Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ocena ogłoszenia - oraz pytanie


Whatlogin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy tutaj, i istnieje prawdopodobieństwo, że będę tutaj bywał :)

Mam na oku Megankę z rocznika 2014.

Ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-110km-expression-5dr-stan-idealny-ID6ybPa5.html

Tutaj więcej zdjęć

http://www.pewneuzywane.pl/showusedcar.php?car=65197&

Oglądałem już ją ale w garażu, ciemno i ciasno. Dzisiaj pewnie przejadę się i zobaczę papiery. Wszystko wygląda bardzo ok. Nie wiem jednak na co dokładnie zwracać uwagę.

Jedynie - mam problem z oceną jednego miejsca - tam gdzie styka się tylny zderzak z błotnikiem wyczówam pewną nierówność. Nie wiem jaki jest próg spasowania. Również nie wiem czy szczelina pomiędzy światłami w klapie bagażnika, a tymi w błotniku jest prawidłowa. Ogólnie wszystkie inne linie drzwi itp są idealne. Może ta nierówność mieści się w granicy błędu od nowości i nie oznacza dzwona?

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastian_wifi,

 

No jest fajniejsze, ale coś z ceny zbiję, i różnica w cenie będzie większa, zwłaszcza, że nie muszę po nią nigdzie jechać.

Powiem więcej, miałem na oku piękną kasztanową kombi ale..... kolor jest dosyć krytyczny ;)

Pytania w każdym razie są aktualne.

Pozdrawiam!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie muszę po nią nigdzie jechać.

Trzy godziny w Pendolino i jesteś w Sopocie :) Wydaje mi się, że warto się przejechać jak ma się zamiar wydać 50 tyś. zł ;)

kolor jest dosyć krytyczny

Co masz dokładnie na myśli?

połowę mniejszy przebieg i aluminiowe felgi

Do tego należy dodać jeszcze:

- Fabrycznie przyciemniane szyby;

- Hands-free;

- Elektryczne tylne szyby;

- Elektrycznie składane lusterka;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim sie zgadzam. Tylko ten kolor... Nie wezmę rozwodu, a glownym userem bedzie jednak ukochana :)

Pozostaje mi walka o cene, ewentualnie o alu i kpl opon.

 

Dodano: 09 gru 2015 - 09:15

A jednak się da przekonać do zmiany koloru :D

A co powiecie na ten model:

https://www.renaultwarszawa.pl/SzczegolyOferty.html?Action=GetDetails&CarId=25035

1K różnicy, a przynajmniej na miejscu jest, a będzie w leasingu więc nie wiem czy za jednym przysiadem można wszystko załatwić.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz buczące 1.6 16V ? Może lepiej rozważyć 1.2 TCe, o wiele cichsze. Kolega wczoraj odebrał nową Mazdę 6 2.0 i załamany osiągami jak i koszmarnym poziomem wyciszenia. Tak to jest kupować byle co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wczoraj odebrał nową Mazdę 6 2.0 i załamany osiągami jak i koszmarnym poziomem wyciszenia.

Osiągi, to akurat Mazda ma naprawdę dobre, ale wyciszenie jest tragiczne (nowa 6 jest głośniejsza niż MIII).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarcik ? Ciągnie od 4 tyś, okupione jest to spalaniem i sporym hałasem. Taki niestety urok mają japońskie wolnossące wiertarki. Niby 165 KM z silnika 2.0, jednak stare poczciwe Clio III 1.5 dCi 86 KM rozwala tą Mazdę na elastyczność na każdym biegu. To samo Megane 1.2 TCe 130 KM, choć demomenem prędkości nie jest. Skoda Octavia 1.4 TSI 140 KM (dzisiaj jest 150 KM w sprzedaży) to torpeda, na 2 biegu z 2000 obr po depnięciu włącza się ASR. W Mazdzie nic się nie dzieje po depnięciu, jest nudno jak w starym Ikarusie miejskim :), dodatkowo w niskim zakrecie obrotów silnik słychać podczas jazdy. Silnik 1.2 TCe w Meganie III jest bardzo cichy, ma się wrażenie jakby to był elektryczny napęd (Megane IV ma być jeszcze lepiej wyciszone wg zapowiedzi). Nic dziwnego że na forum Mazdy 6 jest masa niezadowlonych klientów. Niby rzekomo po lifcie poprawili wyciszenie, jednak zycie pokazuje że wyciszenie pozostawia wiele do życzenia. Nie rozumiem jak można wywalić 115 tyś zł za auto które nie daje radości z jazdy, cały zespół napędowy praktycznie niczym się nie różni od samochodu sprzed 20 lat czyli z 1995 roku ! Japońce, obudźcie się ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żart, mi bardziej chodziło o porównanie Mazda 3 2,0 i Megane II 2,0.

Różnica w osiągach jest naprawdę duża i jest lepiej zestopniowana skrzynia biegów.

Ciekawie wygląda zestawienie Mazdy 3 2,0 120KM i Meganki 3 1,6 16V.

W zeszłym roku była spora promocja i cenowo oba auta z podobnym wyposażeniem można było kupić za ok. 63-65 tyś zł.

Silnik Mazdy mnie wtedy naprawdę pozytywnie zaskoczył, a do tego spalanie mniejsze niż w MIII.

Niestety czar prysł przy większej prędkości, kiedy w aucie zrobiło się po prostu głośno.

Ciszej było chyba nawet w mojej Megance I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda promuje technologię Skyactiv która wg nich wypiera mniejsze silniki turbodoładowane, co jest bzdurą. Wiadomo że wolnossące silniki Mazdy będą niezawodne i bez problemu przejadą 500 tyś km pod warunkiem dobrej eksploatacji, w porównaniu do silników turbodoładowanych których żywotność jest szacowana na 200-300 tyś km. Jednak zdecydowanie wolę turbo doładowane silniki które zapewniają frajdę i ciszę podczas jazdy, nie bawi mnie już kręcenie silników i machanie lewarkiem jak w Seicento. Aczkolwiek widać lekkie przebudzenie u Japońców jeśli chodzi o silniki turbo doładowane. Toyota wprowadziła silnik 1.2T do Aurisa, Lexus wprowadził ostatnio do modeli IS silnik 2.0T 245 KM, podobno następna generacja Civica ma posiadać silnik turbo doładowany. Może w końcu szefowie japońskich koncernów poszli po rozum do głowy widząc marną sprzedaż w Europie m.in Civica, Acorda (znika z oferty), Avensis gdzie konkurencja ich wypiera za sprawą doładowanych silników.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!