Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB radio. Jak i gdzie zamontować w Megance radio i antenę


maly_man

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem, że magnetyczne rysują, ja do antenki dostalem taką gumową podkładkę, dość miekką, która jest przyciągana przez magnes. Jak na razie nie widze zarysowań, antena nie przemieszcza się więc nie może rysować, chyba że przy ściaganiu i zakładaniu.

Jeśli zdecydujesz się na stałe mocowanie to miej na uwadze fakt, że zostanie trwały ślad po takim zamocowaniu, a po magnesie nie. U mnie np. bagażnik jest tak spasowany, że nie mogłem założyć dostępnych uchwytów na klape.

Co do strojenia to potwierdzam, ML145 nie trzeba stroić. Generalnie kupując antene w gotowym zestawie z podstawą magnetyczną nie ma się co martwić o strojenie.

Powiem tak, że na antenie nie warto oszczędzać. Poczytaj już istniejący temat o CB, tam były informacje o antenach 100-150cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbś przeczytał troche wyżej to masz przykład mam taki zestaw na własny użytek i działa u mnie idealnie. Sprawdzone na 100 % jechałem zpółnocy polski na południe i z powrotem. Dla mnie więcej nie trzeba. Jak na moje potrzeby jestem bardzo zadowolony . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Presidena Taylora III mieści się na póleczkę pod radiem, używam anteny President ML145 (SWR =1do max1,5 na 40kanale). Wszystko wyglądałoby pięknie gdyby nie ciągłe zdejmowanie i zakładanie na dach antenki. Czy KTOś ma dobry patent na zamocowanie na stałe antenki a MII ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nasz kraj to nie ma pewnego mocowania dla auta osobowego -niestety.

Jak dasz na stałe to zawsze znajdzie się jakiś debil, któremu to będzie przeszkadzało :evil:

Znam ludzi, którzy mają na stałe uchwyty a sam bat i tak odkręcają i chowają :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Presidena Taylora III mieści się na póleczkę pod radiem, używam anteny President ML145 (SWR =1do max1,5 na 40kanale). Wszystko wyglądałoby pięknie gdyby nie ciągłe zdejmowanie i zakładanie na dach antenki. Czy KTOś ma dobry patent na zamocowanie na stałe antenki a MII ???

 

jeśli już porywasz się na stały montaż zostaje tylko i wyłącznie środek dachu

 

looknij ...

 

stratakg3.jpg

 

jeśli decydujsz się na dziurę to niech przynajmniej straty na dB będą jak najmniejsze.

 

pzdr.

Witek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!