zbyt przesadniej długiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenek jest cała masa na rynku na pewno coś znajdziesz; ja osobiście mam CB Line (koło 135 cm- nie pamiętam dokładnie); antenka na magnes, fakt troszkę rysują, dlatego przykleiłem w miejscu gdzie stawiam antenkę przezroczystą folie (naklejkę), wszystko ładnie się trzyma, nic nie rysuje i nawet nie rzuca się strasznie w oczy. Zaletą mocowania na magnes jest to że możesz szybko schować antenę do bagażnika i nikt nie wie że masz cb, dobre do parkowania w centrum Warszawy :/ Mocowanie na stałe ma tą zaletę że ci tej antenki nie zwieje na trasie, o ile dobrze przymocujesz :)

A co do antenki to jestem posiadaczem 2 CB Line'ow i nie mam żadnych zastrzeżeń, grunt to dobrze zestrojić antenkę z radiem i samochodem!

 

peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!