Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

Zamowilem dzisiaj moje radio, wzialem jedne z tanszych malo znanej firmy TTI ale mialem okazje bawic sie tym radiem i nawet mi przypadlo do gustu. Antenka 100cm na magnes Wilson Little Wil, bardzo dobre osiagi jak na swoja dlugosc. Jak zamontuje to sie pochwale fotami, bo montaz bedzie oryginalny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ludkowie drodzy, dzisiaj biorę się za montaż CBka, mam tylko dylematy, czy czegoś nie sfajczę w instalacji :mrgreen: znając mój talent!

Radio wejdzie jak to potakiwałem w swoim pierwszym poście w tym wątku. Cóż, trzymcie kciuki. Wczoraj dopiero w garażu radio z anteną znalazłem - ja to wczesny jestem, ale na borki CB będzie. Mam jeden problem tylko, muszę jakoś zamontować na tylnią klapę mocowanie od anteny, i za wafla nie wiem jak puścić okablowanie po klapie.. i po której stronie, nie mówiąc już o poprowadzeniu kabli z samego radia + i - na akumulator, będę sobie szukał otworów technicznych dzisiaj.. :lol: :lol: Dobra, misja CB, otwarta!

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moroh, ja tez planowalem zamontowac CB w miejscu popielniczki ale niestety nie miescilo sie na glebokosc tak jak chcialem. Planowalem zrobic zaslepke, tak zeby radia nie bylo widac. No ale trudno, nie dalo sie. Wiec zrobilem mocowanie na rzep, przy biegach. Jak wychodze odrywam i wrzucam pod fotel, no i po radiu sladu nie ma. Aha moroh, jesli masz wzmacniacz audio w aucie, to przygotuj sie na wieksze lub mniejsze zaklocenia. Ja zasilanie wzialem z zapalniczki. Poza tym, CB swietna sprawa. Szkoda tylko, ze tak zlodziejstwo jest w PL i wszystko trzeba chowac :mrgreen: Zeby sie komus w oczy nie rzucilo.

Ja przewod antenowy puscilem srodkiem auta, najpierw puscilem lewa strona ale tam antenowy stykal z zasilaniem wzmacniacz. Myslalem, ze to wlasnie to bylo przyczyna zaklocen i przeniosem przewod na srodek auta. Ale zaklocenia emituje przetwornica we wzmacniaczu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, przy magnesowkach az tak zle nie jest z SWR i tak od razu tam nic zlego sie nie stanie. Ja swojej jeszcze nie stroilem, bo chyba przeniose kabel w inne miejsce i dopiero jak juz bede mial pewnosc ze nic zmieniac nie bede pojade na strojenie. Na wszelki wypadek staram zbyt dlugo nie nadawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.05.2007

 

Ok napiszę swoje wrażenia teraz.

Od początku.. Przygotowania mozolne, jak to Krzychu zauważyłeś, popielniczka. Jako, że posiadam odziedziczoną po ojcu ONWĘ TURBO, radio idealnie się mieści w tąlukę - ba wpada całe i problem z montażem jest.

Jak już wnioskujecie, nie zamontowałem radia, przeszkodą było: mocowanie stałe, które ojciec wykręcił 9 lat temu z CLIO i zostawił na pastwę czasu - cóż zapieczone i nie nadające się do użytku, walczyłem ale poległem, wd40 nie pomogło na zapieczone imbusy.

Dodać jeszczę muszę, że poddałeś mi Krzychu pomysł z tym rzepem, ale w cieplejsze dni nie będzie się odklejać? - to tak poza tematu opisu moich prac.

 

Cóż wykręciłem popielniczke, podpinam radio, założyłem antenę, mikrofonik, [bacik w bagażniku ROTFL] i odpalam radio 'elo mobilki' jako, że działke mam blisko Giełdy Gliwickiej - odezwało się pare osób, nadawanie czyste, odbiór piękny. To tyle z testu!

Później było trudniej, nie dość, że samo mocowanie trochu nie po mojej myśli, to do tego wszystkiego przewód, który ojciec miał w clio - był poprostu za krótki! Cóż, to mały szkopół, problem z mocowaniem. Oczywiście stacjonarnym [na amen].

 

Misja CB generalnie się powiedzie, jutrzejszego dnia. Po zakupie nowego mocowania anteny CB, powinno wszystko przebiegać zgodnie z założeniami. :mrgreen: I bez przeszkód, MOROH, drogie mobilki, będzie szalał na '19stce' :lol:

-----------------------

21.05.2007

 

Dzisiejszego pięknego dnia, żeby nie było! Udałem się do sklepu z CB-radiami, oczywiście po mocowanie do mojej pięknej antenki NONAME o długości 1.5m. Ha! To mi się udało? Co? Co?! Co?! Co?! Ajjjj :lol:

Ok wracając do sedna, ze sprzedawczynią miałem dziwny dialog.. W sklepie.

 

ja: Chodzi mi o mocowanie, aneteny cb ?

ona: na jakie auto?

ja: Megane

ona: ale jakie auto?!?! [irytacja lekka]

ja: No do jasnej cholery RENO MEGANE

ona: ALE JAKIE AUTO!?!?!

Ja: Heczbek

Ona: no tak, a gdzie pan chce to zamontować?

ja: na aucie!

ona: ale gdzie!?!?!

ja: Aaaaa. na klapie!

ona: no to tutaj ma pan ładne mocowania na klape do heczbaka!!

 

 

I tak oto zakupiłem mocowanie marki PRESIDENT. :lol:

 

---------------------------------

21.05.2007

 

CB założone, łapać na 19stce :lol: albo 15! Iha iha! Patataj, bacik piękny śliczny i do tego długi 1.5m !

Kabel ładnie zmaskowałem, z radiem gorzej. Cóż, z czasem coś wymyślę :)

Foty wrzuce, jak będę miał czym zrobić, albo może dopiero na Borkach mi ktoś foty porobi ;)

 

MISSION ACCOMPLISHED!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!