Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Mam problem ze swoją Meganka. Wsiadam do auta karta w czytnik, wciskam sprzęgło, START a ona nic. Nawet nie zakręci, zapala się tysiąc kontrolek. Włączają się wycieraczki i wentylator, zero reakcji rozrusznika :mad: Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki, drugą kartę i nic... Proszę o pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W moim przypadku też nie chce odpalić, włącza się wentylator. Za trzecim razem w końcu odpali. Objaw jest taki, że po naciśnięciu guzika powinien być głośny dźwięk (blokada kierownicy?) i za chwile powinien odpalać, a u mnie gdy brak tego dźwięku, nie zapali się lampka od świec żarowych to nie uruchomi się samochód.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

START a ona nic. Nawet nie zakręci, zapala się tysiąc kontrolek. Włączają się wycieraczki i wentylator, zero reakcji rozrusznika :mad: Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki, drugą kartę i nic.

Może wystarczy naładować akumulator, a w wersji pesymistycznej kupić nowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku tez nie chce odpalić, włącza się wentylator. Za trzecim razem w końcu odpali. Objaw jest taki, że po naciśnięciu guzika powinien być głośny dźwięk (blokada kierownicy?) i za chwile powinien odpalać, a u mnie gdy brak tego dźwięku, nie zapali się lampka od świec żarowych to nie uruchomi się samochód.

Włączający się wentylator zamiast rozruchu silnika świadczy o uszkodzeniu modułu UPC, tego pod maską z bezpiecznikami. Jest w nim przekaźnik wtrysku zasilający między innymi sterownik silnika. Jeżeli przekaźnik wtrysku nie poda zasilania na sterownik silnika to automatycznie włącza się wentylator. Zacząłbym od dokładnego przejrzenia tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest następująca z moim problemem:

- wymieniono rozrusznik, problem z odpalaniem pozostał;

- poprawiono, oczyszczono klemy na akumulatorze, przez kilka odpaleń było dobrze, problem jednak pozostał;

- pojawił się komunikat o karcie (nie pamiętam dokładnie), teraz naciskam dłużej przycisk start i jak narazie działa. Zobaczymy jutro.

Myślę teraz, że to może być coś z czytnikiem kart? Mam wersję z Hand Free i problem jest z włożoną kartą do czytnika lub nie włożoną. Czy czytnik też jest odpowiedzialny za hand free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z włożoną kartą do czytnika lub nie włożoną. Czy czytnik też jest odpowiedzialny za hand free?

A dokładniej opisz kiedy odpala a kiedy nie z włożoną kartą lub nie w czytnik.

I nie, czytnik nie jest odpowiedzialny za handsfree, są to właściwie dwa osobne sposoby identyfikacji kart. Prędzej kartę masz do naprawy. Przy handsfree nie musisz wkładać karty do czytnika, wystarczy jej obecność w samochodzie, bateria wymieniona? A i przypomnij sobie komunikat - może sporo wyjaśnić.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu nie chciał odpalić za pierwszym razem. Pojawił się komunikat "Stering no locked" czy jakoś tak. Karty mam zawsze dwie przy sobie w raziei jakiejś awarii. zazwyczaj odpalam bez wkladania karty, ale z karta w czytniku też byl problem. Baterie są wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!