Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat, jak włączyć ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Koledzy pomocy, historia wygląda tak.
XXX
Auto kupione, od babeczki która kupiła auto od handlarza z Poznania, liczyłem się że auto jest po jakimś wypadku, wszystko wydawało się ok tylko lekko szarpało przy dodawaniu i puszczaniu gazu od 3 biegu wzwyż. 
Diagnoza na szybko --> poduszka pod skrzynią. 
XXX
Niestety u mechanika okazało się że w Megi siedzi skrzynia biegów od Clio ( JH3 175 ) ponadto nie działa tempomat od 3 biegu wzwyż jak pisaliście wcześniej 0 reakcji na włączenie tempomatu)
XXX
Skrzynia wymieniona na ( JR5 175 ) zgrany nowy soft czy jak to się mówi , niestety problem pozostał, dalej szarpie i tempomat nie działa.
Czy macie pomysł jak można temu zaradzić ? Mechanik się poddał, mówił że kombinował na wszystkie strony w kompie z wielkością kół itp...
XXX
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

XXX

XXX

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś do mnie na OLX widzę też :-)

Jeżeli nie działa tempomat wogóle to Ci go włączę jeżeli nie jest nakopane tam mocno. Jeżeli się wyłącza na niektórych biegach to upatrywał bym winy w skrzyni. Wystarczy, że są inne przełożenia i już się gubi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sorry za enter, poprawie się.

Skrzynia jest dokładnie z tego modelu co mój, więc przełożenia raczej są ok. ( a jeżeli nie to czy da się to jakoś ustawić kompem ? )
Tempomat działa tylko na 2 biegu. Gdy wrzucę wyższe to świeci sie tylko lampka że tempomat włączony tzn. regulator, i nie ma żadnej reakcji na przyciski w kierownicy.
Żeby było ciekawiej , ogranicznik działa normalnie.

 

Cześć, powracam z problemem tempomatu.
Po diagnozie clipem, okazało się, że czujnik biegu wstecznego wysprzęgla skrzynię i to najprawdopodobniej jest przyczyną.
Niestety, po wymianie, nic się nie zmieniło.
Tempomat włącza się tylko na 2 biegu i działa poprawnie, natomiast na wyższych biegach, brak reakcji, nie włącza się.
Czy ktoś ma pomysł w czym tkwi problem?

 

Czy jest ktoś kto pomógłby mi z tym tempomatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!